Jak to vidí chlap?

René ví hodně o mužích, a nebojí se vám to říct! Ptejte se ho, na co chcete, odpoví vám rád. Ale nečekejte, že se vám to bude vždycky líbit... René je chlap, který jde životem s hlavou veselou a myslí otevřenou, baví ho cestování, má rád ženy, dobré jídlo a k němu dobré pití. Rád poznává nové věci, baví ho technika a sport. S kamarády rád podniká nebezpečné výlety a adrenalin je jeho druhé jméno.

Pro psaní dotazu do poradny musíte být přihlášen/a.

Přihlaste se zde

Dotazy

 • Dotaz: Mám pocit, že jsem vztahová amatérka…

  Dobrý den René, potřebuji poradit. Mám pocit, že jsem vztahová amatérka :-). Všechny doposud mé delší vztahy začaly hezky, byla tam vzájemná přitažlivost, sympatie, společné zájmy a pochopitelně i chemie. Trávili jsme spolu společné chvíle, každý jinak měli svůj domov, já partnera v ničem neomezovala, nikam netlačila, respektovala. Snad jsem jej trošku více o něj pečovala? Kdykoli měl ke mě přijet, snažila jsem se mít doma čisto, naklizeno a navařeno. Připadá mi to takhle normální a byla jsem tak naučena z domova. Na partnera jsem byla vždy milá, vstřícná a snažila se být dokonalá. Vše fungovalo až do doby, kdy se partner začal divně chovat, méně se ozýval, začal se vymlouvat na hodně práce aj. Po čase jsem jej "náhodou" našla zaregistrovaného na nějaké seznamce v době, kdy mezi námi bylo vše bez mráčků. Jsem nepoučitelná...kdysi mi jedna psycholožka řekla, že je problém ve mě, že hold neumím být svině a jsem příliš laskavá a hodná...Nejsem mazaná a ani zlatokopka, tudíž se v tomto nehodlám měnit. Budu mít zřejmě pořád ve vztahu problémy, pokud budu milá a vstřícná? Dokáže te mi nějak poradit? děkuji

  Odpověď:

  Ahoj,
  na tom, jaká jsi, není vůbec nic špatného. Určitě máš super povahu a přístup k životu. Jen to má jeden háček a to je to, že máš prostě smůlu na chlapy! Co by za to třeba jiný dal, kdyby měl doma takovou dokonalou ženu. V žádném případě nehledej vinu v sobě a to že musíš být svi... jak ti řekla psycholožka, není pravda. Život je někdy krutej a zvláště k těm hodným a to se týká i tebe. Neházej flintu do žita a hledej dál a hlavně zůstaň taková, jaká jsi a on to určitě nějaký šťastlivec ocení a bude ti "zobat" z ruky. Určitě tě rodiče dobře vychovali a tak na tom nic neměň a ono si tě štěstí najde! Určitě nejsi vztahová amatérka, jen máš opravdu smůlu, ale to se vyřeší s novým a snad i dokonalým partnerem, který si uvědomí, co má doma za poklad!

  Odpověděl/a: René Kraus, 18.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Poslední dobou jsem začala strašně žárlit…

  Ahoj, ráda bych se zeptala jak vidí můj chlap to, co dělám, protože se se mnou o tom nechce bavit. Jsme spolu cca 5 roků a poslední dobou jsem začla strašně žárlit. Pořád se ptám kde je, a naposled jsem mu udělala docela ostudu v jídelně. Viděla jsem ho jak jde se spolužačkou na oběd a tak jsem k němu šla a řekla ať jde ke mně on šel a ta spolužačka tam zůstala civět a já na ní nahlas(slyšeli to i ostatní obědvající) zvolala "to je můj kluk"! Od té doby je můj partner takový tichý, ani pusu mi nechce dát. Vím, že jsem to přehnala a chci se léčit se svojí žárlivostí, ale bojím se aby mě neopustil. Jak se mám zachovat? (jak to vyžehlit?).Díky moc za odpověď

  Odpověď:

  Ahoj,
  tak to buď ve finále ráda, že jenom přestal komunikovat. To máš docela kliku, protože jiný by se na tebe dávno vykašlal. To má ten tvůj svatou trpělivost! Pamatuj si, že žárlivost v takové míře, v jaké jsi ji předvedla, je cesta do pekel a děkuj bohu, že je tvůj chlap stále s tebou. Nevím, jestli se ti to podaří vyléčit. Na to bys musela být hodně silná, ale větší pravděpodobnost vidím v tom, že se nepolepšíš a jednoho krásného dne zůstaneš sama se svojí žárlivostí! Asi to budeš horko těžko žehlit, protože mu to určitě při první příležitosti uděláš znovu a taky to může být poslední hřebíček do rakve! Nic mu neslibuj a změň se. On to pozná sám, že jsi se vyléčila. Promluvte si o tom a hlavně se omluv, protože asi nemáš žádný důvod takto žárlit... Na to, jakou jsi mu udělala ostudu před lidmi, buď opravdu ráda, že o něm nepíšeš jako o bývalém příteli.

  Odpověděl/a: René Kraus, 16.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Jeho první kroky směřují do hospody…

  ahoj René chtěla bych tě poprosit o radu.S manželem jsme spolu 11 let mě je 40 jemu 41 let prošly jsme si dobrým i zlým tak jako každe manželství jenže poslední dobou je to čím dál tím horší vzhledem k tomu že je pracovně mimo českou republiku ( třeba i měsic )myslela jsem že si po jeho přijezdu budem bližší že se na sebe budem těšit atd jenže vše je obraceně když se po třech týdnech vratí zhruba na 3-4 dny pak zase odjiždí ) jeho první kroky směřuji do hospody ze které se vraci kolem čtvrte hodiny raní druhy den celý prospí je uražený a odmíta se semnou očemkoliv bavit sex jsme naposledy měly před 3-mi měsíci ráda bych z tvého pohledu chtěla vědět co za tím je.Ještě jsem zapoměla napsat vzhledem k tomu že mi už nejednou byl nevěrny myslím si že to je opět zpět a že někoho má nedávno jsem našla v jeho kalhotech tel.čislo když jsem na něj zavolala zvedla to žena a když jsem se ptala manžela či je to telefon řekl že nevi že to neni jeho a nevi kde se to u něj v kapse vzalo. děkuju za odpoved

  Odpověď:

  Ahoj,
  myslím si, že jsi v manželově kapse našla odpověď na tvůj problém. Pokud se takto chlap změní, tak v tom zpravidla bývá nová žena a je jen na něm, jak ti to podá... ale 99 % chlapů zapírá, dokud to jde a to bude i tvůj případ. Na to, aby ti řekl pravdu do očí, že si našel novou přítelkyni, tak na to je dost velký srab! Snad jedině, že si spolu sednete a s klidnou hlavou si všechno řeknete a naplánujete, jak to bude dál. Ale bojím se toho, že raději půjde do hospody, kde mu je evidentně líp než doma a nebude mít snahu to vyřešit. Ale samo se to nevyřeší. Vyzkoušej nějaké taktiky, třeba mu na cestu do ciziny přibal i kufr s tím, že takovýho ho už nechceš a když se nebude mít kam vrátit, tak mu připomeň, že má v kapse číslo a tam si může zavolat. Pokud tě má ještě trochu rád, tak to nepřejde jen tak.

  Odpověděl/a: René Kraus, 14.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Manželství je rok terorem…

  Mám otázku změní se muž před svými. 40 tými narozeninami? Známe se 20 let, poslední rok začal muž hodně popíjet u kamaráda doma - denně rum dají a k tomu tak pět piv - za dvě hodinky je muž kántry. Po práci přijde domů - pospí si hodinku, nají se a šup ke kamarádovi. Jenže pak přijde a řádí jako lítá bestie - řve - kvůli sebemenší pitomosti - došel třeba papír na wc - může si vyndat ze skřinky hned po ruce i když sedíte na míse. Jsou to fakt blbůstky. Zapomenutá hračka. Druhý den je uražený nebo dělá že nic neví. Omluvy žádné se nedočkám. Co s ním?

  Odpověď:

  Ahoj,
  co s ním? Zastřelit. Někdy chlapi mají po čtyřicítce splín a takovou představu, že dobré končí. Ale rozhodně to nevyřeší alkoholem a chováním. Pravděpodobně jeho kamarád je svobodný nebo rozvedený a tvůj chlap přišel na to, že je mu s ním dobře. Jen tak z legrace bych mu doma připravil kufr, dal mu tam pár jeho špinavých spoďárů a řekl mu, že pokud opět půjde za tím ožralou, tak ať si vezme kufr a zůstane u něj. A pak uvidíš, co je mu bližší, jestli ty nebo flaška rumu.

  Odpověděl/a: René Kraus, 11.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Chování po rozchodu…

  Ahoj,před dvěma měsící se semnou rozešel partner z důvodu prý z nedostatku lásky z mý strany ,Poslední půl rok jsme se jen dohadovali.Bylo to těžký,ale snažim se stim žít,jen mě zaráží jeho chování po rozchodu,před asi 14 dny jsem si našla nového přítele,ex partner se to dověděl a všude mě pomlouvá ,že jsem falěšná,že jsem mu lhala ,že jsem se snim musela tahat ještě když jsme byli spolu.Přitom jsem souč,přítele ještě tu dobu neznala.Nevím o co mu jde,on se semnou rozešel ,tak by mu to mělo už být jedno ne??Dokonce psal i takově emaily mé dospělé dceři a mým kamarádům.Co si myslíte o jeho chování??Je to normální?Myslim,že ne.Díky za odpověď.

  Odpověď:

  Ahoj,
  tak normální to není. Chová se jako blbec, který si myslí, že pokud mávne prstíkem, tak ty přiběhneš. Vůbec se s tím netrap, jednou provždy ho vymaž z hlavy a i ze srdíčka a zapomeň, že takový hlupák existuje. Chová se jako malý kluk a to samé má asi i v hlavě. Neřeš ho a kamarádům a dceři vysvětli, co je to za hlupáka.

  Odpověděl/a: René Kraus, 9.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Psaní s jinými ženami…

  Zdravím :)rnUž po několikaté jsem objevila v telefonu svého přitele že si píše s jinymi zenami po jedné se dožadoval i sexy fotek. Nechtěla jsem mu do telefonu se dívat ale po každe mi intuice napovídala ať se podívam že se něco děje tak jsem se podívala a našla a ted jsem z toho celá nesvá a psychicky unavená ,furt ho kontroluju a podezírám že dál si v romankach po soc,sitich pokracuje nemuzu si pomoc a furt musím na to myslet a kontrolovat ho pritom nechapu dúvod procč s jinymi zeny navazuje kontakt když podle mého mu doma nic nechybí, má uvařeno,uklizeno a sex je taky idealní.rnNedokážu to pochopit můžete mi alespon trochu poradit co s mém neustalem kontrolovaní a alespon trochu objasnit duvod proc to neustale dela? děkuji za odpoved :)

  Odpověď:

  Ahoj,
  to že si myslíš ty, že mu doma nic nechybí (má uvařeno, uklizeno a i sex), je možná jen pohled z tvé strany. Klidně se může stát, že mu jídlo nechutná, úklid neřeší a sex ti chválí, jen aby tě neurazil. Ale vážně: myslím si, že takovému chlapovi už moc věřit nemůžeš, protože ti musí být jasné, že ti maže med kolem pusy. Jsou jen dvě řešení, buď to skousneš a přestaneš mu lézt do telefonu, což je ta horší varianta, anebo si spolu sedněte a s čistou hlavou si promluvte o vaší společné budoucnosti.

  Odpověděl/a: René Kraus, 7.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Snad už nejsem odsouzena jen k samotě…

  Dobrý den René,rnjsem ve věku 50 let a po rozvodu. Manželství jsem měla jenom jedno a po 30-ti letech jsem to vzdala. rnPokoušela jsem se seznámit, ale moc se mi nedaří. Jsem finančně soběstačná, a s pracemi kolem domečku samostatná, Takže bych řekla nezávislá....... Bývá mi samotný smutno a hlavně se nemám s kým podělit o radost, kterou mám, když se mi povede něco předělat, vylepšit......a pod. rnNejsem ten typ co se bojí do něčeho nového pustit ......neskáču do toho po hlavě, ale s rozmyslem.....nefňukám jako některé ženské, když zůstanou sami, ale snažím se s tím poprat. Obávám se však, že tou mojí samostatností některé chlapy děsím...... rnTak doufám, že se nějaký odvážný pán objeví a nejsem odsouzena už jenom k samotě. I když.... i takhle jsem spokojenější než to bývalo dřív. Prosím zkuste mi na můj postoj k životu něco napsat.......ať trochu nahlédnu do hlavy chlapům...... děkuji. S pozdravem Jarmila

  Odpověď:

  Ahoj,
  strašně rád bych ti poradil, jak nahlédnout chlapům do hlavy, ale myslím si, že je to něco podobného, jako koukat do Macochy. Jsi žena ve středním věku a rozhodně pro tebe život nekončí. Ale musíš tomu jít trochu naproti a nesmutnit doma a přemýšlet nad tím co dál. Je hodně možností, jsou různé seznamky, kamarádky, ale hlavně musíš vytáhnout paty ze svého domečku a začít chodit do společnosti. Nečekej, že ti někdo zazvoní na zvonek a řekne: "Tak jsem tady". I tomu štěstíčku se musí jít naproti, tak na nic nečekej.

  Odpověděl/a: René Kraus, 4.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Otvorený list: smutná pravda za SUGARDATINGOM

  rnCítim, že sa potrebujem vyjadriť k tomuto problému, ktorý ma už istú chvíľu trápi a už nechcem byť dlhšie ticho. Mám kamarátku, ktorá nedávno začala randiť so staršími mužmi za výmenu výletov do Chorvátska, Dior slnečných okuliarov a Prada kabeliek, odkladajúc tak svoje kariérne a rodinné plány. Už ju nespoznávam a neviem sa už viac pozerať na to, akú cestu si zvolila.rnrnAby som to skrátila, na jar sme Laura a ja na Instagrame hľadali inšpiráciu na cestovanie v lete, kedy sme už mali mať vysokoškolský titul v rukách. Netrvalo nám dlho, kým sme natrafili na istý typ Instagramových “cestovateliek” - takzvané sugar babes - dievčatá bežne tráviace čas na jachte zamyslene hľadiac do diaľky s exotickým západom slnka v pozadí, so smoothie v ruke po masáži na Maldivách, užívajúce si nočný život v najvyšších budovách Manhattanu. Ich príspevky vyzerajú skôr ako reklamy s dômyselným “product placementom“, ktoré máme obdivovať spolu s motivačnými citátmi ako „Užívam si každý moment v prítomnosti,” alebo „Spoznávam sama seba vďaka ceste do Taiwanu.”rnrnPrekvapivo (alebo nie?) predstava byť týmto typom dievčaťa mojej priateľke učarovala. Zrazu sa začala sťažovať, že jediné, čo si môžeme dovoliť, je nízkonákladový Eurotrip s našimi kamarátmi v požičanom aute. Nebrala som ju vážne, tak ako som ju ani nebrala vážne, keď hrdo vyhlásila, že sa zaregistrovala na zopár stránok, aby si na leto našla sugar daddyho. Ale mala som…rnrnNajhoršie na tom je, že všetko, čo je preto potrebné urobiť, je zadať slovo “sugardaddy” do vyhľadávača a kvôli spoločnostiam ako Sugardaters vám hneď vyskočia ich agresívne reklamy pripravené zmanipulovať naivných mladých ľudí tak, aby si mysleli, že mať sex so staršími mužmi za výmenu za peňažnú odmenu je úplne v poriadku. Dievčatá si kúpia predstavou bezstarostného míňania peňazí, ktoré si samy nezarobili. A toto nové nevinne znejúce slovo “sugardating” neznamená v podstate nič iné, ako zamaskované najstaršie remeslo na svete.rnrnPo pár mesiacoch Lauru vôbec nespoznávam. Obidve pochádzame z tvrdo pracujúcich rodín vyznávajúce tradičné hodnoty a boli sme vychované tak, aby sme dostatočne rešpektovali samé seba na to, aby sme nevymenili našu dôstojnosť za Prada kabelku. A napriek tomu po tom, čo začala randiť s týmito chlapmi, na jej Instagrame vidím už len jej dokonalé fotky, na ktorých sa na seba v úzkych minišatách vôbec nepodobá, šplhajúc sa tak po istom spoločenskom rebríčku namiesto toho, aby sa sústredila na svoju diplomovku, ktorú mimochodom neodovzdala včas, pretože bola príliš zaneprázdnená koktejlami pri bazéne na Kanárskych ostrovoch. Teraz je to už len ďalšie z tých dievčat, ktoré snívali o rodine, čo zahodili kvôli ilúzii luxusného života a piatim minútam slávy na Instagrame. rn rnAvšak tento problém siaha oveľa ďalej ako len ku mne a mojej kamarátke. Spoločnosť sa veľmi rýchlo vzdáva ideálov, s ktorými sme boli vychovaní a slepo sa opičí po krokoch západných krajín bez akéhokoľvek zamyslenia sa, či to je to, za čím by sme mali stáť. rnrnPíšem práve vám, pretože si myslím, že najbližšie, keď si nejaká žena vygoogli slovo “sugar daddy”, mala by nájsť tento list ako prvý, čo verím, že je uskutočniteľné vďaka mediálnemu vplyvu, ktorý máte. Hocičo iné ako tieto šialené reklamy spoločností, ktoré zvádzajú mladé dievčatá do tohto nezmyselného honu za “dobrým životom”. Možno to zachráni niečiu kamarátku, dcéru alebo sestru...rn

  Odpověď:

  Ahoj,
  nevím, jestli mám až takový mediální vliv na mladé nezkušené slečny, ale bojím se toho, že i po přečtení tvých písmenek se najde možná jedna ze sta, která to pochopí. To že tvoje kamarádka vyměnila život slušné a vzdělané holky za takový, jak jsi popsala, je mi samozřejmě líto. Ale bohužel s tím těžko někdo něco nadělá. Každý mladý člověk má svou hlavu a myslí si, že vše řeší tím nejlepším způsobem. Ono to může být příjemné, když létáš po světě, kdejaký dědek ti koupí, co ti na očích vidí, ale to není asi to, co většina rozumných holek chce. Ale bohužel jsou i takové a tvá kamarádka patří mezi ně. Čím více se jí to budeš snažit rozmluvit, tím rychleji vaše kamarádství skončí.

  Odpověděl/a: René Kraus, 2.8.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Napíše jen občas a už žádné city…

  Ahoj Rene, je mi vice nez 40 let, vdana, 2 deti. Bohuzel v manzelstvi to nebylo vzdy ruzove. Prosli jsme si neverou i krizemi, ale byly i hezke veci. Na nestesti jsem poznala nedavno cloveka, ktereho znam pul roku a bylo mi s nim vzdy dobre. Ze zacatku jsme si hodne psali pritel mel o me velky zajem a nevadilo mu, ze jsem vdana. Povidali jsme si o zivote, dokonce doslo i na sex, ale mam pocit, ze on na to moc neni. Jeho situace byla takova, ze mel ve vztahu pauzu s jeho pritelkyni pauzu. Dale mi rekl, ze se velmi zamiloval a ze by se mnou chtel byt, ale ze vi, ze ja neodejdu. Ja jsem mu rekla, ze tomu dame volny prubeh, ze ho chci poznat. Mno a pak mel problemy v jeho rodine a najednou zacal rusit nase schuzky a rikat, ze nema cas. Ma casove narocnou praci, ale myslim si, ze kdyz clovek chce cas si najde. Bohuzel, jsem se pokusila to i mezi nami ukoncit, ale nechtel. Mno a pritom, od te doby to zcela ochladlo, uz se skoro nevidame, nekolikrat mi rekl, ze nechce, abych si myslela, ze me vyuziva. Nyni napise jen obcas a uz zadne city. Mrzi me to, ale myslim si, ze asi ztratil zajem. Pritom bych s nim i byla.

  Odpověď:

  Ahoj,
  musíš si přiznat, že tvůj vztah s přítelem mizí do nenávratna a bohužel s tím nic neuděláš. Určitě z něho vyprchal ten počáteční elán a zjistil, že se žene do vztahu, kde jsou dvě děti, tak včas hodil zpátečku. Chlap, když chce dobývat ženu, tak přesně ví, na co slyší a tak ví, jak správně namazat medík kolem pusinky. A většinou se z něj vyklube jen slaboch, který si chtěl povyrazit. Nedej na jeho sladké řeči a hloupé výmluvy a ukonči to. Stejně by tě s ním asi lepší budoucnost nečekala.

  Odpověděl/a: René Kraus, 31.7.2017 18:00 | Komentovat

 • Dotaz: Šanci jsem mu už dala…

  Zdravím René, chtěla bych se zeptat proč můj bývalý manžel mě a děti vyměnil za úplně doslova a do písmene za holku, která absolutně nezná a neví co je morálka... apod co je být věrná..Pracovat...Vařit.... Prostě dá se říci něco jako\" černá a bílá\" . Já jsem s manželem byla 16 let a mám s ním 4, děti... nikoho jiného než jeho doposud ani nemám...Je ale jedno že mě stále vyhledává a chce i sex... Nechápu To? Šanci jsem mu dala už několikrát a opět s ní ulít a scházel... Děkuji moc za odpověď ANDY

  Odpověď:

  Ahoj,
  jednoduše si nechal pobláznit hlavu mladým tělíčkem, které není po čtyřech dětech a proto asi i téměř dokonalé. Ona nemá rozum v té hlavičce a jemu spadl jenom do té spodní hlavičky. Někdy prostě chlap zblbne, ale to neznamená, že bys měla zblbnout i ty. V žádném případě si ho nepřipouštěj k tělu a rozhodně mu neposkytuj servis, že kdykoliv za tebou přijde, tak skončíte v posteli. Šanci jsi mu dala, ale on ji nevyužil. Já vím, že je to kruté, je to otec tvých dětí, ale i tak budeš muset udělat za tímto vztahem tlustou čáru a postavit se na vlastní nohy.

  Odpověděl/a: René Kraus, 28.7.2017 18:00 | Komentovat

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist