Románek u moře nemusí zůstat jen vzpomínkou. Víme, jak si udržet letní lásku!

Žhavé chvíle při západu slunce na písečné pláži za zvuku italských romantických písní nebo nezapomenutelné milování u českého rybníka či v nějaké horské chatě? Letní lásky patří k těm nejhezčím, ale bohužel z nich většinou zůstane jen hezká vzpomínka. Chceš to změnit? Máme pro tebe rady, jak si svou letní lásku udržet.

1. Začněte znova

I když jste dva týdny spolu byli téměř denně, courali se po pláži a večer popíjeli vínko, musíš se připravit na to, že to skončí a že každou minutu už spolu nebudete. Není možné po návratu z dovolené pokračovat tam, kde jste přestali, ale musíte začít vztah nově budovat. To znamená zajít na rande a mít čas i na své aktivity.

2. Nechej ho, ať zavolá první

Rozhodně se mu nevnucuj. I když ti sliboval hory doly, prostě to nebuď ty, kdo mu první napíše nebo zavolá. I když máš chuť mu napsat alespoň SMS hned poté, co sis vybalila kufry, raději vyčkej. Tvůj protějšek na tebe rozhodně nezapomene, tak se mu nemusíš hned připomínat.

3. A když nezavolá?

Co dělat, když jste si slibovali věčnou lásku, od návratu z dovolené uplynul už týden a ten tvůj nevolá a nevolá? Někdy si bohužel musíš přiznat, že o tebe nejspíš nemá zájem. Samozřejmě, že existuje možnost, že tvé číslo ztratil, ale moc na to nesázej. Přesto ses rozhodla, že ten první krok tedy uděláš ty? I tak mu nemusíš volat, v dnešní době si ho stačí najít na sociální síti. Alespoň zjistíš, jaký žije v reálu život. Možná má ženu a dvě děti, které si dokonce dal jako svou profilovou fotku. Překvápko? Alespoň se vysvětluje, proč nevolal a ty máš teď pádný důvod se mu rozhodně nijak nevnucovat.

4. Zjisti, jak opravdu žije

Pamatuj, že jeden z důvodů, proč ten tvůj idol byl tak romantický, je změna prostředí. Nemuseli jste ráno vstávat do práce, na dva týdny jste se oba ocitli v jiném světě, mohli jste si dovolit chovat se jinak a popustit uzdu své fantazii. Jenže v reálném životě má spousta z nás už nastavené vzorce chování. Pamatuješ na Pomádu? Copak si ten hezký frajer mohl dovolit mít romantický vztah? A co pomohlo? Když se Sandy přiblížila tomu, co pravý  Danny potřebuje. Mrkni na video:

5. Na místního playboye si nechej jen vzpomínku 

Jsi celá pryč z toho plážového krasavce, co tě balil už od první chvíle dovolené? Měl krásné tělo a uměl skládat komplimenty dokonce i v tvé rodné řeči? Není divu, má v tom praxi a můžeš si být jistá, že jak ti zamával na rozloučenou, hned to zkusil na další. Tahle láska málokdy vydrží, takže si nechej alespoň hezkou vzpomínku a nekaž si to tím, že mu budeš volat, pravděpodobně na neexistující číslo. Pokud jsi přesvědčená, že jsi mu popletla hlavu, určitě takový Don Juan najde způsob, jak si tě získat, takže ty nic nedělej. A jaké mají zkušenosti naše čtenářky?

Příběhy čtenářek:

„Když mi bylo sedmnáct, jela jsem s rodiči do Itálie a poprvé se tam zamilovala do krásného, vysokého a milého Itala. I já jsem se mu líbila a když to šlo, trávili jsme spolu každou volnou chvilku. Doma jsem se svěřila kámošce, ta se mi vysmála, že jsem naivní a že můj miláček je pravděpodobně už s jinou. Ale za pár dní přišel od něj dopis. Psal v něm, že na mě nemůže zapomenout a že mě chce znovu vidět. O několik dní později dokonce přijel on sám. Takhle jsme spolu chodili zhruba rok, ale vztah na dálku je dost komplikovaný, takže nakonec nám to nevyšlo, ale musím říct, že tato láska byla pro mě tou nejromantičtější, co jsem zažila,“ vzpomíná Alena (38 let).

Tak to já mám docela čerstvý příběh. Před týdnem jsem se vrátila od moře z Chorvatska, kam jsem jela s kámoškami a narazily jsme tam na partu Čechů. S jedním z nich jsem se tam hodně sblížila a myslím, že nám oběma bylo fajn. Jenže od návratu se mi Tomáš vůbec neozývá. Říkám si, že možná ztratil telefon a nemá teď na mě kontakt, anebo prostě o mě nestojí. Já na něj číslo nemám, a dokonce ani nevím, jak se jmenuje příjmením, takže si ho nemůžu nijak najít. Asi naše letní láska zůstane jen tou letní,“ je smířená se situací Tereza (27 let).

„Letní lásky jsou na nic. Co z toho? Sex? A co dál? Akorát zlomené srdce nebo pohlavní nemoc. A lásku můžu prožít i v zimě a s tím, koho mám ráda a ne s nějakým svalnatcem u moře, kterého neznám. Nevěřím tomu, že z letní lásky může být vztah natrvalo. Mám hodně kámošek, co takové náhodné seznámení v létě oplakaly,“ má jasno Lenka (34 let).

A co ty? Prožila jsi někdy letní lásku? Napiš nám, jaká byla. Jestli ti přinesla zklamání nebo krásné vzpomínky, či dokonce vztah na celý život? 

Foto: Shutterstock.com

7.9.2016 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist