Největší zabijáci vztahu. Sobeckost, nezájem a lži

Že je nevěra jednou z hlavních příčin rozpadu partnerství, to je jasné asi každému. Jenže bacha, drtivé následky mohou mít i jiné záležitosti, které si mnohdy ani neuvědomuješ. Čeho se určitě vyvarovat, aby nedošlo k nejhoršímu? Na tohle si dej pozor!

zabijaci-vztahu-1100x618.png Zdroj: profimedia

Co může ohrozit tvůj vztah?

Podle nejnovější studie hrozí nejvíce rozchodů právě v srpnu. Vztahy se po dovolených otřásají v základech a o smutné konce není nouze. Jak nebýt další na řadě?

Jak se do lesa volá…

Říkáš si, že tobě se to stát nemůže? Růžové brýle sis sice dávno sundala a ani sex už není, co býval, ale nepodvádíš ho, staráš se o domácnost a denně vyvařuješ teplé večeře. Tak nač by si ten tvůj měl vlastně stěžovat?! Ještě zadrž. Tvé polovičce totiž může ubližovat pět zdánlivě nevinných věcí, které jdou rozchodu pěkně na ruku. Co podle odborníků bývá častou příčinou rozpadu svazku?

1. Jsi tak trochu sobec

Nadřazovat svoje potřeby nad ty partnerovy? To je začátek konce. Pokud se budeš soustředit jen sama na sebe, tvůj protějšek postupem času udělá to samé. A výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Hádky, spory, tichá domácnost, dělení majetku a než se naděješ, na nápravu bude pozdě! Klíčem je najít kompromis, který bude vyhovovat oběma stranám. Tohle se vyplatí zapsat si za uši…

Mimochodem, věděla jsi, že i k rozvodům už se dělají dorty? Mrkni na video:

2. Přestala ses snažit

Toho už mám jistého.“ Tuhle myšlenku pusť z hlavy. Jednou provždy! I když jste spolu pěknou řádku let, jeho přítomnost, péči a lásku nelze brát jako samozřejmost, kterou ti nikdo nevezme. Známe přece muže – potřebují neustálou chválu a projevy díků. Když se cítí být nedocenění, je to útok na jejich ego. Není na škodu občas si nahlas říct, co všechno pro tebe tvůj přítel znamená a jak jsi ráda, že ho máš. Bude v sedmém nebi.

3. Pořídila sis kamaráda od vedle

Máš v práci kolegu, se kterým si nesmírně rozumíš? Klidně mu říkáš i to, na co bys doma jen stěží sbírala odvahu? Výstražné znamení bliká na poplach a katastrofa klepe na dveře. I když na sex nedošlo (zatím), vytvořila sis závislost na někom jiném. Trávíš s „náhradníkem“ hodně času, máš pocit, že je to tvá spřízněná duše a tím se svému drahému vzdaluješ nebezpečnou rychlostí. To může mít neblahé následky.

Přečti si také:

4. Lžeš víc, než je vyloženě nutné

Milosrdná lež je někdy nutná. Třeba ta, že nový svetr byl ve slevě, i když ti jeho cena pěkně provětrala kreditku. Ruku na srdce, kdo sem tam takhle nekecá? Jenže pozor, aby se ti časté mlžení pravdy nevymklo z rukou. Ať si budeš sebevíc namlouvat, že malé „zatloukání“ ničemu nevadí, všeho moc škodí. Upřímnost je pořád jedním ze základních kamenů vztahu, tak s ní moc nešetři.

5. Chceš ho změnit od základů

Někoho přetvořit k obrazu svému? Uf, starého psa stejně novým kouskům nenaučíš. Nezapomeň, že jsi s ním začala žít právě proto, jaký je. Tak má chyby, no a? Najednou mu vyčítat styl oblékání, záliby a volbu přátel – z toho fakt nic dobrého nekouká. Jak by ti asi bylo, kdyby to bylo opačně? To ovšem neznamená, že mu nemůžeš vyčinit za bordelářství a vousy v umyvadle. (V zájmu tvého psychického zdraví a klidu na frontě.)

Podívej se na video, jak takový rozchod může taky dopadnout. Pomsta je prostě sladká. 🙂

 

16.8.2023 2:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: https://www.washington.edu/news/2016/08/21/is-divorce-seasonal-uw-research-shows-biannual-spike-in-divorce-filings/

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist