Nechce sex? Víme proč!

Představa ženy vymlouvající se na bolest hlavy a muže vždy připraveného k akci patří do oblasti předpotopních předsudků. I muži mají své dny… i když to většinou nechtějí přiznat.

V dobách, kdy byly sexuální otázky ve společnosti i na domácí půdě tabu, se od ženy očekával pasivní přístup k milování. Sex probíhal, když se chtělo muži…a když se mu nechtělo, nikdo to neřešil. Dnes je ale situace jiná – ženy se emancipovaly a nejen, že se nebojí sex odmítnout, ale ani si o něj nestydí říct. Pro muže přitom bývá frustrující přiznat, že není schopen milovnického umění sedm dní v týdnu dvacet čtyři hodin denně. Neúnavné libido je přeci pro správného samce samozřejmostí – a ještě ke všemu se jím chlubí řada kamarádů. Snad právě proto se mu nechce o jeho indispozici mluvit – a partnerka z něj přes veškerou snahu nevytáhne, proč s ní najednou nechce spát…

A co se tedy může dít?

Erektilní dysfunkce

Jedním z nejčastějších důvodů, proč muž odmítne partnerce milostné hrátky, je čistě zdravotní. Problémy s erekcí postihují až polovinu mužů starších čtyřiceti let a odvahu zajít za lékařem v sobě neseberete každý. Přitom dnešní medicína včetně „ zázračných pilulek“ může leccos vyřešit.

Tip pro vás: Dejte najevo své pochopení a pomozte mu vyhledat sexuologa.

Stres

Vysoké pracovní vytížení, neustálý tlak povinností, rychlé životní tempo, i to jsou vyhlášení zabijáci sexuálního života. Muž upnutý na kariéru a vydělávání peněz někdy zkrátka nemá v hlavě nic jiného. Postel je pro něho místem, kam může večer upadnout a pár hodin se prospat… a tím to končí.

Tip pro vás: Překvapte ho ve vaně. Relaxační masáž a příjemná hudba mohou být dobrou předehrou.

článek

Nízká hladina testosteronu

Někdo holky, jiný vdolky. Jsou lidé, kteří myslí na sex neustále, a jsou takoví, kteří ho k životu takřka nepotřebují. Sexuální apetit je řízen hormonem testosteronem, a pokud ho vašemu partnerovi příroda nenadělila v řádné dávce, nic moc s tím nepořídíte.

Tip pro vás: Dohodněte se na kompromisu nebo na alternativních erotických praktikách, které budou oběma příjemné.

Nízká sebedůvěra

Stejně, jako se ženy trápí dietami a stydí se za své faldíky i před vlastním manželem, tak i muže deprimuje, že nevypadají jako Brad Pitt. Čím více odmítají své tělo, tím spíš se odmítají zapojit do erotických hrátek. A nevěřily byste, jak s mužským sebevědomím zacloumá už jen pouhý vzhled penisu

Tip pro vás: Dejte mu najevo, že vypadá sexy.

Partnerské neshody

Neochota k sexu ze strany partnera může pramenit také z jeho nespokojenosti ve vztahu, nebo dokonce z jeho nevěry. V partnerství mohou být trhliny, které je potřeba řešit.

Tip pro vás: Nezbývá nic jiného, než si otevřeně promluvit. Společná terapie či manželská poradna vůbec není špatný nápad.

Foto zdroj: profimedia.cz

27.12.2013 12:00| autor: Jana

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist