Byla jsi nevěrná. Jak z toho ven?

Stalo se to někdy na firemním večírku, dámské jízdě nebo ses prostě neudržela a přijala pozvání od toho hezkého číšníka? I když máš doma prima chlapa, ujela jsi a strávila žhavé chvíle s někým jiným. Co se stalo, stalo se, ale co teď s tím? Přinášíme několik rad, jak z této zamotané situace ven.

Jedno je jisté, podvod není hezká věc, ale nechceme moralizovat a důvodů, proč jsi podvedla, může být více, podle toho situaci řeš:

Bylo to jen jednou a ty se utápíš ve výčitkách

Svého chlapa miluješ, je ti s ním dobře po všech stránkách a nikoho jiného nechceš? Tak v tomto případě se nedivíme, že máš výčitky a je ti smutno z toho, co jsi provedla. Ale pokud to bylo jen jednou a možná i pod vlivem alkoholu, pokus se na to zapomenout. Prostě to vytěsni a už se k tomu nevracej, nebo se z toho zblázníš. A jestli tě napadá taková věc, že bys to tomu svému vyklopila, tak brzdi. Ty se teď trápíš z toho, co jsi provedla a doufáš, že když mu to řekneš, dostaneš jakési odpuštění a vina bude smáznuta, že? Jenže pak se bude trápit on a budou ho pronásledovat představy, co se mezi tebou a tím novým chlapem stalo. Nebylo by tedy lepší, ať si to trápení odbydeš ty, když jsi to celé spískala?

Ze vztahu zmizela vášeň a tys ji našla jinde

Jsi s tím svým dlouhé roky, a i když vám vztah klape, sex už není, co býval. Proto není divu, že tě ten krásný svalovec okouzlil a ty jsi mu podlehla. Právě ono vzrušení z něčeho zakázaného a nového je častým důvodem, proč ženy své muže podvádí, obzvlášť když jsou s nimi už dlouho a o nějakém vzrušení už v jejich vztahu nemůže být řeč. Takže ses odevzdala vášnivému chlapovi, a co víc, nemůžeš na něj zapomenout a na hříšnou noc stále vzpomínáš. Rozhodně ale nedělej ukvapené závěry a neopouštěj svého partnera pro několik žhavých chvil s někým novým. Vždyť co jinak o něm víš? Mohla bys později litovat, že jsi tak skvělého muže vyměnila za někoho, s kým to třeba za pár měsíců už také nebude v posteli taková rozkoš.

Miluješ oba

Nejsi ten typ, co bys jen tak někomu skočila do postele a navíc máš krásný vztah. Jenže se tu objevil někdo, do koho ses postupem času zamilovala a udělala jsi to, co sis nikdy před tím ani nepomyslela. Začala jsi toho svého podvádět a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Myslíš na oba dva a nemůžeš si vybrat. Mít paralelní vztahy je dost náročné, takže se do toho raději nepouštěj. Musíš se rozhodnout, a pokud opravdu nevíš, se kterým chlapem být, tak si dej od toho druhého pauzu. Uvidíš sama, jestli se ti po něm bude stýskat.

Něco ti doma chybí

Podvedla jsi ho, a přitom se necítíš mizerně. Protože ti pořád něco našeptává, že jsi na to měla právo. Jsi totiž ve vztahu nespokojená a jen hledáš cestu ven. Tak buď ten vztah nějak sprav, nebo ho ukonči. Podváděním nic nevyřešíš a nevymlouvej se na to, že doma nemáš dost něžností, lásky a pochopení. Nebo by se ti snad líbilo, kdy by tě tvůj chlap podváděl s tím, že rozejít se zatím s tebou nechce, ale už ho to s tebou nebaví?

Sex s někým jiným? Neřešíš to a tvůj partner taky ne! 

Občas ulítneš a neřešíš to. Máte hodně volný vztah a ruku do ohně bys nedala za to, že ten tvůj ti věrný je. Některé vztahy opravdu na věrnosti nebazírují, ale je to hra na tenkém ledě a nemusí to dopadnout nejlépe. Pokud chceš mít opravdu stabilní a zdravý vztah, raději se vzdej dalších mužů a od svého protějšku požaduj to samé.

Co na to čtenářky?

„Já jsem jednou ulítla na firemním večírku a dodnes si to vyčítám. Naštěstí se to nikdy můj partner nedozvěděl a já mu to rozhodně na nos věšet nehodlám. Miluju ho a tamto byl jen opilecký úlet, který jsem už zapomněla,“ tvrdí Dominika (29 let).

„No, já toho svého podváděla několik let. Milovala jsem svého muže i milence a rozhodnout se mezi nimi jsem neuměla. Pak to jednoho dne prasklo a já přišla o oba dva. Teď jsem nějaký čas sama a je mi to líto. Musím říct, že tohle už bych nikdy neudělala. Najednou přesně vím, který z nich mi chybí víc a kterého miluju,“ krčí smutně rameny Jana (35 let).

„Já byla na té druhé straně, na straně podvedené. Manžel měl vztah se svou kolegyní a já se to náhodou dozvěděla. No, náhodou to úplně nebylo. Kolegyně ho chtěla pro sebe, takže se postarala o to, abych se to dozvěděla. Nedokázala jsem s ním pak už být, ale ani jim vztah nevydržel. Chtěl se vrátit, ale zpátky jsem ho nevzala. Dneska už na to koukám jinak. Když mám vztah, klidně si odskočím vedle, chlapi taky nejsou věrní, tak co já si budu dělat násilí,“ říká rozhodně Martina (31 let).

A co ty? Podvedla jsi toho svého někdy? A jak jsi to řešila? Napiš nám do diskuze, jestli tě trápí výčitky nebo to dokážeš hodit za hlavu. 

Foto: Shutterstock.com

1.2.2017 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist