Hezoun versus ošklivý týpek. Který z nich ti bude věrný?

Co si budeme vykládat, přitažlivý chlápek je u žen vždycky žádanější. To je holt drsná realita, přes kterou vlak nejezdí. Ale fakt je vztah se sexy fešákem takové terno? Pravdou je, že ani omylem!

Proč vlastně dámy touží mít po svém boku krasavce? Dobrá otázka… Možná má tenhle vysněný ideál kořeny už v jejich dětství. Jen si vezmi nejoblíbenější holčičí pohádky. Popelka, Sněhurka, Červená Karkulka – políbí snad některou z nich škaredý princ? Ne. Jenže zatímco v televizi láska s „Krasoňem“ vždy věstí šťastnou budoucnost, v reálném životě je to přesně naopak. A bacha, vědecky potvrzeno!

Studie, která boří hranice

Američtí vědci z Harvardu se na dokonalý vzhled podívali z trochu jiného úhlu. Zajímalo je, jestli může být mileneckému soužití vůbec nějak prospěšný. Jejich výzkum byl originální každým coulem, protože místo obvyklých a nudných dotazníků se ožehavá pravda hledala jinde – v ložnici celebrit! Tomu se říká uhodit hřebíček na hlavičku a super nápad. Budeš zírat, jak to dopadlo!

V dobrém i zlém? Houby s octem

Odborníci podrobně zkoumali soukromí nejpřitažlivějších herců a hereček. Když si dali dohromady jedna plus jedna, respektive kdo a s kým, kápli na šokující zjištění – skoro všichni z jejich seznamu měli po rozvodu! A co je ještě horší, některá VIP manželství vydržela „v chodu“ sotva pár měsíců. Kde je kámen úrazu? Pracovní vytížení za tím fakt nehledej.

muzi-nevera-2.jpg

Zdroj: profimedia.cz

Perfektní vizáž jako předzvěst katastrofy

Výzkumníci jsou toho názoru, že vztah, jehož součástí je „krásný člověk“, bývá mnohem náchylnější k rozpadu. Atraktivní jedinec je totiž v rizikové skupině chronických zahýbačů! Jeho zevnějšek přitahuje pozornost okolí a dotyčný si to náležitě užívá. Je tedy otázkou času, kdy zakázanému ovoci podlehne. Přesně jak praví známé rčení, že příležitost dělá zloděje! Tak tohle jsi asi slyšet nechtěla, co…

K výběru dobře vypadajícího protějšku existuje mnoho důvodů. Symetrický obličej u mužů značí zdraví a potenci. Krása u žen zase ukazuje, že mají správné hormony pro reprodukci. Všichni si dnes cení fyzické přitažlivosti, což i pro zadané jedince znamená vysoké šance na navázání mimomanželských poměrů. Krása může být tedy i pořádně na obtíž,“ vysvětluje autorka studie Christine Ma-Kellams. Ahá, tak proto nevydržel vztah Angeliny Jolie a Brada Pitta. Oni jsou příliš dokonalí! Takže si to zrekapitulujeme, co říkáš?

Škaredý muž je sázka na jistotu

Na krasavce se sice příjemně kouká (to je bez debat), ale to je tak asi všechno. Svazek s ním je prostě příliš nebezpečný, protože monogamie mu pravděpodobně nic neříká. Oproti tomu nadmíru ošklivý hošan ti nikdy nezahne, ale na stranu druhou, zažívat každé ráno po probuzení šok, taky žádná hitparáda. Co s tím? Nezbývá než doufat, že si najdeš někoho, kdo bude světlou výjimkou – krásný, věrný i úžasný! Tak hurá na lov, náhoda je blbec…

Co si o tom myslíš? Opravdu je láska s fešákem předem odsouzená k nezdaru? Nechceme do toho zbytečně šťourat, ale možná na tom něco bude… Mrkni na video, kde jsou rozvedené celebrity. Je fakt, že všichni jsou „jako ze žurnálu“!

Text: Lucie Feiková

Foto: Profimedia.cz

18.4.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist