Jak to vidí chlap?

René ví hodně o mužích, a nebojí se vám to říct! Ptejte se ho, na co chcete, odpoví vám rád. Ale nečekejte, že se vám to bude vždycky líbit… René je chlap, který jde životem s hlavou veselou a myslí otevřenou, baví ho cestování, má rád ženy, dobré jídlo a k němu dobré pití. Rád poznává nové věci, baví ho technika a sport. S kamarády rád podniká nebezpečné výlety a adrenalin je jeho druhé jméno.

Pro psaní dotazu do poradny musíte být přihlášen/a.

Přihlaste se zde

Dotazy

 • Dotaz: Hledá sám sebe?

  Ahoj René, chtěla bych se zeptat, možná je můj dotaz naivní, ale už si nevím rady. Už pár let si píšu přes internet s jedním kamarádem a před 2 roky jsme se začli i potkávat osobně, i když málo, protože jsme každý na jiném konci republiky a rozumíme si čím dál víc. Vzájemně si pomáháme s čím to jde, psychicky se podporujeme, máme hodně podobné názory na podstatné věci a teď chceme i společně rozjet eshop, Každý den spolu mluvíme buď po telefonu nebo přes skype a vydržíme si povídat i hodiny. Já se postupně zamilovala a když jsem mu to řekla, tak mi řekl, že mě má rád, ale nechce žádnej vztah, dokud nenajde sám sebe a že kdyby chtěl vztah, tak budu první s kým by chtěl chodit. Myslíš, že je to jenom výmluva nebo tomu mám věřit a čekat jestli se najde? Děkuju za odpověď Katka

  Odpověď:

  Ahoj,
  no  nevím, na co čeká, ale asi k tomu má i když zvláštní důvod. Možná hledá nějakou oběť, co s ním rozjede ten jeho eshop a pak to ukončí úplně. Možná hledá nějakého sponzora a slibem nezarmoutíš. Ve vašem vztahu už bude problém ta velká vzdálenost, ale láska i hory přenáší. Ale ve tvém případě to nevidím moc slavně. Myslím, že se toho vztahu zalekl a teď se opravdu jen slušnou formou vymlouvá. Na tvém místě bych asi nečekal a nic si od toho vztahu nesliboval a koukl bych se někde poblíž. Určitě, jak píšeš se potkáváte velmi málo a kdo ví, co dělá a s kým žije tam u něj doma? A to je možná ten pravý důvod, proč čeká a hledá sám sebe.

  Odpověděl/a: René Kraus, 18.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Jak si udržet mužskou pozornost?

  Jak na vás? Ahoj René, kdybys byl tak hodný a napsal pár rad, jak si udržet mužskou pozornost, ať už ve společnosti nebo v soukromí, když nejsi zrovna miss :) Tedy, čeho si vy muži na ženách všímáte, kromě vzhledu, čím vás může upoutat...pokud je něco takového vůbec možné... Děkuji Alrescha

  Odpověď:

  Ahoj,
  určitě je hodně rad, jak upoutat mužskou pozornost. Pokud nejsi žádná miss, tak určitě máš v sobě nějaké charisma a kouzlo, kterým chlapa budeš ovládat. Muži mají rádi inteligentní, chytré, společenské, veselé a příjemné ženy! Pokud budeš doma chodit ve vytahaných teplácích a s mastnými vlasy, tak se nediv, že muže moc nezaujmeš! Buď ženou s velkým Ž!

  Odpověděl/a: René Kraus, 15.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Manžel ztratil chuť na sex…

  Co s tím? Jsem s manželem už 17 let, v posledních měsících ztratil úplně chuť na sex. Tvrdí, že ho to nebaví. Byl u lékaře, který mu řekl, že v jeho věku to je normální, že to je vše v hlavě. Jak ho opět dostat do nálady? Existují nějaké triky? Manželovi je 37 let.Děkuji

  Odpověď:

  Ahoj,
  no, nevím nevím, jestli v sedmatřiceti je to normální, spíš si myslím, že ne. Ale pokud mu to řekl i doktor, tak to asi bude pravda a nebo je ten doktor jeho kamarád a dělá mu pro doma alibi. Určitě existují nějaké triky, třeba zajít na dobrou večeři a pak si otevřít doma ve vaně při svíčkách lahvinku dobrého vínka a hezky si povídat o životě a při tom se něžně dotýkat a vzrušovat a třeba použít i nějaké pomůcky. Určitě po tolika letech víš, kde má slabinu a co se mu v sexu líbí. Třeba si pusťte nějaké doprovodné video. Ale hlavní je si sednout a promluvit si otevřeně o tom, co se mu v sexu líbí a co by chtěl zažít. Možná se budeš divit jaká jsou jeho tajná přání.

  Odpověděl/a: René Kraus, 13.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Je na svou lásku hrdý nebo se za sebe stydí?

  Čím přitahuje muže žena, která je o generaci mladší, než manželka, ale v jejím okolí není další muž,který by u ní neměl zářez. Je na svou lásku hrdý nebo se za sebe stydí?

  Odpověď:

  Ahoj,
  no, už jenom tím že je, jak píšeš, o generaci mladší. Určitě je to třeba postavičkou, kterou už jeho žena určitě nemá takovou, jako o generaci mladší žena. Chlap rychle zapomene, jak byla jeho žena krásná a štíhlá před několika lety a třeba i před několika porody jeho milovaných dětiček. Jestli je hrdý nebo se stydí, je individuální u každého chlapa. Ale pokud si najde takto mladou milenku, tak je to spíše ten stud, protože se chová jako pominutý trouba a chce si dokázat, jaký je ještě machr, ale o tom vztah dvou lidí vůbec není!

  Odpověděl/a: René Kraus, 11.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Cítím odstup a chlad…

  Jak to maj chlapi? Ahoj René, chci se zeptat, s partnerem jsme měli krizi, pořád jsme se jen hádali, on se se mnou rozešel, ale po mém kontaktování se ke mě zase vrátil, pár dnů to bylo hezké a v pohodě, ale pak jsem z něho začla cítit odstup a chlad, mluvili jsme spolu o tom a on mi řekl, že jeho city ke mě už nejsou to co dřív, že si myslel že se to změní když se vrátí, ale nic se nestalo, nic pozitivního, že mě má rád a záleží mu na mě ale nemiluje mě. Je to hrozné tohle slyšet. Neumí se rozodnout co dál, jestli to skončit teď nebo tomu dát ještě čas. Věci kterýma jsem si ublížili nejdou napravit hned, chce to svůj čas, ale nevím co dál když mi tohle řekl po 10ti dnech co se vrátil. Já taky váhám jestli mám vydržet a počkat, dát tomu čas. Není to vůbec lehké, cítím se pod strašným tlakem a nemůžu se uvolnit a neřešit to sama v sobě, občas se musím kousnout do jazyka abych o tom s ním zase nemluvila, myslím si totiž že by to k ničemu nebylo, že by to byl jen nátlak na něj ať se rozhodne. Chtěla bych aby se do mě zase zamiloval, ale nevím jak na to? Poradíš mi? Na jednu stranu říká, že mě nemiluje a dává mi najevo že se mnou zůstává jen tak asi i z lítosti, a na druhou stranu mi řekl že tomu dáme čas a uvidíme jestli se něco změní, že je to jedno jestli se rozejdem teď nebo až za měsíc. Já se díky tomu cítím v presu chci to nějak v něm změnit, ale určitě víš jaké to je když něco strašně chceš a jsi pod tlakem, nejde to, nejde to tak plynule a s lehkostí jako by to asi mělo jít. Je to hrozné. Co si o tom myslíš? Děkuji za odpověď.

  Odpověď:

  Ahoj,
  no nevím, jestli čas něco napraví, ale spíše si myslím, že ne. Musíš začít tam, kde to začalo být špatné a zjistit si důvody, proč jste se hádali. Pokud jsi byla hádavá a nesnesitelná, tak se ani nedivím, že to takto dopadlo. Začni u sebe a zamysli se nad tím, co proto udělat, aby to bylo jako na začátku. Musíš se od základu změnit a zase být tak milá a příjemná holka, kterou měl tolik rád. Nehledej za vším důvod k hádce. Musíš mu dokázat, že ses změnila a že to myslíš vážně. Pokud, jak píšeš, ho stále miluješ, tak to určitě nebude žádný problém. Musíš mu dokázat, že jsi zase ta milá a správná holka, kterou miloval. A hlavně ti to musí vydržet a ne, že se při prvním náznaku hádky zase vrátíš do starých kolejí. Myslím, že to je jediná cesta, jak ho dostat zpátky, ale chce to opravdu čas a vzájemnou toleranci od vás obou. Hlavně to nedělej pod tlakem a buď normální, taková jakou tě zná a jakou tě miloval!

  Odpověděl/a: René Kraus, 8.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Připadám si, že mě jen využívá…

  Ahoj René, prosím o tvůj upřímný a otevřený názor. Po 9,5 letech se mi rozpadá vztah, je mi 28 let. Když jsem přítele potkala zkrachoval právě v podnikání.Nechala jsem svou skvěle placenou práci a snažila jsem se ho podporovat a jelikož nemohl v té době podnikat svolila jsem aby mohl podnikat pod mým jménem. Podporovala jsem ho dále. Trávili jsme 24 hod. denně spolu.Dařilo se ale před 3 lety podnik skončil díky špatnému strategickému rozhodnutí v krizi.Jako by se opakovala minulost.Za veškeré závazky ručím já.Nyní po 9,5 letech když odjel na schůzku nechal na stole ve své pracovně svůj deník a fotky blondýn, s tím že už není do mě zamilovaný a přeje si krásnou, usměvavou na tváři i na duši, zajištěnou a bohatou blondýnu. Že ho nepřitahuji a měl tam uvedeno že to je mezi námi maximálně na spolupráci ... možná! Říká že problém je v tom že nemáme sexuální život,ano to je pravda1 rok, mám po sexu problémy a vyřešit se dají pouze zákrokem který ale doktoři doporučují až po porodu. Jeho o dost mladší bratr založil před 6 měsíci rodinu a on od té doby jen mluví o rodině(před tím to bylo tabu), rodinu ale ne teď protože není finančně stabilní.Proč nebyl schopný říci mi své pocity do očí.Na mé otázky neodpovídá.Dokonce lhal, až když jsem mu řekla že jsem četla jeho deník tak uvedl že to byl jeho pocit v tu chvíli, nechal ho otevřený na stole jako by chtěl ať si to přečtu až tady nebude.Když se ho ptám co chce tak neví,mluví jen o tom co nechce. Řekl že chce zkusit ještě na vztahu pracovat, jak ... neví. Jak by měl ten vztah vypadat ... neví. Mám teď dělat další 2 projekty pro něj, zase zadarmo, a tady po tom všem mne nenapadá žádný důvod proč bych to měla dělat.Já mu nevěřím.Vše co se týká projektů a práce vlastní on. Připadám si že mě jen využívá na to co se mu hodí... Co až potká tu svou vysněnou vílu, mne vykopne a já skončím úplně na dlažbě. Mám nyní v mysli spoustu otázek které tam před tím vůbec nebyly.Mám k němu respekt a mám ho ráda a moc to bolí.Nechce se mi pokračovat v jeho věcech,proč bych to měla dělat... Děkuji ti za tvůj názor.

  Odpověď:

  Ahoj,
  tak to jsi v zapeklité situaci a už jsi sobě i částečně odpověděla: "Připadám si, že mě jen využívá na to, co se mu hodí..." Každé tvé rozhodnutí co uděláš, bude mít následky. A to i když se to pokusíš slepit anebo když se rozejdete. Já vím, že devět a půl roku je dlouhá doba, ale teď si musíš připadat jako vytunelovaná firma! Asi je to kruté, ale to, co jsi napsala, mi přijde opravdu jako, že jsi byla sponzor jeho finančních projektů. Pokud spolu dva přátelé podnikají, tak to má vždy nástrahy. Pokud si ale vysnil bohatou a usměvavou blondýnu, tak tomu asi nezabráníš a on půjde za svým snem. Je to takový malinký, ale šikovný zlatokop. A pokud mu ze zdravotních důvodů ještě odpíráš sex, tak to mu jenom nahrává a asi to i dost urychlí. Odpovědi jdou popořadě, jak mi je sem píšete a myslím si, že až dojde řada na tebe a ty si přečteš to, co jsem ti napsal, tak už to bude vyřešené a ty budeš sama. Já vím, že je to kruté, ale i toto je součást života. Hlavně neztrácej hlavu a buď nad věcí. Určitě se najde někdo, s kým ti bude fajn a na svého zlatokopa rychle zapomeneš.

  Odpověděl/a: René Kraus, 6.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Časté dotazy na velikost prsou…

  Ahoj René, muži se mě často ptají na velikost prsou,ale já nikde nenašla žádnou tabulku,ve které by bylo uvedeno,jak velké jsou trojky atd.Jak to vy muži měříte?Díky za odpověď

  Odpověď:

  Ahoj,
  pokud se tě muži, jak píšeš často ptají, tak to asi žádné trojky nebudou, ale něco o dost většího. Chlap to měří v horším případě pohledem, ale v lepším případě rukou.

  Odpověděl/a: René Kraus, 4.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Poznali jsme se na netu…

  Dobrý den René. Zajímalo by mě, jak to vidí chlap, když: Poznali jsme se na netu, dosud jsme se nesešli. Já jsem zadaná a mám dvě děti. On je s tím srozuměn. Hned po prvních vzkazech jsem ho o téhle skutečnosti informovala, stejně tak i o tom, že jaksi nikoho nehledám. Píšeme si 1,5 měsíce. Mám akorát zmatek v tom, co on po mě chce. Rozebíráme opravdu různé věci, stejně tak jako sex a naši vzájemnou přitažlivost. Líbí se mi dost. Když ale začnu oponovat, že není jasné, že až se potkáme, tak to bude fungovat. Může se stát, že se v realitě sobě líbit nebudeme. On mi na to napíše, že si je tím jist, že na to mám vzít jed. V podstatě mě ta jeho jistota okolo mé osoby dost vyvádí z míry. Stejně tak, jako když se mi třeba dva dny neozve a pak by se rozkrájel. Někdy je vzkaz strohý a z toho mi napíše, jaká je mezi námi chemie, že by ho zajímalo, čím si zasloužil, že zrovna on je ten, kterému píšu. Nebo třeba že je rád, že mě má. Když jel na dovču, tak jsem mu jen popřála, aby si ji užil. On mi napsal, že to mu jen popřeju dovolenou a nic víc??!!! Trochu jeho postoji nerozumím. Dle něho se prostě musíme sejít, protože on nemůže za to, že ho přitahuju. Nerozumím tomu. On je singl asi rok. Můj vztah je v troskách, ale kvůli dětem ho stále zachovávám. Nevím, jestli mám povolit svoji uzdu kvůli někomu jako je on. Děkuji za názor.

  Odpověď:

  Ahoj,
  tak já bych určitě uzdu nepovoloval!! Podle toho, co jsi popsala, tak je to asi nějaký internetovo-sexový týpek. Z těch tvých řádek si myslím, že je to opravdu jen a jen lovec a jde mu jen o to jediné! Doufám, že už z tebe vytáhl i nějaké tvoje lechtivé fotky, ani bych se tomu nedivil. Pamatuj si, že chemie jen podle fotek nikdy nemůže fungovat, to ti jen maže med kolem pusy, abys co nejdříve skončila v jeho náruči a nejlépe v jeho posteli. A co bude druhý den, si určitě dokážeš představit. Kolikrát se ve vaší vzájemné přitažlivosti, co jste si psali, objevila i byť jen malinká zmínka o tvých dětech?? Asi se moc nepletu, když to nebylo ani jednou... Možná se ti dva dny neozve, protože má na netu jinou dívku, které tvrdí, jak zapůsobila chemie. Moc tomu chemikovi nevěř. Já v tom vidím nějakou zradu, ale možná se pletu. Je to jen na tobě, jak se rozhodneš, ale přečti jsi to, co jsem v poslední odpovědi radil o těch devadesáti dnech. A to by asi ten tvůj chemik koukal, kdybys to vyžadovala.

  Odpověděl/a: René Kraus, 1.6.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Jak počkat s láskou, když je teď?

  Dobrý den, jsem vdaná, mám dva syny 19 a 16 let. Rok milence. Poslední dobou přemýšlím, že k němu odejdu, jenže...synové mě vnímají jako tu, která udělala problém a už teď od nich vím, že by se mnou ani jeden neodešli. Nejsou to malé děti, nemůžu je nutit. Jenže se rozhoduji v tomto: buď to zůstanu v rodině a nezklamu syny a taky je neztratím anebo odejdu k milenci...při představě, že jsem s milencem jsem ráda, ale už vím, že mi synové, ač tak velcí budou chybět. Tak opravdu nevím, jak tohle vyřešit. Také mám tedy ten názor, že i když je jim tolik kolik je, není to o tom, že mě nepotřebují. Říkám si, jestli nemám se svou láskou počkat,,jenže jak počkat s láskou? Když je teď?

  Odpověď:

  Ahoj,
  podle mého názoru bys měla jít za hlasem svého srdce! Já vím, že tě kluci postavili před zapeklitou situaci, ale pokud si s nimi o tom promluvíš a řekneš jim na rovinu, jaké je vaše manželství, tak to určitě pochopí. Ovšem záleží taky na tom, jaký je tvůj vztah se současným milencem, aby to nebylo jen sexuální vybouření a pak krutá realita! Jak jsi správně napsala, tak na lásku se nedá čekat, ta se musí prožít! Tvoji kluci budou určitě respektovat tvé rozhodnutí, i když s tím asi z důvodu lásky ke svému otci souhlasit nebudou. Ale pokud  manželství jen přežívá, tak bude rozumné se nějakým způsobem domluvit, ale kluci jsou už dost velcí, aby to řešili s vámi společně. Jen rozumní a inteligentní lidi dokážou vše vyřešit s noblesou a ke spokojenosti obou stran. Taky se může stát, že kluci za čas vyletí z hnízda a tvůj milenec už bude v náruči jiné, co byla rychlejší...

  Odpověděl/a: René Kraus, 30.5.2018 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Má cenu pokračovat dále ve vztahu?

  Zdravím, prosím o radu. S přítelem jsme začli tak nějak špatně, naše rodiny se znají, my se výdali i jako malý. Mysleli jsme že kvůli nedostatku času nemá cenu začínat vztah, tak jsme spolu byli na "volno" ale on to zkoušel i jinde, já ne, pak jsme nakonec zjistili že by to šlo nějak udělat a začli znovu. O svých úletech mi řekl a já si vážila upřímnosti a tak nějak to prostě překonala. I když já ho začala milovat asi dřív a možná i víc... No a s tím že ten vztah dál trval. Můj přítel je dost aktivní a vidíme se sice cca téměř každý víkend (ale jindy se nevidíme třeba měsíc), ale toleruji to. Jenomže to je rok, co měl něco s jednou holkou, ona ho nakonec odmítla, protože je zadaná, vidí se max. jednou za rok na táboře kde dělá instruktora, už tam znovu jet neměl, ale co náhoda chtěla, tak jel. Teď se z nich opět stali kamarádi s tím že si rozumí a on to nehodlá už měnit. Jenže mě to hodně trápí, ale nechci mu nic zakazovat,.. připomíná mi to ten jeho ulet, který se stal, když už to vypadalo že spolu zůstaneme. 3 měsíce od randění. Tak nějak jsme si řekli, že začneme znovu s čistým štítem a né vracet staré rány, pořád se snažím to brát s nadhledem, ale nejde to, jsem ráda když se před ním udržím a nebrečím. Něco jsem mu naznačila, ale jeho odpověd je že si rozumí a život je krátký tak proč by neměl kamarádku (nekompromisně, bezohledně). Já vím že to zní jako banalita. Ale moji důvěru to nějak oslabilo a jsem teď nějaká zranitelná. Což u mě vůbec není obvyklé až mě to děsí. Prosím poraď, má to cenu, dál pokračovat? Když je mu jedno, že mi je to líto a že jsem na tu minulost už chtěla zapomenout? Nebo jsem já dělám někde chybu a moc si to beru? Myslíš že mě ten kluk miluje? Ten vztah sám o sobě je pěkný. Jen mi tohle uplně vyrazilo dech a nevím si s tím rady. Snad to rozdýchám. :) Mě 21 mu 20 Děkuji

  Odpověď:

  Ahoj,
  já to vidím docela černě a asi tam moc naděje nebude. Určitě neděláš nic špatně, jen tvůj přítel neví, co by chtěl a hledá novou cestu. Ona to možná nebude mít jednoduché ani ta jeho kamarádka a podle toho, jak jste oba mladí a životem moc neotřelí, tak to bude určitě zase jedna z lásek, a těch si myslím ještě bude více. Jak z jeho strany tak i ty určitě prožiješ další románek a asi nebude poslední. Určitě bych se netrápil. Asi si to opravdu moc bereš a pokud ti tvůj kluk řekne, že chce mít kamarádku a že přes to vlak nejede, tak to je jeho rozhodnutí a buď ho budeš tolerovat anebo ne. Taky by se mohlo stát, že kdybyste byli manželé, tak ti řekne, že chce mít milenku a hotovo. Určitě to není člověk, pro kterého bys měla uronit jedinou slzu. Ta pravá láska na tebe čeká a neboj to poznáš, že je to ten pravý.

  Odpověděl/a: René Kraus, 28.5.2018 18:00 | Komentovat

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist