5 největších mýtů o nevěře. Věříš jim taky?

Tíhnou k pletkám spíš bohatí, nebo chudí? Proč není snubní prsten zárukou věrnosti a existuje vůbec obecně platná definice zakázaného ovoce? Zažité mýty jsou konečně vyvráceny, připrav se na nejhorší!

nevera-titul-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Že jsou mimomanželské vztahy staré jako lidstvo samo, to je jasná věc. Proto se asi nemůžeme divit, že o této trestuhodné, byť oblíbené disciplíně vzniklo časem tolik fám a bludů. Aby lidstvo nežilo v úplné deziluzi, sem tam se sejde pár odborníků, dají hlavy dohromady a uvedou věci na pravou míru. Je fakt, že někde se získané dotace utratit musejí, ne? Jaké báje o podvádění znalci v oboru vyvrátili tentokrát? Z toho budeš paf!

1. Podléhá nevěra finančním možnostem? Jinak, než si myslíš

Připadá ti, že zrada je samozřejmostí jen mezi slavnými a bohatými a obyčejní lidé jsou mimo nebezpečí? Takhle se to říká. I když máme v živé paměti průšvihy golfisty Tigera Woodse, mezinárodní skandál zapalujících se lýtek exprezidenta Billa Clintona, nebo zálety herečky Kristen Stewart, cizoložství není doménou jen VIP vyvolených. Ve skutečnosti chudší lidé podvádějí mnohem častěji, než ti bohatí! K takovému názoru došel na základě vlastní studie ekonomický specialista Donald Cox působící na americké univerzitě Boston College. Že by nepoctivost byla vizitkou nižších tříd? Potěš koště…

2. Láska hory přenáší, takže zaručí i monogamii. Blbost!

Zamilovanost jde ruku v ruce s věrností… Nevěř tomu, zní to až moc hezky, než aby to byla pravda. Tedy hlavně, co se mužů týká! Potvrzují to závěry amerického průzkumu zveřejněného v časopise Journal of Social and Personal Relationships. Ty bohužel ukazují, že pánové si nehledají milenky, protože by snad přestali mít rádi své polovičky, jednoduše touží po sexu s někým jiným. Kolik je takových zrádců, co se dokáží přetvařovat, aby zachovali vztah, ale s chutí uléhají do jiné postele? Dle názoru vědců až 78 %! Uf, to fakt není málo.

3. Definice podvádění je pro všechny stejná? Zapomeň!

Co se vlastně dá považovat za nevěru? Sex, líbání, mazlení, psaní žhavých textovek či představy o někom jiném? Překvapivě se to nedá říct úplně jednoznačně, protože onu hranici má každý jinde. Je to sice zarážející, ale ortel nedávné britské studie hovoří jasně. Pro 20 % mužů je pohlavní styk nevinnou zábavou, nikoli podvodem. Celých 15 % jedinců podobně nahlíží i na příležitostný orální sex. V líbání s cizí ženou nevidí zásadní problém 30 % samců. No, a ten zbytek mění názory, jak se mu to hodí. Kam ten svět spěje!

4. Hodně sexu doma předejde záletným choutkám? Vůbec

Zprostředkování fyzické intimity partnerovi věrnost nezaručí – i když na to sází většina populace. A je úplně fuk, jak jsou milostné hrátky časté. Mnohým totiž „divočení“ se svým protějškem nepřináší sexuální spokojenost, takže nemají jinou možnost, než si své hříšné fantazie plnit mimo domov. Takový je názor psychologů, kteří viníka hledají v moderních technologiích, erotické dostupnosti a uvolněných mravech zejména mladší generace. Taky sis myslela, že patřičně „zaměstnat“ toho svého v ložnici předejde nejhoršímu?

5. Snubní prsten je pojistka. Opravdu?

Sliby – chyby? Pokud se jedná o ty, které se říkají před oltářem, v mnoha případech tohle úsloví dokonale vystihuje situaci. Bohužel! Nedávný průzkum provedený na americké univerzitě Chicago sebral iluze i těm největším optimistkám hledajícím jistotu. Díky němu vyšlo najevo, že necelých 30 % procent ženatých mužů prožilo minimálně jednu zakázanou aférku. To je bilance, co na klidu fakt nepřidá!

Přestalo se snad v dnešní době ctít manželství, nebo je to momentální „móda“, která zase přejde? Každopádně svatba nevěru nevylučuje ani náhodou. Můžeme se ale uklidnit alespoň tím, že pevné svazky překonají skoro všechno, včetně záletů. Ve videu jsou slavné páry, kterým taky bylo krušno, ale teď si pískají. Mrkni na ně a vezmi si z nich příklad – kdyby náhodou…

Co si o těchto mýtech myslíš ty? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, chceme ho znát!

Text: Lucie Feiková

Foto: Profimedia.cz

3.7.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist