Nejtrapnější mužské rozchodové fráze: Zasloužíš si lepšího a nejsem připravený

Co si budeme vykládat, konec vztahu není ani pro jednoho účastníka příjemná záležitost. A situace je ještě horší, když iniciátor rozchodu vypustí z úst nějakou z nejotřepanějších vět všech dob! Znáš je?

rozchodove-fraze1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Jsi teď s tím svým v pohodě a myslíš, že balení kufrů ti fakt nehrozí? Opatrnosti není nikdy nazbyt. Rozchodové žně se totiž blíží! Vždyť podle průzkumu se v lednu rozpadá nejvíce vztahů. Doufáme, že ty žádnou z těchto nejhloupějších frází neuslyšíš… Ani po novém roce, ani nikdy jindy!

1. Zasloužíš si někoho lepšího

Jó, tohle je asi ta nejhloupější hláška vůbec. Ve kterém vesmíru chlap dokáže přiznat, že někdo jiný může být lepší než on? Při vší mužské ješitnosti ani náhodou. Panáček chce jen z bojové zóny odejít jako hodný chlápek. Kdo tohle zažil na vlastní kůži?

„Nechápu, proč chlapi říkají takové nesmysly, které nemyslí vážně,“ rozčiluje se dvaadvacetiletá Petra. „Když mi tohle kdysi řekl můj teď už ex, řídila jsem se jeho radou,“ směje se. „Po čase jsem začala randit s jeho kamarádem – a bývalý z toho málem dostal psotník.“

2. Nejsem připravený na vážný vztah

Aby tahle věta vystihla pravou podstatu věci, každý „rozcházeč“ by do ní měl zahrnout „s tebou“. Jenže na to se samozřejmě často zapomíná. Jaká náhoda! Nic naplat, tady se někdo pomalu rozhlíží jinde a dosavadní vztah mu překáží v rozletu.

„Něco takového se mi stalo před třemi lety,“ začíná s vyprávěním pětadvacetiletá Mirka. „Ten můj mě krmil tím, že se necítí na založení rodiny a podobné kecy,“ kroutí hlavou. „Když jsme se po čase potkali ve městě, vedl si za ruku těhotnou přítelkyni,“ dodává s tím, že ho na místě chtěla zašlapat do země.

3. Zůstaneme dobrými přáteli

Uf, jako vážně?! Opravdu je na tom zrnko upřímnosti? Co tě nemá. Když se dva hádají o to, kdo si nechá televizi, a jak si rozdělí kuchyňské spotřebiče, je to prostě sci-fi. Proč se tohle pořád říká, i když tomu nikdo nevěří?

„Budeme kamarádi? Tomu se fakt musím zasmát,“ přiznává třicetiletá Katka. „Bývalý mi tohle při rozchodu taky říkal. Jenže když jsem odešla druhý den do práce, vystěhoval kompletně celý byt,“ povídá s tím, že se o to rychleji zabydlel jinde. Tohle si dělají kámoši?

4. Chci být sám, abych si utřídil myšlenky

Překlad? Všechno je už dávno rozmyšlené a momentální vztah do „utříděné“ vize rozhodně nezapadá. Jen se to musí nějak zaonačit, aby se předešlo zbytečným scénám. A upřímně – na tohle fakt není co říct. Veškeré přesvědčování je marné.

„Nikdy nevěř chlapovi, který ti dává kopačky,“ stojí si za svým šestadvacetiletá Marcela. „Ať už říká cokoliv, chce to mít co nejrychleji za sebou,“ krčí rameny. „Ten můj kdysi taky potřeboval být o samotě. Aby mu nebylo smutno, zapletl se přitom s mojí šéfovou,“ přidává perličku.

Přečti si také:

5. Měl jsem tě potkat dřív

O pravdivosti tohoto „moudra“ se dá jen pochybovat. Copak láska a důvěra podléhá době a času? Spíš je to o tom, že hošan má rozdané karty s jinou slečnou, proto ho tak zajímá měsíc v kalendáři. A hra na třetího už je pro něj kapku vyčerpávající. Jeden holt musí z kola ven!

„Copak je tak těžké říct pravdu a skutečný důvod?“ ptá se smutně jednatřicetiletá Hanka. „V každém chlapovi je kousek zbabělce, já osobně jsem tuhle frázi slyšela dokonce dvakrát,“ povídá zamyšleně.

29.11.2023 2:00| autor: autorský text Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist