Mužské zlozvyky: Co nikdy nezměníš a co bys možná mohla?

Veselý chlapík, co v hospodě vypráví vtipy, chlap do nepohody, který pomůže stařence přes přechod a zvedne prcka, když spadne z kola – takhle ho vidíš na začátku vztahu. Pak se ale projeví jeho zlozvyky a je po obdivu. Víme, které zlozvyky můžeš změnit a kterých se nikdy nezbaví!

V ideálním světě bys nikdy nesundala z očí růžové brýle a ten tvůj by byl neustále hrdina, co přicválá na bílém koni kdykoliv máš problém. Jenže my nežijeme v ideálním světě, takže se tvůj hrdina může změnit v lítou saň, co nasává alkohol a denně prudí. Zlozvyky má určitě každý, ale jen některé můžeš změnit, s jinými se ti to nepovede.

Co nikdy nezměníš?

Závislost na drogách a alkoholu

Ty s ní bohužel nehneš. Musí chtít on, a to na 100 procent. Čísla vyléčených závislých na alkoholu a drogách jsou ale pořád nízká, takže šance, že zrovna ty narazíš na chlápka, který to zmákne, je mizivá. Od alkoholika a feťáka raději ruce pryč.

Charakter

Jeho větší část se utváří už v dětství. Lidé se bohužel příliš nemění a po třicítce to platí dvojnásob. Pokud je to morous, který se vzteká už jen když se mu přetrhne tkanička u boty, určitě z něj neuděláš opitimistu, co bude nadšený jen z toho, že dneska venku svítí sluníčko. Pokud ti jeho charakter nevadí, jedině dobře. Jinak prchej.

Vztahy v rodině

Také ty jsou dané. Rodina buď funguje, nebo ne. A určité zažité stereotypy se jen těžko mění. Pokud s mámou už roky nevychází, bráchu nesnáší a se sestřenicí se deset let neviděl, těžko ho budeš přesvědčovat, že by jim měl zavolat. V některých případech se ti to může povést, ale spíš počítej s neúspěchem.

Koníčky

Vlastně na nich není nic špatného, tak proč je chtít změnit, dalo by se říci. Problém může nastat, když tě o víkendu nutí hrát si na vojáčky v rámci nějaké vojenské soutěže a tebe to mírně řečeno vůbec nebere. Stejně tak jako jeho nebere zase tvá záliba v krasobruslení. Ve vztahu pak buď budete své koníčky respektovat, nebo si najdi nějakého hokejistu.

Víra

Nezřídka bývá součástí osobnosti daného člověka. Člověk vychovávaný v hluboké katolické víře může mít problémy chápat například homosexuální partnerství. A jeho postoj se jen obtížně mění. Zatvrzelý ateista se jen těžko přesvědčuje na víru. Problémem může taky být, jste-li oba věřící jiné víry.

Libido

Každý ho máme jiné, ale ze začátku chcete sex oba stejně náruživě. Vaše opravdová touha se dá vypozorovat tak po roce. Pokud on chce sex dvakrát denně a tobě stačí jednou za týden, můžete mít problém, který u něj budeš jen horko těžko měnit.

Pohled na nevěru

Pokud podváděl i partnerky před tebou, je dost dobře možné, že v nevěře bude pokračovat, i když chodí s tebou.

Děti

Pokud má tvůj partner dítě, dobře zvaž, zda budeš stoprocentně šťastná, když budeš trávit čas nejen s ním, ale i s jeho ratolestí. Ne vždycky je to výhra v loterii a děti z předchozích manželství jsou velmi vysoko v žebříčku hlavních důvodů rozpadu vztahu.

Je ti z toho tak trošku úzko? Nezoufej, pořád je tu ještě spousta zlozvyků, které v pohodě změnit můžeš.

Co změnit můžeš?

Oblékání

Tak o tomhle víš určitě své. Pokud zrovna nemáš doma metrosexuála, pak víš, že muži vzhled až tolik neřeší. Ale dobrá zpráva je, že valná většina z nich si nechá ráda poradit od své partnerky, co si obléct. Tady ti pšenka rozhodně pokvete.

Způsoby

Pokud se chová nezdvořile a drze, jsou na vině jeho rodiče, kteří mu jako dítěti nevštípili zásady slušného chování. Není lehké partnerovi říci, že jeho chování leckdy připomíná orangutana, nicméně pravdou také je, že pokud se ty chováš vřele a vlídně, je možné, že se i on po čase stane vlídnější a slušným způsobům ho naučíš.

Kultura, znalosti

Pokud v nějakém oboru, který je pro tebe důležitý, podle tvého názoru postrádá nutný přehled, určitě bude možné jej nenápadně dovzdělat. Chce to jen dobrou taktiku a žádné násilí. Víš, že muži nechtějí být do ničeho nuceni.

Světe, div se, i prkénko

„Nesundavá po sobě záchodové prkénko,“ bývá stížností mnoha žen, která se už stala jakýmsi klišé. Nicméně i to je řešitelné – stejně jako třeba pasta mačkaná zprostředka či ručníky pohozené na zemi. Chce to jen trpělivost a opakovat, opakovat, opakovat. 🙂 A nezapomínej, že spoustu zlozvyků, které se mužům nelíbí, máme také my, ženy. Takže zapoj i pořádnou dávku tolerance.

A jak jsi na tom ty? Má tvůj chlap nějaký zlozvyk, kterým tě dohání k šílenství? Napiš nám ho do diskuze. Ten nejvtipnější odměníme malým dárkem.

Ze všech příspěvků nás nejvíc pobavil příspěvek Gabi18, za tvůj humor a pohodu, s jakou zlozvyky tvého chlapa bereš, ti posíláme malý dárek. 

Foto: Shutterstock.com

25.4.2016 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist