Prvenství, které nepotěší. Česká republika je nejzkaženější zemí světa!

Vítejte v České republice, v zemi zaslíbené divokým pijatikám, v zemi, kde snadno najdete holku na jednu noc a kde se nebudete cítit trapně, protože na nějakou morálku se zde zvysoka kašle. Tak takhle nějak vypadá nejnovější bedekr o naší vlasti.

„Máte rádi sex? Tak to jeďte do Čech,“ píše se v jednom britském článku. Pravdou je, že alkoholu a sexuchtivé Brity pobízet netřeba, ty totiž Prahu vyhledávají už dávno. A památky jsou jim zhusta ukradené. Poněkud sofistifikovaně se jejich výletům za (pivní) kulturou říká pánská jízda. Pupkatí a růžolící tátové od rodin to v metropoli opravdu dovedou roztočit. Možná proto, že by se ve své vlasti podobně odvázat prostě styděli.

Česká republika je podle mezinárodního výzkumu, do kterého se zapojilo přes čtyřicet tisíc respondentů ze 40 zemí z celého světa, krajinou, v níž se nejvíce toleruje předmanželský sex (schvaluje ho 67% lidí), srovnatelně tolerantní jsou v Jižní Americe a v Japonsku. K zemím spíše tolerantním dále patří například Řecko (59%), Německo (57%), Itálie (42%) a Britové (38%).

Poněkud závažnější je otázka, zda je akceptovatelná nevěra. I tady jsme se umístili na špičce žebříčku. Že jsou zálety celkem fajn, si myslí 17% dotázaných Čechů. Pro srovnání: třeba v Británii by ji tolerovala pouhá 4 procenta podobně jako v Austrálii či Kanadě.

S nevelkým odstupem za námi se umístili s dvanácti procenti prostopášní Francouzi. A zřejmě ne náhodou má současný prezident Země galského kohouta nemanželskou aférku stejně jako jeho čeští kolegové, dneska už bývalí vrcholoví politici Nečas a Topolánek.

článek

Řečeno školní terminologií, Češi šprti sice nejsou (ekonomické ani jiné výsledky to jasně vyvracejí), ale mezi záškoláky, kteří jsou vždycky pro každou špatnost nemají konkurenci. Vedeme totiž taky v toleranci alkoholu, rozvodů nebo potratů. Na paty nám poněkud překvapivě dýchají jen Japonci.

Ale abychom nekončili pesimisticky, podle žebříčku jsme taky nejtolerantnější k homosexuální menšině. Jinými slovy gayové a lesby nevadí 56 procentům oslovených. O něco horší skóre mají Španělé (55%), na druhé straně jsou s pouhým jedním tolerantním procentem Ghana, Egypt, Pákistán, Uganda či Nigérie.

Češi cizíma očima:

„Můj přítel mi říká, že v Čechách je poměrně nízká morálka, že každý druhý barák je buď hospoda, nebo bordel, že zde ženy hodně pijí. Škoda, o České republice jsem totiž přemýšlela jako o ideální zemi pro život.“ (Judi, Brisbane)

„Češi (muži i ženy) pijí více než kterýkoliv jiný obyvatel Země. Jejich nápojem je pivo, ačkoliv o tvrdý alkohol tam taky není nouze. Ale zase jsou přátelštější než Američani, jen musíte překonat počáteční bariéru.“ (Greg, New York).

A jak jste na tom vy s jinými národy? Kde byste si dokázali představit prožít život?

Foto zdroj: profimedia.cz

29.4.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist