Nejstatečnější žena na světě? Ta, která hubne!

Boj s nadváhou nebo obezitou není vůbec snadný. Člověk neví, čemu se vyhýbat dřív! Negace okolí, klasická česká kuchyně plná tučných omáček, příliš vysoké cíle… S tím vším se musí žena během úpravy hmotnosti vypořádat! A je toho mnohem víc! Vivat všem statečným, zasloužíte si poklonu!

Každý, kdo učinil rozhodnutí, že se sebou musí něco udělat, ví, jak moc je to náročné. Při hubnutí je zapotřebí spousta pevné vůle, odříkání a obětování svých starých a zažitých návyků. Které jsou ty nejhorší? S čím vším se žena, která se vydala na cestu ke štíhlé linii, musí vypořádat, aby váha šla konečně a jednou provždy dolů? Zapomeňte na to, co se považuje za správné nebo účinné. Tohle je výčet toho, co každý den musí řešit žena, která hubne!

1.  „Mediální masírka“

Zapnete televizi, reklama. Otevřete e-mail, reklama. Na čaje, zázračné tabletky s extrakty toho a onoho, stahovací pásy, punčochy působící proti celulitidě, domácí kavitační přístroje a tak dále, a tak dále. Ať chceme nebo ne, působí na zvědavost a ve slabé chvíli se jim může podlehnout, tiše doufajíc, že zrovna tohle je ten zázrak, který pomůže. Navíc když je v akci…

2. Touha mít všechno hned

Zhubnout 20 kilo za měsíc? Tak to není reálné. Na úspěch si každý musí počkat, jenže ta oslava narozenin je už příští měsíc. Co teď? „Budu jen pít, jídlo si nechám na dopoledne. Nebo bude lepší koupit si projímadlo, které pomohlo Báře z účtárny? Prý po něm zhubla 4 kila.“ Neříkejte, že vám někdy nic z toho neprolétlo hlavou… Touha mít všechno hned je tak zrádná! A tonoucí, tedy hubnoucí, se stébla chytá, když má před sebou nějakou důležitou událost.

článek

3. Hubnutí jako trest aneb slabé chvíle

Většinou vás cvičení i zdravá strava povzbuzují, ale každý ví, že při hubnutí přicházejí i tak zvané slabé chvilky, kdy si člověk říká, zda vůbec má cenu pokračovat a jít dál. Podlehnete-li a polevíte ve snažení, už se zpátky na výsluní nemusíte vrátit. Kdo to zvládá? Jen žena – bojovnice!

4. Dojídání po dětech

Mezi nejčastější dietní chyby a velmi zrádné nástrahy patří i tak zvaná poloviční práce, kdy se celý týden držíte ve stravování, ale o víkendu dojídáte jídlo po dětech, protože se to přece nevyhodí (vždyť to stojí peníze). Tak tohle je obzvlášť zákeřná past všech hubnoucích matek, jejíž důsledky jsou katastrofální. Bez pevné vůle to nejde zvládnout!

5. Rodinné zlozvyky

Obrnit trpělivostí se musí každá hubnoucí hospodyňka, neboť česká kuchyně plná klasických a tučných omáček, knedlíků a smažených jídel je srdcem každé domácnosti. Co se stane, když je žena tou, která se jako jediná drží redukčního jídelníčku? I tak musí uvařit a upéct pro rodinu „to standardní“, co se od ní očekává, protože takhle se přeci v té a oné rodině jí už po desetiletí. Velikonoce? Tak ty jedině s beránkem, moravskými koláčky a slivovicí. „Tu máš, mámo, dej si, vždyť jednou za čas to přece nevadí,“ říká manžel, ke kterému se přidají rodiče a ve finále i vlastní děti. To je nátlak jako blázen!

článek

6. Žádná snídaně

Ráno je třeba převléknout, nakrmit a vypravit dítě do školky. Manžel očekává snídani, pes se dožaduje venčení. Než dojde ke zpracování všech těchto požadavků ze strany členů rodiny, zjišťujete, že je doba na svačinu. A snídaně? Druhořadá! Tak honem! (Ale rychlé hltání a nedostatečné žvýkání už je k ničemu).

7. Figury ostatních

Čemu ještě je vystavená hubnoucí žena? Musí se dívat na svoje štíhlé kolegyně nebo kamarádky, které mají postavu od boha. Nemusí řešit zmrzliny ani chlebíčky k odpolední kávě, protože ani ty největší hříchy se jim na postavě neprojeví. Často je právě tenhle fakt pro ženy v redukci dost demotivující. Otázka zní: „Proč já se musím takhle snažit, zatímco Petra s váhou 53 kilogramů si donekonečna dopřává? Je na světě vůbec nějaká spravedlnost?“

No, a jsme zpátky u prvního a druhého bodu, za nimiž následují ty další z tohoto seznamu, čímž se celý koloběh opakuje… Celé je to tedy takhle…

Všechny ženy, které hubnou, tvarují postavu nebo se jen zajímají o zdravý životní styl, jsou hrdinky s velkým H, neboť čelí dennodenním nástrahám, které se vyrovnají psychickému a fyzickému vypětí vojáků nasazených v Afghánistánu! Sláva a sílu jim!

Foto zdroj: profimedia.cz

8.4.2014 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist