Odhalte tajemství úspěšných žen

Cesty k úspěchu jsou různé a mezi úspěšnými ženami najdeme mnoho rozdílných osobností. Přesto existuje několik vlastností, které jsou ženám, jež v životě něco dokázaly, společné. Zásady a návyky, které potřebujete k tomu, abyste dosáhla vysněných cílů, jsme pro vás vypátrali a sepsali!

Co je to úspěch?
Základní a zcela neopomenutelná otázka, na kterou ale existuje nespočet odpovědí. Byla by chyba se domnívat, že úspěch znamená jen zdařilá kariéra, politická moc nebo miliony na kontě. Samozřejmě pro někoho je to jednoznačný směr a nic se proti tomu nedá namítat, protože každý má právo si z podstatné části zvolit, jaký životní styl chce následovat. Můžete si ale vybrat jiné poslání, být úspěšná máma, zahrádkářka nebo sportovkyně. Je to jen na vás. A pokud přeci jen trváte na nějaké definici, mohla by znít: „Úspěšná žena je tam, kde chce být, s tím, s kým chce být a dělá to, co chce.“

Co mají úspěšné ženy společného?
Pokud jste si tedy už stanovila, co úspěch znamená konkrétně pro vás, je na čase začít na sobě pracovat. A není nic jednoduššího, než se řídit podle několika zásad.

články

Vstávejte a choďte spát pravidelně, a pokud možno brzy. Většina úspěšných žen se naučila striktně dodržovat denní režim. I když typickou sovu na ranní ptáče pravděpodobně nikdo nepředělá, je známé, že pravidelnost je jedním z klíčů k úspěchu. Ženy, které si navykly na budíček v časných hodinách a před samotným denním rozvrhem si stihnout třeba ještě zasportovat, bývají úspěšnější.

Organizujte si pečlivě čas. Přesnost je vlastností králů, na tom se nikdy nic nezmění. Nespoléhejte na to, že na schůzku vždycky nějak dorazíte. Opakovaným zpožděním dáváte druhým najevo svoji neúctu a to k dobrým vztahům neprospívá. Ať už chcete vyniknout v jakékoli oblasti, lidi, kteří vám budou věřit, okolo sebe potřebujete.

Naučte se učit. Zdá se vám to jako podivná rada? Máme na mysli především otevřenost vůči různým námětům, inspiracím. Naučit se něco můžete od pětiletého dítěte, ale i od osmdesátiletého seniora. Vždy je také fajn přiznat zdroje svého poznání, nechlubte se cizím peřím, ale klidně konstatujete, že novou zkušenost jste získala od zahraniční firmy nebo mezi maminkami na pískovišti. Vlastní nápady ale o to více propagujte, zaslouží si to!

článek

Přiznejte chyby a nedostatky. Žádný učený z nebe nespadl. Nedostatky si přiznejte jen sama sobě a pracujte na nich. Pokud už se projeví veřejně v podobě nějaké chyby, není nic jednoduššího, než se omluvit a pokusit se o nápravu. Lhaní, mlžení a výmluvy nikdy nikoho na špičku nepřivedly. A pokud ano, následuje v mnoha případech pád – někdy dříve, jindy později.

Buďte tak trochu sobec. Naučte se říkat NE, a to jak v pracovním, tak rodinném životě. Úspěchu nikdy nedosáhnete, pokud bude myslet jen na ostatní a sama budete na posledním místě. Neznamená to, že nemáte být vstřícná, naopak empatické ženy bývají často na vrcholu, ale je potřeba si stanovit pevné hranice mezi oběma póly.

Buďte svá. Poslední, ale nejdůležitější doporučení. Nedejte na to, co říkají ostatní. Chcete být úspěšná spisovatelka, ale známí si ťukají na hlavu, že i v parném létě sedíte u PC? Hoďte to za hlavu. Kde je řečeno, že se musíte povalovat na koupališti, když chcete zrovna psát. Na nic a nikoho si nehrajte a uvidíte, že takovou přímou cestou bude váš cíl každým dnem blíže.

A co vy  a úspěch? Co pro vás znamená? Jsou to peníze, skvělá rodina, kariéra, nebo něco úplně jiného? 

Foto zdroj: profimedia.cz

21.6.2013 10:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist