Vztah se starším mužem: Co si srovnat v hlavě?

Dojem zralosti, srovnané hodnoty, životní zkušenosti a v neposlední řadě také stabilní materiální zázemí – některým dívkám to imponuje více než rozpustilost mládí. Nehledě na to, že někteří muži vypadají mimořádně sexy i po padesátce, že, pane Connery?

Když je vám třicet let a vašemu příteli padesát, můžete se spolu vznášet v růžovém oparu a není důvod, proč by to neklapalo. Jsou ale témata, nad kterými byste se měla zamyslet, pokud vztah berete vážně a po boku své známosti se vidíte i v budoucnosti.

1. Byl někdy ženatý a má děti?
Pokud ano, můžete být klidná, že je aspoň relativně normální. Potom ale vyvstává otázka, jak vychází se svou bývalou rodinou. Odehrává se kontakt s jeho ex-manželkou v přátelském duchu, nebo na sebe srší jed přes právníky? Stýká se pravidelně s dětmi, nebo o ně už deset let nejeví zájem? Na druhé straně, jestliže se nikdy neoženil a potomky žádné nesplodil, měla byste být na pozoru, zda-li se nejedná o věčně svobodného mládence, kterému z vážných vztahů naskakuje husí kůže. Hrozí totiž nebezpečí, že se neusadí ani s vámi.

2. Není to workholik?
Řekněme si na rovinu, že pánové v pokročilém věku oplývají šarmem také díky vyšší pozici v zaměstnání. Šéfové, politici, lékaři, profesoři, umělci či osobnosti šoubyznysu, právě z těchto profesí se rekrutují ideální partneři mladých milenek nejčastěji. Jejich pracovní vytížení ale může být pro partnerku neúnosné – svého miláčka chcete mít po večerech doma nebo s ním vyrazit na dva týdny k moři. Bude možné skloubit jeho práci s rodinným životem?

3. Duchem mladý, nebo nikdy nevyrostl?
Asi vedle sebe nechcete mít přerostlé dítě, které se bojí zestárnout. Ujistěte se, že váš partner vnímá svůj věk se zdravým sebevědomím a nechodí s vámi jen proto, aby si dokázal, že ještě má na mladou kost.
[[related]]
4. Je společenský?

Když je vám něco kolem třiceti, určitě nechcete trávit veškerý volný čas doma nebo na chalupě. Vídáte se s přáteli, máte své zájmy, jste energická a rozlítaná. Zapadne muž po padesátce do vašeho životního stylu? Dokáže se bavit s vašimi kamarády, nesnaží se vás mít jen pro sebe? „Se starším mužem jsem chodila rok, byl mezi námi patnáctiletý rozdíl. Trpěl panickým strachem, že si najdu někoho mladšího, a žárlil na všechny mé známé. Nevydržela jsem to a rozešla se s ním,“  vzpomíná čtenářka Lucie (34).

5. Dokáže vás uspokojit sexuálně?
Říká se, že sex se zralým mužem bývá kvalitnější vzhledem k jeho zkušenostem a větší trpělivosti. V určitém věku má nicméně i mužské libido sestupnou tendenci a výkon už nemusí být, co býval, nehledě na to, že se zvyšuje i riziko zdravotních problémů. „Když bylo manželovi pětapadesát, lékař mu řekl, že se musí hlídat, větší fyzická zátěž by mohla ohrozit srdce. Sexuální život nám tím v podstatě skončil, manžel se totiž bál, že by při tom dostal infarkt,“ vysvětlila paní Tereza (41). Samozřejmě jsou i muži, kteří jsou sexuálně vitální i v osmdesáti. To už uvidíte sama, jak moc zdravě žije…

5.3.2012 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist