Zakázaná láska: Kteří muži by pro tebe měli být tabu?

Jsi právě teď na lovu muže svých snů? Dej si pozor! Někteří muži by pro tebe totiž měli zůstat tabu. Tady máš hned šest typů mužů, které by sis rozhodně neměla zvát ani do života, ani do postele. S jakým mužem je lepší si nic nezačínat?

S partnerem tvých kamarádek

Líbí se ti přítel tvé nejlepší kámošky? Máš pocit, že ty by sis s ním rozuměla víc a hodíte se k sobě mnohem líp? Pečlivě si rozmysli, jestli ti onen muž za to opravdu stojí. Protože pravděpodobně o svou nejlepší přítelkyni přijdeš, a i když ti odpustí, už to mezi vámi nebude jako dřív. Zvaž, jestli to není z tvé strany jen nějaký prchavý pocit zamilovanosti nebo závisti a taky jestli stojíš o chlapa, který odejde od své partnerky s její kamarádkou.

„Já a můj manžel jsme volný čas trávili s mojí kamarádkou a jejím manželem, chodili jsme spolu na večeře, do barů, do kina, za sportem. Když se rozvedli, byla Alice téměř pořád u nás, těžce to rozloučení nesla, byla to totiž ona, kdo jednou našel na stole rozvodové papíry. Utěšovali jsme ji oba, ale můj Petr i jinak, než jsem čekala. To, že spolu spí, jsem se dozvěděla náhodou, když jsem je načapala v naší posteli. Petr se rozhodl pro ni a odešel k Alici bydlet. Za tři týdny se ale vrátil s tím, že udělal chybu a chce zpátky. Kdyby mě podvedl s nějakou neznámou, odpustila bych mu, ale Alici jsem neskousla. Neměla jsem se ani komu vybrečet, protože kromě ní jsem se s nikým nestýkala. Zničila vše, naše přátelství a moje manželství,“ svěřila se se svým příběhem Lenka (36 let). 

S učitelem tvých dětí nebo kolegou tvých rodičů

Občas se to stává. Zamiluješ se do učitele tvého syna nebo do nadřízeného tvého otce či kolegy tvé matky. Nebo ještě hůř, zakoukáš se do kamaráda tvých dětí, to je potom průšvih. 

„Mí rodiče se rozvedli, když jsem byl ještě malý. Od té doby matka pořád někoho hledala, nikdy jí ale vztah nevydržel. Jednou, to jsem chodil na vysokou, jsem doma po ránu potkal mého spolužáka. Seděl u stolu a matka mu vařila kafe. Strávili spolu noc! Bylo to trapné. Matka netušila, že spolu chodíme do třídy, potkala ho někde na večírku. Raději to rychle ukončila, ale i tak se cítím divně, když Radima ve škole vidím. A to mě čekají ještě tři roky studií,“ svěřil se s neobvyklým příběhem student ekonomiky Aleš (21 let).

S manželem tvé sestry, matky, dcery

Přitahuje tě muž tvé sestry, sestřenice nebo kterékoli ženy z tvého příbuzenstva? Nech si zajít chuť! Tady nejde jen o nějakou hádku s kamarádkou, ale riskuješ, že nikdo z tvé rodiny už s tebou nepromluví. Může se také stát, že se rodina kvůli tvému neuváženému činu totálně rozbije, nebo se rozhádá, protože část bude na tvé straně a zbytek tě odsoudí. Věř nám, že pak ti budou pro tvé dítě chybět babičky, dědové a tety.

Čtenářka Simona moc dobře ví, že do koho se zamilujeme, bohužel neovlivníme. Ona se zamilovala do svého švagra, tedy do manžela své sestry. „Byli spolu deset let, vychovávali spolu tři děti a tvořili takový ten normální manželský pár, tedy aspoň to tak vypadlo. To, že mají problémy, jsem dozvěděla později od něj, od Marka. Vše začalo na jedné rodinné oslavě, když mě na chodbě, kde jsme se potkali, políbil. Zaskočilo mě to, ale velkou roli v tom hrál alkohol, říkala jsem si a nikomu se o tom nezmínila. Za dva týdny se ale ozval a pod nějakou záminkou mě vylákal na skleničku. Skončili jsme spolu v posteli, několikrát. Pak jsem otěhotněla a šli jsme s pravdou ven. Marek si vybral mě a našeho malého chlapečka a žije s námi, o sestru jsem definitivně přišla a rodiče mě odsoudili. Je to krutá daň za lásku,“ uzavírá Simona.

S alkoholikem

Potkala jsi chlapa svých snů, ale trošku více pije? Raději vem nohy na ramena a uteč. Život s alkoholikem není procházka růžovým sadem, a i když máš samaritánské sklony, nemáš šanci vyhrát. Přestat musí chtít on sám, což chce málokdy. Jasně, je ti ho líto, ale buď v tomhle sobec, jinak tě čeká život s věčnými dluhy, probdělé noci a neustálé přesvědčování, že už pít nebude s následným zklamáním, že neodolal.

Smutný zážitek s alkoholikem vypráví Jitka (43let): „Ze začátku jsem nic nepoznala, na prvních schůzkách se přeci chodí na víno a popíjí se. Karel byl navíc neskutečně vtipný, když se napil, takže jsem ho dokonce ponoukala, ať si ještě dá skleničku. Že má s pitím problémy jsem poznala, když nestihl včas přijít na moji promoci, a když se později večer objevil, přišel s nějakým svým kumpánem a oba byli úplně namol. Už tak vtipem neoplýval. Byl na něj smutný pohled. Brala jsem to jako varování, ale neopustila ho. Jasné ultimátum jsem mu sice nedala, jen jsem mu řekla, že by měl méně pít. Omezil to, ale sem tam přišel z hospody až druhý den. Pak několik týdnů abstinoval a takhle to šlo pořád dokola. Mezitím se nám narodilo dítě a já doufala, že Karel s pitím přestane úplně, ale stal se opak a on se začal opíjet každý týden, pak obden a nakonec nebyl den, kdy by byl střízlivý. Sice mě nemlátil, ani nic nerozbíjel, ale neměli jsme peníze, vyhodili ho z práce a jako manžel i jako otec byl úplně nepoužitelný. Vydržela jsem to tři roky a pak od něj odešla. Dnes jsem sama s dítětem a o Karlovi nemám žádné zprávy.“

S chronickým sukničkářem

Je krásný, neodolatelný, má šarm a charisma. Všechny ženy se po něm otáčí, tajně o něm sní… a spoustu z nich měl v posteli. Někteří muži jsou prostě dobyvatelé, a nehodlají se toho vzdát ani v případě, kdy mají vážnou známost. Pokud ti nevadí jeho občasné úlety a nevěry, pak budeš v klidu, ale to asi nezvládne žádná žena. 

„Když jsem viděla Martina poprvé, ani se mi nelíbil, nebyl to typický krasavec,“ začíná vyprávět Hanka. „Ale při bližším seznámení byl vtipný, šarmantní a okouzlující. Netrvalo dlouho a měl mě v pasti. Do té doby jsem měla za sebou zatím jen jeden vztah a tak jsem i tento vzala vážně. I když jsem od známých věděla, že Martin měl spousty žen, nedělala jsem si z toho hlavu, protože jsem cítila, že i on naší lásce věří. Dokonce plánoval svatbu. K té ale nedošlo, protože týden před ní jsem se na vlastní rozlučce od jedné opilé kamarádky dozvěděla, že Martin má několik milenek. Zpočátku jsem jí nevěřila, ale druhý den jsem vlezla Martinovi do mobilu a našla milostné zprávy, které rozhodně nepatřily mně. Martin zapíral, pak se to snažil zlehčovat a nakonec řekl, že bez všech těch ženských nedokáže žít, ale že miluje jen mě. Já ale takový vztah nechci,“ má jasno Hanka.

S provokatérem

Udělá skandál vždy a všude. Nedokáže se ovládnout ani na narozeninách tvé matky. Na letním grilování na zahradě tvých rodičů se svlékne donaha a skočí do dětského bazénu. Celou tvou rodinu urazí a na každé oslavě se opije. Nemůžeš ho vzít na žádnou firemní party a bojíš se s ním i do divadla. Od toho raději ruce pryč, pokud nechceš strávit život zavřená doma nebo permanentním omlouváním se.

„Pocházím z konzervativní rodiny a Richard byl pro mě osvěžení. Cítila jsem se s ním svobodná, vše bylo dovoleno, neměl žádné předsudky, byl bezprostřední a zábavný. Pro mou rodinu to byl však šok, o to více jsem ale s ním chtěla být a vlastně jsem si ho z trucu vzala. Jenže až bohužel pozdě mi došlo, že všechny ty jeho srandičky jsou důsledkem toho, že nedospěl. Když jsme slavili rok naší dcerky, tak se před celou mojí rodinou opil a pak se vytasil s poněkud bizarním dárkem, a sice vibrátorem. Že prý se jí jednou bude hodit. Hanbou bych se do země propadla. Toužím po trochu klidu, už mě nebaví žehlit jeho aféry. Co mi dříve přišlo zábavné, dnes se za to stydím,“ postěžovala si nám Veronika (30 let).

Raději si dávej pozor, než si s někým začneš. Blbě se ti to pak taky může vysvětlovat tvým přátelům, stejně jako ve videu:

A co ty? Chodila jsi s někým, kdo ti zkomplikoval život? Nebo se určitým typům mužů raději vyhýbáš? Napiš nám svůj příběh.

Foto zdroj: Shutterstock.com

27.1.2017 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist