Čtyři rady, jak se cítit hezká

Přítel vám tvrdí, že jste krásná. Kamarádka vám závidí boky. A vy byste se přitom nejradši zabalila do pytle od brambor, aby nikdo neviděl tu hrůzu. Zarytě odmítáte věřit, že jste pěkná ženská.

Nespokojenost s vlastním vzhledem trápí podle britského průzkumu více než polovinu žen mezi 35. a 55. rokem života, přestože je jejich partneři milují takové, jaké jsou. Celých 80 procent z nich uvádí, že jim v sebehodnocení nijak nepomohou povzbudivá slova blízkých, ani lichotky manželů. Naopak jsou přesvědčeny, že by jejich psychiku pozvedl váhový úbytek nebo změny v obličeji. Deset procent se domnívá, že by jim prospělo větší sebevědomí, a pouze jedno jediné procento dá v tomto ohledu na mínění blízkého okolí. Co nám to naznačuje? Posuzování vlastního vzhledu závisí v první řadě na přístupu k sobě sama. Máte se ráda, nebo se vidíte v samých negativních barvách? Zde je pár tipů, jak svůj sebeobraz vylepšit.

Vyzdvihněte své přednosti
Přestaňte se užírat myšlenkami, co všechno na svém těle nenávidíte. Položte si opačnou otázku – která část těla vám připadá krásná? Například máte hezká prsa. Zaměřte proto svou pozornost na hrudník – noste přitažlivé topíky, nevyhýbejte se výstřihům, volte podprsenky, které pěkný tvar prsou zdůrazní. Zbytek těla můžete zahalit do nenápadných barev, ta pěkná oblast musí vyniknout. Nebo jsou vaší předností vlasy, nohy, úsměv? Nechte je hrát hlavní roli!
Čtěte: 6 důvodů, proč muži tak milují ženská prsa

Všímejte si žen okolo sebe
Objektem pro srovnávání by neměly být modelky z časopisů, jejichž tváře a těla zručný grafik vyretušuje do takzvané ideální podoby. Sledujte ženy na ulici, v dopravních prostředcích, kamarádky, kolegyně. Všímejte si jejich předností i nedokonalostí, pozorujte styl oblékání a líčení. Nevypadáte přece o nic hůř, ne? A pokud máte ten dojem, inspirujte se právě u nich. Jděte spolu nakupovat, zeptejte se, jakou používají kosmetiku, kam chodí ke kadeřníkovi – na tom není nic špatného.
[[related]]
Nechte si lichotit
Pokud vám někdo pochválí barvu na vlasech nebo během řeči zmíní, že máte hezké nohy, přijměte to jako příjemnou lichotku. Ať vás ani nenapadne myslet si, no jo, to říká jen tak ze slušnosti (z vypočítavosti, ze soucitu…), a už vůbec, abyste s dotyčným nesouhlasila! Usmějte a poděkujte a užijte si ten moment!

Poraďte se s vizážistou
Konzultace s kosmetičkou a vizážistou je určitě levnější než plastická operace, a může být i mnohem přínosnější. Vidíme to dobře na proměnách v televizních pořadech i časopech. Stačí změna účesu, jiné oblečení, vhodné líčení… a je z vás nová osoba. Přitažlivější… a sebevědomější.

20.1.2012 4:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist