Nevěrný jednou, nevěrný pořád. Opravdu to tak funguje?

Víš o minulosti toho svého vážně všechno? Doporučujeme zaměřit se na jeho dosavadní vztahy a prošetřit, na čem vlastně selhaly. Jestli chceš předejít nejhoršímu, udělej to ještě dnes! Tady jde o čas…

nevera-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Na začátku každého nového vztahu se mezi milenci vždy objeví otázka: Proč vlastně skončil ten předešlý? Logicky, všichni chtějí vědět důležité informace o svém partnerovi, znát jeho kostlivce ve skříni a udělat si obrázek o tom, co je čeká. Máš to stejně? Jestli ti tvůj nový milenec přiznal, že své bývalce ve slabé chvilce nasadil parohy, ber to jako varování i možný scénář blížící se budoucnosti. Jsi možná další na řadě! Tak nějak to tvrdí závěry jedné studie, ze kterých mrazí…

Zákon opakujících se zapálených lýtek

Vážně může jedna chyba v minulosti pokazit šťastnou budoucnost? Tuhle otázku si položila studentka psychologie Kayla Knopp z americké univerzity v Denveru. Odpověď jí zřejmě nedala spát, tak se rozhodla zjistit, kde je zakopaný pes. Přizvala si tedy na pomoc pár spolužáků, a rozjel se velký výzkum, který se nakonec dostal až do vyhlášených novin – a šokoval celý svět. Na to, že vše začalo ve školní studovně, docela mazec… Jak to probíhalo?

Zrádci pod lupou i na pranýři

Zvědavá školačka se s vydatnou pomocí svého týmu zaměřila na téměř 500 párů a podrobně studovala jejich soukromí. Samozřejmě se řešilo, jestli dotyční v minulosti podváděli, zda se to opakuje i v současnosti, jaká je nevěrná historie jejich protějšků a tak dále. Zkrátka a dobře, hledal se podvodný vzorec rovnice, který by do této situace vnesl trochu světla. Po pár měsících intenzivní a tvrdé dřiny, zpovídání respondentů a sepisování dat bylo jasné, že realita je ještě horší, než se vůbec čekalo. Jde fakt do tuhého!

Polygamie jako dědictví zkrachovalých lásek

Jsi připravená na léčbu šokem? Výsledky studie totiž berou iluze i optimismus. Celých 45 % jedinců, kteří připustili nevěru v předešlém svazku, na sebe prásklo, že i s novým partnerem si pro orgasmus občas odskočí k sousedům. Zvyk je železná košile? Zřejmě! Čistě pro srovnání – pouze 18 % podvodníků, kteří byli své dřívější polovičce věrní, přiznalo selhání v současném vztahu. Toho rozdílu si fakt nelze nevšimnout!

„Ti, kteří už jednou zahnuli, mají 3,5 krát vyšší pravděpodobnost, že tak učiní i v budoucnu. Myslím si, že to dostatečně naznačuje, že pokud váš partner podváděl už kdysi, měli byste to rozhodně brát v potaz. Je to varování,“ nechala se slyšet autorka studie Kayla Knopp v rozhovoru pro plátek The Huffington Post. Jsi přesvědčená o tom, že tohle je jen názor mladičké slečny, která o životě ještě nic moc neví? Nutno dodat, že jejího tvrzení se chytili i v docela jiných a podstatně vážnějších kruzích…

Ta holka má asi pravdu, říkají experti

Závěry celého průzkumu byly představeny na výroční konferenci amerického psychologického sdružení ve Washingtonu. Je tedy jasné, že jim přikládají váhu i vyhlášení odborníci, což na klidu opravdu nepřidá. Sice jsme rádi, že pilná studentka za svou snahu a výzkum jistě dostala jedničku, ale pro nás to znamená jediné – o plánu večera máme jasno! Rozsvítíme silnou žárovku a zahájíme výslech našeho miláčka. Je třeba vydat se po stopách nevěrné minulosti, ať víme, na čem vlastně jsme! Jdeš do toho taky?

Co na to čtenářky?

„Já myslím, že na tom něco bude. Většinou ti, co už jednou podvedli, ví, jak chutná zakázané ovoce a láká je to zkoušet znovu i v dalším vztahu,“ myslí si Lenka (35 let).

„Mně to přijde jako pitomost. Lidé jsou nevěrní, pokud teda nejde o sběrače zářezů, většinou proto, že jim ve vztahu něco chybí. Pokud najdou vztah, kde jim to chybět nebude, nemají pak logicky ani potřebu zahýbat,“ nesouhlasí Veronika (29 let).

Co si o tom myslíš? Může mít minulá a budoucí nevěra souvislost, nebo je to podle tebe čistá náhoda? Sděl nám svůj názor v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky. A mrkni na video, jak může takový nevěrník taky dopadnout.

Foto: Shutterstock.com

1.9.2021 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist