Proč muži podvádějí a s kým? Šokující fakta o nevěře, která jsi netušila

Jsi přesvědčená o tom, že když tě ten tvůj miluje a ve vztahu mu nic nechybí, logicky nemá důvod dopustit se zrady? Omyl. I tak ti totiž může nasadit parohy, kvůli kterým se nevejdeš do dveří. Jak to?

Přísahat si u oltáře věrnost až do konce dní? Hezký slib, ovšem podle poslední studie provedené na univerzitě Rutgers v americkém New Jersey těžko splnitelný. Vždyť z výsledků vyplývá, že až 56 procent „zahýbačů“ je ve svém soužití nadmíru spokojeno, přesto udržuje mimomanželský poměr. Co je k tomu vede? Budeš zírat!

1. Nevěra jako zpestření

Stereotyp je zabiják partnerství. Když se časem objeví v životě i v posteli, je to pro některé samce začátek konce. Hledají tedy způsob, jak „stojaté vody“ vztahu trochu rozproudit. Zároveň chtějí oživit city ke své polovičce! Trochu na facku, ale lidská povaha je už taková. Alespoň to je názor americké rodinné terapeutky Susan Mandel. Odbornice na lásku tvrdí, že chvilková zkouška jiné partnerky vede k ujištění, že ženu, kterou pánové mají doma, si vybrali správně. Mužská logika!

2. Nevěra je sázka na jistotu

Myslíš, že prolhaní podvodníci si své milenky hledají v baru, protože tam je příležitostí k seznámení habaděj? Co tě nemá, to je překvapivě pro pány moc složité. Záletníci loví na probádaném území. 60 procent zúčastněných výše zmíněné studie přiznává, že se dopouští hříchu s kolegyní, sousedkou nebo přítelkyní z dětství. Zkrátka s někým z okolí, koho dobře znají. Anonymita se tady vůbec nenosí!

3. Nevěra jako afrodiziakum

Jeden by řekl, že když panáček absolvuje „erotickou šichtu“ s milenkou, na manželský sex mu pak jaksi nezbývají síly – a nastupují výmluvy: únava z práce, nachlazení a podobné úhybné manévry. Jenže opak je pravdou! Psychologové varují, že když muž podvádí, stává se na domácím milostném poli podezřele hyperaktivní. Nové a zakázané dobrodružství v něm totiž stupňuje sexuální touhu. Nutno dodat, že jen na určitou dobu. Pak je zase ticho po pěšině!

4. Nevěra jako strůjce výčitek

Výzkum se zaměřil i na to, jestli aférka pánům zasahuje do svědomí. Světe, div se, ze závěrů vyplývá, že každý druhý hřebec se pak nenávidí, obviňuje a vyčítá si selhání. To je sice jistá polehčující okolnost, ovšem bacha, vztek netrvá dlouho. Jako omluvu si pánové totiž namlouvají, že nevěra je nevyhnutelná. Když už mají splněné všechny sny i cíle, a stejně nejsou spokojení se svou existencí, musí někde „povolit ventil“. To je hodně divný způsob, jak vyřešit krizi středního věku, co?

Co na to muži? 

Radek (30 let): „Tak tohle mi přijde jako totální kravina. Neříkám, že jsem nikdy nevěrný nebyl, ale ne z těchto důvodů. Prostě jsem se zamiloval jako malý kluk. Nakonec jsem původní vztah ukončil a dodnes jsem s tou svou šťastný. A dneska žádné touhy na nevěru nemám, a to už jsme spolu sedm let.“

Tomáš (35 let): „Nevěra podle mě přichází s nudou. Zastávám poměrně vysokou pozici ve firmě a jednak si nevěru nemůžu dovolit kvůli klepům a mému dobrému jménu, ale hlavně na ni nemám čas. Nevěrní jsou většinou ti, co nemají nic na práci.“

Karel (39 let): „Tak já na nevěru taky moc času nemám a přesto nevěrný jsem. S manželkou mi to doma neklape, nemá potřebu se mnou spát a já sex k životu potřebuji. Vyřešil jsem to milenkou a jsem spokojený. Rozvádět se nechci, ženu mám rád a máme spolu malé děti. Nevidím na tom nic špatného.“ 

Tak co na to říkáš? A jak to máš ty? Odhalila jsi někdy partnerovu nevěru? Jak jsi to řešila? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem.

Foto: shutterstock.com

25.11.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist