Hubnutí podle krevní skupiny. Na jakém principu funguje?

Vyzkoušela jsi už mnoho redukčních metod, ale žádná se neosvědčila? Neházej flintu do žita a jdi na to vědecky. Přes krevní obraz! Právě od něj se odvíjí jídelníček, který ti s dosažením sexy křivek pomůže.

diet-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Krev je považována za velkou vzácnost. V lidském organismu jí koluje něco mezi 4 – 6 litry, což je přibližně 8 % celkové hmotnosti člověka. Její hlavní skupiny existují čtyři, přičemž „majitelé“ každé z nich vykazují určité charakteristické rysy. Poukázal na to uznávaný japonský profesor Tokeji Furukawa, který na toto téma provedl ve 30. letech minulého století rozsáhlou studii. Ovšem i jiní odborníci si všimli toho, že nelze všechny kategorie házet do stejného pytle. Americký lékař a autor mnoha publikací Peter J. D’Adamo se zase domnívá, že dieta založená na typu krve spolehlivě funguje. Jak takové hubnutí vypadá v praxi?

Skupina 0 ať se drží masa a kola

Lidé s „nulkou“ jsou prý dominantní a sociálně založení jedinci. Podle výše zmíněného specialisty přes štíhlé křivky by měli do své stravy zahrnout hovězí, kuřecí, jehněčí a krůtí maso.

Doporučovány jim jsou ale i ryby, ideálně pak treska nebo halibut. Naopak omezení platí pro luštěniny, mléčné výrobky a produkty obsahující lepek, neboť tyto potraviny mohou vyvolat spoustu nepříjemných reakcí. Nejvhodnější aktivitou pro „nulkaře“ je běh, jízda na kole, plavání nebo rychlá chůze.

Skupina A jí ovoce a zeleninu

Patříš mezi „áčkaře“? Z psychologického hlediska jsi pracovitá a snažíš se plnit své povinnosti na 110 %, což je ale příčina velkého stresu. Peter J. D’Adamo tvrdí, že tvým proporcím prospěje drůbeží, stejně jako zvýšený příjem ovoce, především pak jablek, avokád, fíků a broskví.

Vyhýbat by ses neměla ani zelenině, zvláště pak brokolici, špenátu a mrkvi. Pozor na velikost porcí, neboť „áčková“ krevní skupina má oproti ostatním méně trávicích enzymů. Čeho se raději vyvarovat? Vzhledem k vyšší hladině stresových hormonů opatrně s kávou a kofeinem obecně. Parádní činností je uklidňující jóga nebo tai-či.

Pro skupinu B jsou vhodné mléčné výrobky

„Béčkaři“ mají pověst věčných pohodářů, kterým optimismus rozhodně nechybí. Co je na tom pravdy, těžko soudit, ovšem jedna věc je podle jmenovaného fitness experta jasná. Jídelníček těchto dietářů by měl obsahovat zvěřinu, jehněčí a hovězí. Rovněž je třeba pohlídat si pravidelný příjem mléčných výrobků, jako jsou sýry, jogurty a kefíry.

Milovníci sladkostí své chuťové buňky mohou čas od času ukonejšit švestkami, hroznovým vínem i ananasem. Hrozbu pro ukázkové metabolické procesy představují výrobky z kukuřice, pšenice a pohanky, dále pak slunečnicová a sezamová semínka. Jakým způsobem se zapotit? Trefou do černého jsou bojová umění, turistika nebo tenis.

Skupina AB se zaměřuje na zeleninu a vejce

Skupina AB je stará méně než tisíc let a bývá velice vzácná, neboť se s ní může pochlubit necelých 5 % populace. Vlastníci této „rarity“ jsou údajně kreativní a tvořivou energii doslova sypou z rukávu. Na počkání! Co by si měli servírovat?

Peter J. D’Adamo je toho názoru, že rozhodně vajíčka, spoustu zeleniny a mořské plody. Tabu představuje jako v předchozím případě kukuřice s pohankou, velká stopka platí i pro alkohol. Doporučovaným sportem je rychlá chůze, kolečkové brusle či plavání.

A jakou krevní skupinu máš ty? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky.

foto-zdroj: shutterstock.com

25.9.2019 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist