3 chyby, díky nimž si neumíš udržet chlapa. Zbav se jich!

Před měsícem a půl jsi doufala, že jsi kápla na toho pravého, se kterým by to konečně mohlo mít delší trvání, ale ono nic? Dal ti sbohem dřív, než ses stihla rozkoukat? Ale kdyby to bylo poprvé a naposledy, tobě se to děje pořád. Máš pocit, že už ti prostě není souzeno žít v páru? Možná někde děláš ve vztahu chybu a my ti pomůže přijít na to, kde a jakou.

Chyba č. 1: Po rozchodu musí přijít pauza

Právě jsi ukončila jeden vztah, klika na dveřích je ještě teplá, ale ty už šmejdíš po internetu a hledáš nového prince na bílém koni? Chyba! Nejdřív si dej chvilku pauzu. Nemá totiž cenu vytloukat klín klínem a lásku, co skončila, hned nahradit novým horkým kandidátem. Je čas na to srovnat si myšlenky, být chvíli jen sama sebou, rozmazlovat se, a pokud to tak cítíš, tak trápení a smutek spláchnout slzami.

Pokud se s nevyléčeným srdcem a hlavou plnou bývalého vrhneš do nového vztahu, nikdy to nemůže dopadnout dobře. Vždycky tě čeká srovnávání a pak ještě větší smutek, když si uvědomíš, že tvůj ex byl mnohem galantnější a v sexu taky výkonější. Prostě si dopřej pauzu a teprve až tě nerozbrečí pohled na stojan před domem, o který tě tak vášnivě opřel, aby tě mohl na rozloučenou políbit, pak se vrhni na hledání nové lásky.

Zkušenost s tím má i naše čtenářka Taťána (28): „Procházela jsem si neustále samými rozchody a novými láskami, které neměly nikdy dlouhého trvání. Začínala jsem být zoufalá, bála jsem se, že si nikdy nenajdu muže na celý život. Pak mi došlo, že vztahy coby náhražka toho předchozího prostě nefungují. Byla jsem rok sama, našla si hromadu nových přátel, začala jsem běhat a chodit na horolezectví a tam jsem potkala Jarka. Dnes jsme spolu druhým rokem a já jsem šťastná,“ svěřuje se zamilovaná brunetka.

Chyba č. 2: Vybíráš si špatné muže

Schválně zavzpomínej na své ex partnery, se kterými jsi v minulosti chodila. Taky ti připadá, když se na ně díváš s odstupem času, že jsou jako přes kopírák? Změň to. Doteď jsi chodila se samými rockery, rozevlátými umělci, co žili bohémský život a nebyla s nimi nuda? Ale také se nikdy nedokázali pořádně usadit, neměli tušení, co je rodinný život a víc než na lásku si hráli na celebrity? Tak tady je jasné, že to vyjít nemůže. Nebo sis snad vybírala seladonky a hezounky, za kterými se otočila každá holka a oni nebyli na flirtování skoupí? Je jasné, že s takovým ti také pšenka nepokvete. Projdi si všechny své ex a tentokrát si vyber přesně pravý opak. Možná ti nikdy nesloží písničku a nezahraje ti pod oknem tklivou serenádu, ale bude si tě vážit a jeho jediným přáním bude snést ti modré z nebe a splnit každé tvé přání. A přesně s takovým chlápkem tě čeká pohodový vztah, na který se budeš moci spolehnout.

Své o tom ví i Martina: „Vždycky jsem toužila po mužském, kterého mi budou všechny holky závidět. Chodila jsem s Markem, vysportovaným fitness trenérem, který byl jako cumel. A proto se taky líbil spoustě žen. A on jim nikdy neuměl říci ne. I když jsem byla jeho oficiální přítelkyně, těch neoficiálních, jak jsem se později dozvěděla, měl taky pořádnou hromadu. Takže já raději dám přednost normálnímu týpkovi, co nemá tělo samý sval a vizáž svůdníka, ale naopak má všech pět pohromadě a věrnost mu říká mnohé,“ říká Martina (31).

Chyba č. 3: Zaděláváš si na špatnou pověst

Vesměs se to stane, aniž bys o to kdovíjak usilovala. Stačí zapomenout na dobré vychování, unést se touhou a pánové si ještě za tepla tuto rozkošnou záležitost předají, zvlášť když se ti to stává často a nezáleží ti na tom, kdo ti právě přijde pod ruku. Najdou se ale ženy, které si stále ještě myslí, že sexem si muže k sobě připoutají a tak se hlava nehlava pouštějí do erotických hrátek, i když si to ani samy nepřejí.

Než se vrhneš do postele s každým druhým mužem, měla bys vědět jednu dost zásadní věc, a to, že chlapi drbou! Řeknou si mezi sebou takové věci, o kterých se ti ani nesnilo, takže je úplně jasné, že se také pochlubí s tím, že tě dostali do postele. A když už si to v partě kamarádů řeknou 4 z 5 je jasné, že nebudeš zrovna vyhledávána pro vážný vztah, ale jen pro krátkodobé kratochvíle.

„Souhlasím,“ přikyvuje Elena (26). „Podobně jsem skončila i já a pak mi trvalo hodně dlouho, než mě chlapi začali brát zase vážně, ne jenom jako zpestření, co roztáhne nohy,“ říká jasně a upřímně.

A pokud je ti to stále málo, tady máš ještě pár rychlých tipů, které ti pomohou:

  • Začni si více věřit, buduj sebevědomí a upevňuj důvěru v samu sebe. Jsi přece krásná, inteligentní ženská se smyslem pro humor. A o ty je největší zájem!
  • Dej šanci i tomu nevýraznému chlápkovi, co má moc milý úsměv. Třeba zjistíš, že na druhý pohled je překvapivě takový, jakého už dlouho hledáš. Za jedno rande nedáš vůbec nic a když to nevyjde, tak získané kontakty se ti budou jednou v životě hodit.
  • Pamatuj, že nikdy žádného chlapa nezměníš. A pokud se o to pokusíš, stihne utéct dřív, než bude po všem.
  • Nevěř sladkým řečičkám, že se tvůj ženatý objev rozvede. Na 98 % to stejně nemá v plánu. Jen si chce s tebou ukrátit dlouhou chvíli a vyváznout ze stereotypu v manželství.
  • Nauč se být sama, samota totiž není zlá. Začni si vést deník pocitů, začni chodit na jógu, scházej se s kamarádkami. Nemusíš být za každou cenu s chlapem, který za to nestojí. To raději buď single bez výčitek.

A jak to máš ty? Dokážeš si udržet chlapa, nebo se pořád jen rozcházíš a scházíš? Napiš nám své zkušenosti do diskuze.

Foto: shutterstock.com

20.7.2016 4:00| autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist