Nevěra – dokážu jí odpustit?

Dnes je to přesně rok, co se můj život otočil vzhůru nohama. Můj manžel se, poblázněn druhou mízou, bezhlavě zamiloval do své kolegyně. Je to přesně rok, co se rozhodnul zničit patnáctiletý vztah a odejít k mladší, pohlednější a pro něj perspektivnější ženě. Zůstala jsem sama na dvě dospívající děti i domácnost.

Mrzela mne neskutečná zrada člověka, kterého jsem milovala a který byl za ta léta něco víc než manžel. Stal se z něj dobrý přítel, člověk, o něhož se v nouzi můžu opřít. V jediném okamžiku zmizely zažité stereotypy v podobě výletů, pátečních nákupů, odpoledních sezení u kávy a povídání si.

článek

Najednou jsem byla sama ve velkém bytě. Ačkoliv děti se mi snažily pomáhat, jak to šlo, v patnácti a třinácti letech už přeci jen mou péči a společnost tolik nepotřebují. Musela jsem se naučit žít zase sama pro sebe. Bylo to nadmíru těžkých dvanáct měsíců, kdy jsem se naučila radovat z maličkostí. Našla jsem si nové nové přátele a koníčky, začala jsem studovat francouzštinu a chodit do tanečních pro dospělé.

článek

Jen známost se mi navázat nepodařilo. Ne snad, že bych k tomu neměla příležitost, jen jsem se na nový vztah zatím necítila. Vnitřně jsem nebyla srovnaná s krachem svého manželství, které ještě ani nebylo oficiálně rozvedeno.

Z čista jasna se objevil u mých dveří. Stál tam zkroušený, s kytkou a s omluvným výrazem ve tváři. Při kávě se mi svěřil, že to od něj bylo hloupé a chtěl by se ke mně vrátit. Prý pro něj znamenám víc, než si myslel, a nemůže na mě zapomenout.

článek

Jeho povídání jsem poslouchala se zadostiučiněním a pak jsem se s ním zase rozloučila. Od té doby mi často volá, píše krásné SMS, zve do kina a na kávu. Musím se přiznat, že jeho zájem mi lichotí, jenže na druhou stranu mě nepřebolela jeho zrada. Manžel na mě stále častěji útočí s tím, že by se chtěl vrátit zpátky domů. Nejsem si však jistá, že se s ním dokážu milovat, aniž bych si ho nepředstavovala s tou druhou, že s ním dokážu žít, aniž bych mu vyčetla zradu, a hlavně, že se naučím znovu mu věřit.

Jedno vím jistě: po dlouhém roce se v jeho společnosti cítím úžasně, přitom se bojím pustit ho zpět do svého světa.

Foto zdroj: profimedia.cz

29.5.2013 12:00| autor: Libuše
Více o tématu: nevěrasamotaSMS

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist