Je do tebe opravdu zamilovaný? Poznáš to podle ceny jeho dárků!

Dostala jsi dárek od toho tvého a jsi tak trochu v šoku. Vždyť zapomněl sundat cedulku s nápisem totální výprodej! Koumák! Že by se dostal do finanční tísně, ale i tak tě chtěl potěšit? Houby s octem. Děsivá pravda je někde úplně jinde!

Když rozbalíš dáreček od svojí polovičky, není úplně nejslušnější pátrat po účtenkách, protože darovanému „koni“ se přece na zuby nehledí. Jenže podle nejnovější americké studie je to přesně obráceně. Šmejdi a pátrej! Teda v případě, že chceš odhalit, co k tobě tvůj partner skutečně cítí. Rozhazovač versus šetřil, kdo své city jen předstírá? Odborníci mají odpověď!

Když miluje, není co řešit

Vědce z University of Colorado Boulder zajímalo, jestli existuje souvislost mezi zamilovaným mužem a utrácením. Konkrétně za dary pro svou partnerku. Spolehlivý ukazatel citů, který se projeví u pokladny? Světe, div se, prý to tak je! 245 dobrovolníků tohle šílené tvrzení potvrdilo jedním experimentem. Všichni zúčastnění si měli vybrat mezi dvěma zásnubními prsteny. Jeden byl proklatě drahý a druhý skoro za hubičku. Ortel? Je velký rozdíl v tom, kdo nakupuje. Jak jinak!

Láska dělá vítr v peněžence

Respondenti, kteří na sebe práskli, že jsou čerstvě zamilovaní až po uši, bez rozmyslu ukázali na drahou variantu. Pro jejich milovanou jen to nejlepší! Naopak jedinci z dlouhodobých vztahů, kteří čelí občasným krizím a růžové brýle odhodili už dávno, zvolili levnější model. Když už to musí být, tak hlavně, ať to moc nestojí. Kde hluboké city vystřídal zvyk a stereotyp, tam se zbytečně neinvestuje. To je názor Petera McGrawa, autora studie.

Jsem v mínusu, protože miluji

Chování lidí se mění. Když nenakupují pro své milované, daleko častěji hledí na to, jak nejvíce ušetřit. Pokud se ale jedná o partnera, na kterém jim skutečně záleží, výhodné koupě a slevy jdou stranou. Za milující vztah jsou ochotni utrácet vysoké částky a nepřemýšlí nad tím, jestli je to výhodné,“ vysvětlil McGraw na stránkách zmíněné univerzity.

Dodal také, že právě na to vsází zejména prodejci zásnubních prstenů, a proto je toto romantické zboží předražené až hanba. Tak na tom možná něco bude. Mimochodem, podle jedné svatební agentury se v Čechách vyplázne za dva k sobě patřící prstýnky průměrně 30 tisíc korun. Láska je fakt byznys! Jenže vždycky nejde jen o prachy, nebo snad jo?

Slovo do pranice

Nic proti ničemu, sice chválíme snahu i úsilí vědců, ale dovolíme si lehce nesouhlasit. Cena dárku jako radar lásky? Šílenost! Každý nemůže rozhazovat miliony jen proto, že se právě zamiloval. A upřímně řečeno, i levné dárky potěší, hlavně když jsou od srdce! Souhlasí i jednadvacetiletá čtenářka Katka.

„Kdybych to měla brát takhle, musela bych toho svýho hned pustit k vodě. Ještě studuje a logicky nemůže moc utrácet. Mně udělá radost i obyčejná věc, třeba hrnek na kafe, já si na něco ‚extra‘ upřímně nepotrpím,“ směje se. „Podle mne tohle řeší jenom zlatokopky a potvory,“ uzavírá.

Prachy nic nedokazují

„No, abych byla upřímná, drahé dárky štěstí rozhodně nepřinesou,“ říká zamyšleně pětadvacetiletá Jolana. „Můj ex dost vydělával, takže mi běžně dával šperky, značkové kabelky a tak. Jenže se ukázalo, že to byla náplast na jeho špatné svědomí,“ dodává s tím, že když mu přišla na nevěru, všechno luxusní zboží vyházela.

Vede praktičnost!

„Já místo ceny koukám spíš na to, jestli je to dárek, který využiju, a nebude se na něj někde prášit,“ říká osmadvacetiletá Kristýna. „Vždyť je fuk, kolik to stálo, důležité je, jestli u nakupování dotyčný přemýšlel hlavou,“ vysvětluje svůj postoj.

Když už jsme u té praktické stránky a cen obecně, máme hodně výmluvné video. Týpek si chtěl udělat radost, takže si pro sebe pořídil hodně luxusní dárek. Ukázalo se, že to nebyl nejlepší nápad. Trapas!

Co si i tom myslíš ty? Ukazuje cena darovaných věcí na city, nebo je to nesmysl? A co nejpodivnějšího jsi kdy dostala? Zavzpomínej a poděl se s námi!

Foto: Shutterstock.com

12.4.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist