Polibek či sex po telefonu. Co už je nevěra a co ještě ne?

Nevěra rozhodně není nic, o co by člověk ve vztahu stál a málokdo ji dokáže odpustit. Ale co je vlastně nevěra? Pouze sex nebo do toho spadá i líbání? Asi každý má ty své hranice jinde. Někdo dokáže pálit mosty, když se dozví, že jeho protějšek flirtuje s někým přes internet, někdo jiný odpustí i mazlení, pokud nedošlo na pohlavní styk. Jak to mají naše čtenářky? A jak to mají muži?

nevera-titul-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Úlet na večírku s kolegou pod vlivem alkoholu, vášnivá líbačka s klukem od vedle, co se ti tak strašně líbí, žhavý tanec tělo na tělo s kolegou z práce. Co už je nevěra a co jen drobný přestupek, z kterého se přeci hned nestřílí? Zeptali jsme se několika našich čtenářek a přidali i názory chlapů. Podívej se, jak se na nevěru dívají ti druzí.

Aleš (32 let)

„Nevěra je, když dojde na sex. A je jedno, jestli jde o orální, anální nebo klasický sex. Líbání a mazlení bych za nevěru nepovažoval. Kolikrát se přeci herci líbají ve filmu, nejde o nic. Já sám se občas líbám s někým cizím, třeba někde na párty. Ale jasně, že když tam partnerka není,“ směje se Aleš.

Petr (28 let)

 „Já považuji za nevěru i sex po telefonu nebo přes internet. Načapal jsem jednou svou holku, tedy už bývalou, jak si to rozdávají přes skype s nějakým mužem. Dělala si to a on také. Byla nahá a měla roztažené nohy, takže on viděl všechno. Udělalo se mi z toho špatně, a i když to bylo jen virtuální, přišlo mi to dost opravdové. To už bych raději snesl líbání v reálu než tohle,“ vzpomíná Petr.

Richard (36 let)

„To si musí nastavit každý sám, respektive ti dva v tom vztahu. Měl jsem jednou holku, která mi narovinu řekla, že na věrnost nehraje, nebral jsem ten vztah zase tak vážně, tak jsem s tím souhlasil. Ale když to vezmu zpět, stejně jsem ji nikdy nepodvedl. Asi mi stačila. Ona nejspíš s někým spala, ale nevadilo mi to. Udělat mi ale tohle holka ve vážném vztahu, tak ji snad zabiju. I za mazlení,“ má jasno Richard.

Tomáš (35 let)

„Tak tuhle otázku jsem řešil nedávno, když se moje žena domákla, že jsem se na firemním večírku mírně tulil ke své kolegyni. Asi to bylo přes čáru, protože jsme tančili tělo na tělo a myslím, že z nás byl cítit sex na sto honů. Ale ani jsme se nelíbali, intimních partií nedotkli, ale stejně jsem pak měl výčitky a své ženě týden nosil kytky,“ směje se Tomáš, kterému manželka nevinný flirt nakonec odpustila.

Hynek (33 let)

“Mně vadí i to, když moje holka jde s nějakým chlapem na víno. Ženské si prostě neuvědomují, že my vždycky máme postranní úmysly. Takže je mi jasné, že se ten chlap před ní naparuje a přemýšlí, jak ji dostat do postele.“

Daniela (40 let)

„Sex nevěra je. Líbání asi jen trošku. Čas mě naučil, že už nesmím tolik věci řešit. Kdyby se můj muž s někým líbal nebo osahával, asi bych z toho vědu nedělala. Když mi bylo dvacet, asi bych to řešila, ale teď by mi to přišlo nepodstatné.“

Iva (37 let)

„Nevěra může být i psychická. Jsem asi moc staromódní, ale vadí mi například i to, když moje kolegyně flirtuje s kolegou a přitom má doma muže. Mně by vadilo, kdyby můj manžel nadbíhal nějaké jiné a vedl dvojsmyslné řeči. Jsme přeci inteligentní lidé, co snad dokáží své libido držet na uzdě.“

Simona (26 let)

„Bazírování na věrnosti je podle mě přežitek. Dříve to bylo kvůli tomu, aby muži nevychovávali cizí děti, šlo o majetek, ale v dnešní době? Něco jiného je, když si udělám dítě s jiným a tvářím se, že patří mému partnerovi, to už je podraz. Ale proč nemít sex i s někým jiným, pokud použijeme kondom?“ má razantní názor Simona.

Kamila (31 let)

„Tak nějaké náhodné líbání podle mě není tak hrozné jako vztah, i když bez dotyku. Moje kamarádka takhle podváděla svého partnera. I když se bránila slovu podvod, protože s tím druhým nic neměla, ale chodila s ním na rande, a dávala mu naděje. Podle mě byla do něj i zamilovaná a přemýšlela, že by s ním byla raději než s tím svým.“

Tereza (35 let)

„Podvod je všechno, kde je intimita. A to polibek je. Líbám se jen se svým mužem a myslím, že ti, co podvádí, jsou ve skrytu duše nešťastní. Vždyť to je právě na tom vztahu krásné, že tyhle věci prožívám jen s ním.“

Tak vidíš, co člověk, to jiný názor. Otázka věrnosti je prostě na každém z nás. Ale důležité je znát také pohled našeho partnera. Abychom se pak nedivili, že po nás hází snubní prstýnek jen kvůli tomu, že jsme si dali nevinný polibek s naším kamarádem.

Co podle tebe nevěra už je a co ještě není? Dokázala bys odpustit svému partnerovi líbání s cizí holkou? Napiš nám do diskuze svůj názor a své zkušenosti.

Text: Alžběta Bublanová

Foto: Shutterstock.com

19.9.2017 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist