Proč se s námi rozvádějí? Vyzpovídali jsme čtveřici rozvedených mužů

Ze začátku je vztah jak z romantického filmu. Myslíš si, že jsi kápla na mužského na celý život, ale postupem času si zevšedníte, hádky nabírají na intenzitě, na sex nemáte ani pomyšlení a na problémy je zaděláno. Vyzpovídali jsme pro tebe čtveřici rozvedených mužů, abychom zjistili, proč dali manželství nadobro sbohem. Tady je jejich verdikt.

rozvod-titul-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Tadeáš: Vázla komunikace a my najednou zjistili, že si nemáme co říct!

„Byl jsem natolik zaneprázdněný prací a podnikatelským startem, abychom se ženou zvládli zaplatit hypotéku a ještě si poměrně na úrovni žít, že mi utekl jeden důležitý fakt. S Renátou jsme se odcizili, začalo to tak, že jsem ji nechtěl zatěžovat problémy, aby se zbytečně nestresovala, a já jsem si na tento model (ne)komunikace natolik navykl, že jsem jí přestal říkat i to, co bylo potřeba. Zní to možná zvláštně, ale my jsme se do cílové rovinky s názvem rozvod poctivě promlčeli,“ uzavírá Tadeáš (33 let) a nám v redakci nezbývá nic jiného, než zopakovat jedno důležité pravidlo: Bez komunikace se zkrátka nikam nedostaneme, maximálně do problémů, o které  nikdo nestojí.

Karel: Měla všechno, nač pomyslela, nebyla věrná!

„Žili jsme si nad poměry, Adéla sekla s prací a zůstala doma. Byl jsem na sebe pyšný, že ji mohu zajistit takový standard, ale kdybych věděl dopředu, co to s námi udělá, nikdy bych to nedopustil. Adéla se začala doma nudit a místo čekání, až se vrátím, si našla nezaměstnaného muže, co pro ni měl přebytek času. Vyměnila tak zlatou klícku a pocit jistoty za ušmudlaného týpka, co ji sice rozmazluje, ale do práce nechodí a parazituje na mé, již bývalé ženě,“ svěřil se nám Karel (39 let).

František: Rozvedl nás příliš velký věkový rozdíl.

„Byl jsem do Sandry zamilovaný jako malý kluk a ona mé city opětovala, i když byla o patnáct let mladší. První roky byly nádherné, měl jsem sexy mladou ženu, co milovala sex a neustále mě něčím překvapovala, jenomže já postupem času zvolnil tempo a věkem zpohodlněl a ona se začala nudit. Chtěla víc dobrodružství, cestovat a já zatoužil po dítěti a po klidném rodinném životě. Bohužel jsme se rozvedli, i když jsem na ni ani po pěti letech nezapomněl. Ona totiž byla tou pravou, na kterou muž natrefí jednou za život,“ smutní ještě dnes František (45 let).

Zdeněk: Byli jsme jako bratr a sestra!

„Je jasné, že po dvaceti letech známosti se sexuální vzrušení zmírní na minimum, to bych ještě pochopil, ale dodnes opravdu nechápu, proč ženy po letech ve vztahu o sebe nepečují. Já jsem sportovec tělem i duší, kdežto moje bývalá by mohla provozovat gaučing na profesionální úrovni a přesně podle  toho i vypadala. Zpustla, nehorázně přibrala a začala z ní být čím dál větší semetrika. Manželský sex šel do kytek a já nemohl jinak, než se nechat rozvést. Jsem sice sám, ale žádná stíhačka oděná v teplákách mě konečně nesekýruje,“ svěřuje se šťastně rozvedený Zdeněk (52).

Pokud nechceš dopadnout jako bývalé manželky našich čtyř zpovídaných mužů, tady máš pár jejich doporučení:

Pár záchranných rad na závěr

  • Popovídejte si o všem a za každých okolností. Pokud tě drahý naštval, nebo se tě dotklo to či ono, v klidu mu to řekni. Na nesmyslné výčitky a řev se vykašli, ty máš přece úroveň.
  • Pravidelný sex z lásky je víc než občasný z povinnosti. Pánové se po dávce rozkoše zklidní a nebudou tak protivní, nakonec to platí i pro nás ženy.
  • Pečuj o své já a i po letech ve vztahu plať za tu, co se ráda líbí tomu svému.
  • Pěstuj koníčky a neseď jen tak doma na zadku. Budeš nezávislá, šťastnější a navíc mužům se to líbí.

Foto zdroj: Shutterstock.com

12.9.2018 4:00| autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist