Odborníci sestavili profil chronického nevěrníka. Poznáš ho podle těchto 5 bodů

Líbí se ti zarostlý frajer, který má dva metry a s počítačem to umí líp než Steve Jobs? Tak přesně tenhle typ chlapa je pro vztah nejhorší volbou. Časem ti nasadí parohy, že ti i výkladní skříň bude malá!

nevernik-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Na téma, proč muži podvádějí, bylo provedeno tolik statistik a studií, že to snad ani nejde spočítat. Žádná z nich se ale bohužel podrobně nezaměřila na to, jak typický nevěrník vlastně vypadá. To se teď vědci konečně rozhodli napravit – nahlédli do několika seznamek, přezkoumali pár studií a profil týpka, který si s monogamií moc netyká, je na světě. Jaké jsou varovné znaky zahýbače? Tohle ber jako varování!

1. Hrdý páníček kočky aneb Mňoukání je zlo

Jó, láska ke zvířatům je sice dobrá věc, ale když jde o kočky, nekouká z toho nic dobrého. Závěry výzkumu internetové seznamky pro zadané hlásí, že vyznavači čičin jsou v porovnání s milovníky psů mnohem proradnější. Tvůrci webových stránek specializujících se na hledání „bokovek“ to tvrdí na základě prolustrování zaregistrovaných profilů. S majiteli koček se mezi uživateli totiž doslova roztrhl pytel – a všichni samozřejmě vítají každou příležitost k povyražení.

2. Vousy jako předzvěst katastrofy

Strniště versus hladce oholená tvář? Pokud stále nevíš, k jakému pánskému modelu se přiklonit, názor britských vědců ti usnadní rozhodování. Odborníci oslovili přes 2 tisíce mužů a žen s cílem najít souvislost mezi holením a věrností. Finální analýza dat postavená na životních zkušenostech respondentů odhalila, že celých 47 procent vousáčů zvesela podvádí své partnerky. Naopak jejich hebcí kolegové mají ve svých řadách jen 20 procent zrádců. Spolehlivého milence se tedy vyplatí hledat v drogerii, v oddělení žiletek, gelů a pěn.

Přečti si také:

3. Špatní přátelé, kteří mají ledacos za sebou

Je jasné, že žádný samec nechce znevažovat svůj druh, takže chování ostatních členů skupiny tak nějak schvaluje, podporuje a chválí – jinak by byl za blbce! Jenže ono je to ještě horší, než se může zdát. Americký vztahový terapeut a autor knihy „Pravda o podvádění“ Gary Newman je toho názoru, že když má muž mezi svými přáteli někoho, kdo má s podváděním bohaté zkušenosti, zvyšuje to riziko vlastního selhání o 77 procent. Nutno dodat, že hoši si tímto způsobem berou špatný příklad i ze svého otce, tedy pokud má sklony dívat se k sousedům, je-li tam tráva zelenější. Holt chlapi sobě…

4. Tělesná výška jako překážka

Chlap jako hora? Tak jasně, na oko fajn a v podpatcích vedle něj nevypadáš jako parodie na Sněhurku a trpaslíka. Jenže bacha, do budoucna taky špatná volba. Závěry studie další webové seznamky, ke které se tentokrát upínají všichni singles a dlouhodobě osamocení, prokázaly, že pravděpodobnost zakázaného „uklouznutí“ je u velikánů několikanásobně vyšší – samozřejmě na rozdíl od mrňousů, k nimž nebyla příroda co do výšky štědrá. Tím se okruh adeptů na perfektního přítele pořádně zmenšuje.

5. Záliba v počítačích, ber nohy na ramena

Muži, kteří pracují v oblasti IT sice s brýlemi i zápalem pro moderní technologie budí dojem, že neumí do pěti počítat, ale tichá voda břehy mele. Tak nějak by se dal citovat závěr americké studie, která si posvítila na náchylnost nevěry v jistých pracovních sférách. Výzkumníci dospěli k přesvědčení, že největší podvodníci jsou počítačoví experti, druhé místo patří finančním analytikům, třetí pozici obsadili lektoři a učitelé. Takže tyhle pozice fakt nebrat!

Co ty na to? Věříš, že tohle jsou správné indicie k odhalení nevěrníka, nebo znáš nějaké lepší? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky.

text: Lucie Feiková, zdroj: kniha Pravda o podvádění, autor Gary Newman, volně dostupné studie seznamovacích webů, foto: shutterstock

 

30.9.2022 3:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist