Jak to vidí chlap?

Tomáš Erben je velmi empatický a milý chlap, který ví hodně nejen o mužích, ale umí také naslouchat skvěle ženám. Takže pokud zrovna řešíš nevěru, rozchod, partnerskou nejistotu, vyhořelou intimitu, nové začátky, vzplanutí, sny o lásce, erotiku nebo cokoliv dalšího z oblasti vztahů, zeptej se ho a nech si poradit. Je skvělé podívat se na problém ve vztahu očima muže...  

Pro psaní dotazu do poradny musíte být přihlášen/a.

Přihlaste se zde

Dotazy

 • Dotaz: Nevim na cem jsem

  Ahoj Tome, i já zkusím tvou poradnu.....začala jsem se scházet s mužem, který si mě našel v práci, sám se ozval jako první na sociálních sítích, po mých minulých zkušenostech jsem se ho po nějaké době psaní, rovnou zeptala o co mu jde, protože kolikrát jeho dvojsmysly mě mátly, Řekl, že se nebrání vztahu, ale zároveň ho nevyhledává nerad něco plánuje, že by to nechal na nás jak se věci budou vyvíjet, že když to klape po všech stránkach a je to příjemné, tak proč ne. Sešli jsme se několikrát, vše bylo hrozně příjemné, byl milej, pozornej a cítila jsem z něj, že to myslí upřímně, Plánoval večeře, bazén, tak jsme se domluvili na další schůzku, ale konkrétní čas neurčili, jen přibližně. Chtěl mi i udělat překvapení a navštívit mě nečekaně doma, ale byla jsem ještě v práci. A další den jsme měli mít tu schůzku a čekala jsem, že se tedy ozve, abychom dořešili detaily, pořád se nic nedělo, tak jsem mu napsala, jen si to přečetl a neodepsal, po nějaké době jsem napsala, jestli je vše v pořádku, napsal až pak, že má trable v práci, že mu chybí určité doklady a musí je najít, pracuje s autama, snažila jsem se být tolerantní a podpořit ho, ale už neodpověděl. Jsou to skoro dva dny a stále se neozval. Říkam si, že to jak se kě choval se snad ani nedá předstírat. Je trochu temperamentní a nemá rád zbytečné otázky a je až moc úpřímnej. Zároveň jak jsem již psala víše, tak jsem v poslední době měla jen negativní zkušenosti a jak se začal chlap najendou vymlouvat, tak v tom většinou byla jiná, ale zároveň mi to k němu nesedí, vždy vše řekl upřímně. Na sociálních sitích je denně, nevím jak to vyřešit, protože mi dal velkou naději a teď je najednou pryč..trochu se bojím, že mi tímto neozváním chce něco naznačit, abych to pochopila sama, čekala bych, že třeba druhý den napíše, že se omlouvá a třeba domluvit novou schůzku, ale nic, Upozorňuji, že to není žádnej puberťák, ale už chlap po 35třicítce, kdy by člověk očekával už trochu rozumu a vyzrálosti...Nevím jestli mu třeba napsat, když se do dalších třeba dvou dnů neozve a nebo prostě počkat a když se ani tak neozve, tak pochopit, že je to bohužel další špatná zkušenost. Děkuji :)

  Odpověď:

  Moni, prostě počkej. Pokud se ti "skoro dva dny neozval", situaci, myslím, dramatizuješ tím, že píšeš do poradny. To není můj soud, spíš ti tím chci říct, že pro chlapa, zvlášť v úvodu vztahu, jsou taková gesta strašně svazující. Vím, že on tomu přímo nečelí, ale v tobě tahle energie vzniká a on ji taky, dřív nebo později, ochutná. Pokud se ti neozývvá, má to nějaký důvod. Buď o tebe nestojí, nebo něco skutečně řeší. V obou případech holt musíš být trpělivá. Neumím si představit situaci, ve které by pomohlo, že ho budeš uhánět.

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 30.1.2023 11:00 | Komentovat

 • Dotaz: Vztah jen o sexu

  Ahoj, chtěla bych se zeptat jak to mám chápat. Už několik dni se vydám s jedním mužem a mám spolu vztah jen o sexu sice jen si to neřekli ale asi to tak bude, píšeme si skoro každý den, výměně o sobě spoustu věci i hodně osobních. Vždy když jsme se vydali tak šlo jen o sex proste a před několika dny přijel jen tak si popovídat nechtěl sex a i mi řekl ze přijel jen tak abych si nemyslela bůh ví co, tím mu udělal v hlavě trosku zmatek a nedokážu si to vysvětlit :) tak doufám ze mi aspoň vy řeknete jestli to mám brát furt stejně nebo jak :) dekuji za odpověď :)

  Odpověď:

  Ahoj Páji. Pokud jste neuzavřeli smlouvu o tom, že vztah bude čistě o sexu, jinak zaplatíte pokutu, asi máte nárok na to, že se tenhle milenecký vztah bude rozvíjet. "Jen o sexu" - co to znamená? Povídáte si? Jste si blízcí? To samozřejmě nějak pracuje. Jestli můžu poradit, pokud nemáš nějaký důvod to nutně udržet na uzdě, nech to plynout, nepřemýšlej tolik, všímej si, co se děje v tobě a užívej si, co ti má Ježíšek nadělit :).

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 12.1.2023 7:59 | Komentovat

 • Dotaz: Nemohu se vyrovnat s rozchodem

  Zdravím, před půl rokem ode mě partner odešel, potřetí a napořád a já se s tím nemohu vyrovnat. Žili jsme spolu přes rok, je o 13let mladší.. Poznali jsme se v práci.. Stále se nemohu hnout z místa. Už nevím co dělat, když se hnu vrátí mě to zas zpět.. Po rozchodu mi vždy 1x za 3 týdny se ozval, viděli jsme se měli sex.. Takhle celý půlrok.. Moji přítomnost si naposled 26.12. vyžádal vydiranim.. Že jsem raději s jinými než s ním.. To bylo časté.. Opět sex a pak řeči jak mu na mě záleží, že chce abych byla v pohodě a klidu a ať jedu domu opatrně.. Ať si někoho najdu rozumného a založím rodinu a že chce abysme zůstali prateli, i když si někdo z nás někoho najde. Pak do mě jel údery po psaní a mě to donutilo bloknout ho všude.. Snažil se mi dovolat 31.12. Já mezitím sbalila věci co mi kdy dal, i když vím že dárky, se nevrací cítila jsem, že to musím udělat a odhodlavala jsem se fakt dlouho.. a nechala mu je předat. Pak mi ještě zkoušel volat 4.1.a od té doby klid po pěšině. A dnes má nejlepší kamarádka.. Mi napsala jak ji nechybim-dobře vědět.. A pak přes svého přítele zjistila že ex je ve vztahu bodlo mě z srdce říkám si další z jeho naschvál a ona mi i poslala foto její... Mám na něj vztek a zároveň se to ve mě pere a nevím co dělat.. Nejraději bych tam jela a dala mu na tlamu :) aby, se mi ulevilo.. Děkuji za přečtení. A též i snad brzkou odpověď.. Nebo se zbláznil m..

  Odpověď:

  Ahoj, tak mu přes tu tlamu dej. Ne nějak nezákonně, ale cokoliv ti uleví. I pro netrénované oko je patrné, že na něm nezdravě lpíš. Kdyby se k tobě měl vrátit, bylo by to to nejhorší (byť by ti to krátkodobě přineslo úlevu), co by se ti mohlo stát, věř mi. Nechtěj ho zpátky, chtěj se sama srovnat. Zníš jako žena, která by potřebovala dodat kuráž k tomu, aby nacházela spokojenost ve svém životě sama a nesvěřovala ji do rukou jiných lidí. Chceš si zavolat a hledat cestu, jak na to?

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 6.1.2023 7:57 | Komentovat

 • Dotaz: Záhadné chování muže

  Ahoj, potřebuji názor muže. Jde o pro mě záhadné chování muže do kterého jsem se zamilovala. Známe se už velmi dlouho a kdysi jsme spolu měli ještě takový dětský vztah .( Potom po pár letech jsem si našla přítele on taky ale všehno teď už zkončilo. ).. pořád jsem k němu něco cítila a on se mi vžycky jednou za čas ozval. Neviděli jsme se 3 roky. Nechápu, proč si se mnou udržuje kontakt. Tvrdí, že mu na mě záleželo, tak proto. Když spolu mluvíme velmi si rozumíme, on mívá často poznámky typu "proč jsme se vlastně rozešli?, hodíme se k sobě, záleží mi na tobě" a vtipkuje, že jsem jeho holka že ho stejně mám ráda a tak.. Ale vždycky to tak nějak vyšumí a zase se měsíc neozve , stýká se s jinými ženami. A potom se to zase celé opakuje.. Prosímvás netušíte o co mu jde ? Mám pocit, že ho ti jen baví.. že si na tom honí ego. Ale často taky z jeho slov a chování ke mě cítím, že mě má opravdu rád a chce i něco víc..pořád se to střídá.rnOmlouvám se za dlouhý dotaz a děkuji za odpověď :)

  Odpověď:

  Ahoj Adélko, abych dokázal lépe pochopit a vysvětlit jeho chování, musel bych vidět i to tvé. Rozumět celému kontextu vašeho vztahu. Ptal bych se tedy "proč se s ním vídá Adélka?". Uvědom si, že ty máš polovinu váhy toho všeho. Velká moc věci ovlivnit. Možná, že on sám neví. Jsi ale zjevně jeho velkou stálicí, oproti všem ženám, které se mu mihnou životem. Cokoliv se má dít, budete stavět spolu, nenechávej zodpovědnost pouze na něm.

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 3.1.2023 16:56 | Komentovat

 • Dotaz: Zženštilí chlapi

  Ahoj. Nevím, jak okolo u vás, ale proč je čím dál tím víc mužů, kteří jsou zženštilí? U nás každý druhý takový je. Dámské kalhoty... a zajímá mě názor na vojnu. Uvítal by jsi ji? Já tedy ano. Podle mě vojna dělá muže mužem. Dnešní pánové nestojí fakt za nic. Všichni vychrtlí nebo přejedění steroidama. Už ani poctivě cvičit se jim nechce. Prosím o názor, proč opravdoví muži vymírají. Děkuji

  Odpověď:

  Čau Luci, o tom by se asi dalo polemizovat hodiny. Mě by to nejspíš i docela bavilo, kdybychom k tomu přistoupili konstruktivně. Jistě je větší část chlapů, o kterých píšeš, než tomu byla za našich dědů. Podobně jako dnešní holky už nejsou to, co bývaly naše babičky. Já znám ale spoustu chlapů s 85 kily, kteří své ego neodvozují od napuchlých svalů :). Je to trochu paralela k tomu, že přeci nepřebuješ většinu chlapů, aby se ti mezi nimi líbilo. Pokud sama budeš dost ženská, polarita už zařídí, aby se okolo tebe motali ti správní ;).

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 19.12.2022 13:55 | Komentovat

 • Dotaz: Kamarád nebo chce něco víc

  Ahoj , nastoupila jsem minuly rok do nové práce a poznala jsem prima mládence . Chvíli jsme se otukavali co kdo má rád všímali si navzájem drobnosti i nálady každý den atd. Pak na mé narozeniny jsme slavili s ostatními a tak nějak to skončilo bu sexu . Problém je že on je ženatý . Všichni pracujeme na jedné směně na jedné hale a posledních pár měsíců stále sleduje jak se bavím s jinými muži když čeká na ženu stále sleduje kam jdu s kým jdu u sestry mě vychvaluje , v práci se stykame pohledem . Ale už nevím co si myslet. Někdy mám pocit že chce víc než kamarádství ale spíš se bojí svou ženu nemiluje a rozvést se nemůže ona to nepovolí kvůli společné hypotece na být . Jak mám jeho chování pohledy vnímat sama se ztrácím a držím se zatím nic nedat najevo.

  Odpověď:

  Ahoj Marie, v první řadě bych se na podobné otázky, být tebou, ptal samé sebe. Chlapa sex nabudí, takže jsi pro něj asi zajímavým, přitažlivým tvorem, který se zdá být po ruce. O co stojíš ty? Chceš mu být milenkou? Pak asi ok, nemusel by tím být problém i jeho svazek. Stojíš o regulérní vztah se vším všudy? Pak jdi o dům dál. Přemýšlej o sobě, ne o něm.

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 16.12.2022 13:54 | Komentovat

 • Dotaz: Co s tím dělat ?

  Ahoj , píšu tady úplně poprvé a tak bych potřebovala mužskou radu jak to vidí chlap ,nevím jsi totiž rady a nevím co jsi myslet rnS kym bývalým jsme se seznámili na netu ,každý den jsme si psali ukazoval zájem volal mi každý den , když jsme zašli na rande perfektně jsme si rozuměli, byl to pro mě strašně příjemný den a hodně mi padl do oka rnZačali jsme spolu chodit měli jsme pěkný vztah , věřili jsme si , ukázal mě jeho rodině pochopila jsem ze to semnou myslí vážně rnAle potom přišla krize , protože jsem mu jednou zalhala byla to maličkost ale měl se to dozvědět ode mě než od druhých, a začal se ztranit a být chladný , nakonec nás rozestavala závist a pomluvy druhých rozešel se semnou , a on je strašně tvrdohlavy nenechá si nic vysvětlit, nevěřil mi ani v tom ze v intimních věcech byl můj první, protože ne každá žena krvácí, ja na něho tlačila nedala mu prostor, snažila jsem se strašně ať ho neztratim hodně jsem žárliva protože jsem měla strach ze o něho přijdu i když jsem věděla ze by mi takovym způsobem ublížit nedokázal , je strašně dobrý chlap s rozumem a hodně upřímný, on jsi totiž v minulosti hodně vytrpel se ženou s kterou byl 3 roky a ta ho nechala a šla za druhým , nebavili jsme se spolu nekolik měsíců, potom jsme k sobě nějak našli cestu ,pořád komunikujeme spolu rozumíme si pořád sehnal mi práci svěřuje se mi s tím co ho trápí , jeden hacek je v tom ze snim spim snazim se to nedělat ale pořád ho strašně miluju a nedokážu být s druhým, snažila jsem se chodit ven seznamovat se aké nic už půl roku to same , nedokážu mu říct co k němu cítím bojím se jeho reakce a ze by to mohlo náš vztah který teď máme ohrozit ,ale vidět ho s druhou nebo kdyby měl druhou to mě strašně bolí, ať se snažím jak chci nevím co dělat, pořád se o něho snažímrnCítím z něho strašně dobré vibrace, vim ze by mohl být můj životní partner , je ro strašně složité, co bys mi poradil ? Dát tomu cas a být ještě chvíli trpělivá co bude dál?rnOn 23 a ja 19 rnDěkuji rene , vanesa

  Odpověď:

  Ahoj Vany, asi tě otrávím, ale na férovku ti řeknu, že jakékoliv další řešení a vývoj tě bude bolet. Ať si vybereš tu nebo onu cestu. A to, že se s ním budeš vídat, dávat mu to, o co stojí on a pro tebe to bude alespoň takový drobeček, protože si "nemůžeš pomoct"... no, tím si tu bolest natahuješ. Jestli si jste skutečně souzení, potkáte se znovu třeba za pár let. Ty se ale do té doby musíš postavit na své nohy. Žádný chlap s dobrými vibracemi nestojí o závislou, nakřáplou, žárlivou holku. Trochu dozraj a pak mu to ukaž ;).

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 14.12.2022 13:53 | Komentovat

 • Dotaz: Má to smysl?

  Ahoj, zkusím dotaz... Před 2 týdny jsem poznala jednoho sympaťáka. Já už připravená na nový vztah, on necelý rok po rozvodu. První schůzka skvělé, káva, procházka, to samé druhé rande... to už došlo k nějakým důvěrnostem, ale ještě jsme spolu nespali. Celou dobu jsme si neustále psali a těšili se, až se zase uvidíme. Na třetím rande už nebylo co řešit, v posteli jsme si skvěle sedli a shodli jsme se, že to bylo možná trochu narychlo, ale že toho ani jeden nelitujeme. Potom pracovně na 14 dní odjel, začal se chovat odtažitě, tak jsem mu na rovinu napsala, co se děje, že jestli toho lituje a už se nechce vidět, sice mě to mrzí, ale že to pochopím, jen ho prosím, ať mi k tomu něco řekne. Odepsal, že neví, jak se k celé situaci teď postavit a že o tom musí přemýšlet. To bylo před 10 dny, od té doby se neozval. Chápu to předpokládám správně, že už se asi ozvat neplánuje? Nebo to nechává na osobní schůzku po svém návratu? Nechápu, působí mile a inteligentně a nemyslím, že má takovéto jednání zapotřebí. Díky moc

  Odpověď:

  Milá Galadriel, jak se říká "rychle nabyl, rychle pozbyl". To platí i pro vztahy - holt to, čím česrtvé vztahy oplývají - intenzitou a neokoukaností, postrádají na stabilitě. Samozřejmě nevidím do hloubky toho, co mezi vámi probíhalo, natož do jeho hlavy a srdce, ale z toho, že tě téma vaše krátkého románku trápí natolik, že mi píšeš dotaz, soudím, že na něm možná říliš lpíš. A to sexy není. Nech ho, ať tě ještě teď loví, neptej se ho, je to asi jediná možná šance.

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 9.12.2022 13:52 | Komentovat

 • Dotaz: Mám mu dát čas?

  Dobrý den Tome,rnv uplynulé době jsem byla v kontaktu s jedním mužem. Viděli jsme se a neustále si psali. Rozuměli jsme si, flirtovali, chemie mezi námi působila. Když jsem mu neodepsala hned, byl nervózní a naháněl mě, abych mu co nejdříve odpověděla. Na jednou mi z ničeho nic přišla zpráva, ať mu daný den již nepíšu, že se následující den ozve sám. Byl to nezvyk, ale dopřála jsem mu klid. Následující den se již neozvala. Dělala jsem si starosti a tak 2 dny po té zprávě, jsem se ho zeptala, zda je vše ok. Podle něj se nic neděje, ale prosil mě, abych mu nepsala. Nevydržela jsem to a reagovala na to, Už mi však neodpověděl, asi věděl, že bych mu znovu napsala. Mám mu dopřát čas a čekat, že se ozve? Ozvat se mu sama? Nebo to mám brát jako konec? rnDěkuji Xenie

  Odpověď:

  Xenie, tohle je fakt naprostá hádanka, ve který bych mohl tipovat padesát verzí toho, co se děje. Asi podobně jako ty. Chápu, že ti to neskutečně vrtá hlavou, ale když ti, bez ohledu na důvod, píše, ať ho nekontaktuješ, tak to prostě respektuj. Je fakt, že od něj by bylo fér jakékoliv vysvětlení, protože mu musí být jasné, co tím způsobuje. Pokud se k sobě máte zase vrátit, na to vysvětlení čas bude, pokud ne, vlastně už to nebude tak podstatné. Zkus se teď rozptýlit, ten čas dopřej hlavně sama sobě, ať se zbytečně moc neohýbáš.

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 24.11.2022 12:53 | Komentovat

 • Dotaz: Dotaz na chování muže

  Krásný den Tome, zajímá mne Tvůj pohled na situaci, kdy jsme se po třech a půl letech rozešli s partnerem. V únoru letos jsme se zasnoubili, pak jsem měla cca dva měsíce odmlku od něj, potřebovala jsem být sama, nabrat sílu. Když to bylo ok, on už neměl zájem ve vztahu pokračovat..nejdřív tedy nevěděl, pak že to nevidí pozitivně, tak jsem si od něj odstěhovala věci, když byl s dětmi na dovolené..., vrátili jsme si klíče..rnjemu je 50/3děti/ mě 44/2 děti/, z předchozího manželství..rnPo měsíci napsal mejl, že na nás myslí..jak se mám, co děti..rnMyslela jsem, že chce obnovit vztah..ale nechce, Pak jsem mu již nepsala. rnPo čase reagoval na novou fotku na whatsapu, jen že mi to sluší. rnNereaguji, mám ho stále v srdci. On se ozve a mne to akorát ubližuje. Prosím,,co tím sleduje? Děkuji Danielarn

  Odpověď:

  Ahoj Dany. Upřímně, kdyby ode mě žena potřebovala dva měsíce odmlku po té, co bychom se zasnoubili, možná by mě celá situace taky zviklala. A třeba si do něj zasadila velké zrnko nedůvěry. To, jak se chová teď, je prostě projev náklonnosti. Málokterý vztah oboustranně zcela vyšumí tehdy, když skončí. Jak víš, že vztah nechce? On ti napsal, že na tebe myslí a ty ses ho zeptala, jestli chec zpátky do vztahu? Reagoval bych stejnou odpovědí. Prostě spolu jděte na rande, zcela nezávazně, jako byste se vrátili na začátek vztahu. To vám ukáže.

  Odpověděl/a: Tomáš Erben, 18.11.2022 12:50 | Komentovat

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist