Sedm nejžhavějších sexuálních výzkumů

Vědecké studie mívají tendenci být tak trochu suché a nudné, ale když přijde čas na sex, to se pak vědci mohou přetrhnout, aby byl jejich výzkum co možná nejšťavnatější. Prohrábli jsme se našimi archivy a vybrali jsme ty vůbec nejlepší studie, které se nám za rok 2012 dostaly pod ruku.

Nešetřete lubrikantem
Říká se „kdo maže, ten jede“ a výzkum zveřejněný v The Journal of Sexual Medicine to jen potvrzuje – alespoň v rovině sexu. Vědci si dali nesnadný úkol, a sice vyhodnocovat každý sexuální styk téměř 2000 lidí, přičemž brali v potaz faktory typu: délka styku, použití lubrikantu či úroveň opilosti. Respondenti jim tyto informace sdělovali pomocí online dotazníku. Po analýze přesně 8876 sexuálních styků vědci zjistili, že u více než poloviny mužů se použitím lubrikantu milování značně prodlužuje. Také ženy si jeho použití pochvalují, prý je s ním sex mnohem příjemnější a díky delšímu trvání i uspokojující.

Nedejte na věk
Máme skvělou zprávu pro všechny ženy ve zralém věku: Dámské sexuální uspokojení se zvyšuje s přibývajícími lety, tedy alespoň podle studie v žurnálu Sexual Medicine.
Výzkumníci zjišťovali tuto skutečnost celkově u 800 žen, které dosáhly 40 let. Sledovali jak jejich nedávné sexuální aktivity, tak i touhy a uspokojení v ložnici. Výsledek vědce ohromil, což jen dokazuje, že by měli trávit více času s lidmi, respektive se ženami, než v laboratoři. Ženy v nejlepších letech nejen, že jsou celkově spokojenější se svým sexuálním životem, ale téměř 70 % z nich uvedlo, že snadněji dosahují orgasmu. O chlapech se studie nezmiňuje, takže nám sice zůstává fakt, že zralé ženy jsou spokojenější, ale nevíme, zda zralé muže ještě baví s nimi dovádět.

Čtěte také: Pomoc, manželství trpí krizí středního věku!

Předehra není jen výsadou pro žen
Je s podivem, že až v roce 2012 přišli vědci na to, že i muži potřebují předehru. Tím nemyslíme orální sex, nýbrž líbání, mazlení a další příjemné činnosti s tím spojené. U mužů, kteří na předehru kašlali, docházelo více než dvojnásobně k problémům s erekcí. Vědci si posvítili celkem na 1352 mužů. Ptali se jich, jak často se před sexem líbají, objímají, mazlí a zda už měli nějaké problémy s vyvrcholením, udržením erekce a se vzrušením celkově. Ukázalo se, že muži, kteří si předehry příliš neužívají, mívají častěji problémy s erekcí. Předehra je důležitá jak pro muže, tak pro ženy, protože usnadňuje vzrušení,“ sdělila autorka studie Adena Galinsky, Ph.D., výzkumná pracovnice Chicagské university.

Mohlo by vás zajímat: Pět tipů, jak ho vzít do svých rukou

Vlašskými ořechy k plodnějším zítřkům
Vašemu partnerovi stačí jíst jen 75 g vlašských ořechů denně, aby se zlepšila kvalita jeho spermatu, alespoň podle studie zveřejněné v časopise Biologie reprodukce. Výzkumníci zabývající se tímto problémem, sledovali celkem 117 zdravých mužů. Polovinu z nich požádali o začlenění 75 g vlašských ořechů do svého jídelníčku. Výsledky se dostavily už po 3 měsících. U mužů, kteří poctivě zobali oříšky, došlo ke zlepšení ve tvaru spermií i v jejich pohybu a vitalitě. Podle vědců je to zapříčiněno příjmem omega-3 mastných kyselin. Takže dámy, dopujte svého milého ořechy a jeho plavci přejdou z prsou na kraula.

Čtěte také: Vlašské ořechy – co o nich nevíte

Vibrátor není záminkou k žárlivosti
Žárlí váš partner na sexuální hračku ukrytou v zásuvce nočního stolku? Tak podle vědců už nemusí. Podle výzkumu z Indiana University neznamená používání vibrátoru žádnou závislost na rozkoši ani ohrožení partnerovi pozice. Přibližně tři čtvrtiny žen také vypovědělo, že soukromým používáním erotických hraček, je posléze partnerský sex více vzrušující a pomáhá jim snadněji vyvrcholit.

Čtěte také: Roztomilé erotické hračky stvořené pro dámy

Pozor na Facebook, může vám zničit milostný život.
Máte bývalého stále v přátelích a přijde vám, že se nemůžete odpoutat od minulosti? Tak ho smažte! Podle nové kyberpsychologické studie od T. C. Marshalla z Brunel University může mít Facebook (a jiné sociální sítě) přímý vliv na váš milostný život.  Za vše může nedostatek sebeovládání spojený s potřebou neustále vyhledávat novinky o svém ex. To přímým způsobem ovlivňuje vaše zotavení z rozchodu a osobní růst. Jednoduše řečeno žijete život svého bývalého a na svůj zapomínáte. Berte na vědomí, že čím déle zůstanete v takovém stavu, tím déle vám bude trvat otočit stranu. V nejhorším případě skončíte v malém bytě plném koček s počítačem stále upřeným na jeho profil.

Čtěte také: Rozchod přes facebook aneb Kopačky v moderní době

Foto zdroj: profimedia.cz

18.1.2013 12:00| autor: Zdeněk Kolbuch

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist