Návyky, kterými si blokuješ hubnutí. Na tohle si dej pozor!

Přes týden jsi unavené ranní ptáče, po večerech si za odměnu večeři servíruješ k televizi a víkendy celé prospíš? Tímhle stylem se tě kila navíc budou držet jako klíště! Je čas změnit svůj režim…

spatne-navyky-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Snažíš se brousit křivky o sto šest? Zjisti, jestli si náhodou sama neškodíš. Těmito běžnými návyky!

1. Máš nedostatek spánku. Často!

A teď se přiznej – bereš si doporučení ohledně osmi prospaných hodin k srdci? Jestli ne, vysněné figury se pravděpodobně nedočkáš. Lidé, kteří denně spí pouze šest a méně hodin, mají podle odborníků o 15 procent vyšší riziko nadváhy. Jak je to možné?

Tělo se nestihne pořádně zregenerovat, tím se zpomaluje metabolismus a dochází k ukládání tuku, zejména v oblasti břicha. Spánkový deficit jde na ruku také nervozitě a únavě, což jsou stavy, které nahrávají chuti na sladké a kalorickým potravinám. Každé tři hodiny spánku, o které se „okradeš“, navýší tvou váhu o 4 procenta, varují lékaři! Že si dnes schrupneš o něco déle? Tak to si rychle rozmysli…

2. Spíš víc než Šípková Růženka

Snad není nikdo, kdo by po ránu miloval protivný zvuk budíku. Je jasné, že když už člověk může, rád si pobyt v peřinách trochu prodlouží. Pokud jde o „nárazovou akci“, nic moc se neděje, ale z dlouhodobého hlediska se takové lenošení neblaze podepíše na váze i duševním stavu. Výsledky studie z roku 2004 prokázaly, že spáči, kteří to zalomí na deset hodin denně, mají vyšší pravděpodobnost psychických potíží i obezity. S tím doháněním to tedy moc nepřeháněj! A když už jsme u toho, dáš si po probuzení jenom kafe a utíkáš do práce? Radikální chyba.

3. Kašleš na snídani, protože není čas

Zní to jako paradox – nutnost jíst, když člověk potřebuje zhubnout? Přesně tak. Vědecké výzkumy potvrzují, že zdravá snídaně je při redukci váhy zásadní a ovlivňuje úspěšný průběh. S její pomocí totiž doplníš zásoby glukózy a načerpáš energii, která nastartuje metabolismus po celonočním útlumu. To ještě není všechno. Když si dopřeješ třeba misku ovesné kaše, krásně předejdeš přejídání během dne. A to je jen k dobru!

Čtěte také:

4. Večeříš zásadně před televizí

Najíst se pěkně na pohovce, když dávají epizodu oblíbeného seriálu? Pohoda! Jenže bohužel, s pořádnými následky v podobě větší velikosti kalhot. Když máš oči připíchnuté k televizní obrazovce, bezmyšlenkovitě do sebe házíš jídlo, nevnímáš signály, že už jsi přejedená a dál luxuješ talíř. Potvrdily to závěry průzkumu, které „obžerství“ samozřejmě moc nechválí. Co z toho plyne? Jakékoliv rozptylování při jídle ti brání shodit ta nadbytečná kila. Takže dnes znovu, jinak a v klidu? Pojď to alespoň zkusit a uvidíš sama, že to přinese ovoce!

Co ty na to, že už si na tyhle návyky dáš pozor? Dobře děláš… Pokud se chystáš v zájmu diety potrápit tukové zásoby ve fitku, mrkni na vtipný manuál, jak to vážně nedělat:

text: Lucie Feiková, Foto: Shutterstock.com

23.8.2022 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist