Moderní trend: Virtuální nevěra

„Vždyť je to jenom pár písmenek poslaných někam do virtuálního světa,“ myslela si Jitka, když si začala z nudy chatovat přes internet s jedním mužem. Jenže dopisování postupně nabíralo grády a začalo se vymykat kontrole. Jitka si troufla popisovat i to, na co by si v reálném životě neodvážila ani pomyslet.

Dala si přezdívku Třešnička, jejím vyvoleným se stal muž schovávající se za jméno Koloušek. Třešnička: „Svlékla jsem se a vklouzla do sprchy. Nechávám na sebe stříkat proud horké vody a slastně se protahuji. Tříští se o moji pokožku. Pak stáhnu proud na minimum a vlažný ho namířím ho rovnou do klína. Cítím, jak se mi blaho rozlévá po celém těle.“ Koloušek: „To je nádhera. Chci být v té sprše s tebou. Přitáhnu si tě k sobě. Pak postupně vytočím celý kohoutek na maximum a ten gejzír ze sprchové hlavice ti nastříkám rovnou do fifinky.“

článek

Když chyběl skutečný muž
„Ze začátku to byla alespoň z mé strany spíš legrace,“ říká Jitka. Postupem času se ale začala na povídání s Kolouškem těšit víc a víc. U počítače trávila stále více času, tím spíš, že manžel na ni neměl při svém náročném podnikání čas skoro vůbec. Doma měla dvě malé děti a všechen čas věnovala jim. Protože si nemusela vydělávat a díky tomu, že ji manžel materiálně zajistil, neměla nouzi o peníze. Tohle ale pro ni zdaleka nebylo všechno. „Čím dál víc mi docházelo, že u Kolouška nacházím to, co mi chybí ve skutečném životě. Zájem, něhu a vášeň. Co na tom, že to bylo jenom na klávesnici počítače? Manžela jsem už vůbec nezajímala, stala jsem se pro něj jenom součástí bytu, inventář. Měl svoji firmu. Mně ale přítomnost muže chyběla a tak jsem si ji prostě hledala jinde,“ vzpomíná dnes už rozvedená Jitka.

článek

Šok v podobě lechtivých vtípků
Příčinou rozvodu ovšem nakonec nebyl její virtuální vztah, ale manželova skutečná milenka. Nicméně, i virtuální nevěra se může stát hřebíčkem do rakve jinak fungujícího vztahu. Jak uvádějí psychologové, tvrzení, že šlo jenom o slova a k žádné nevěře vlastně nedošlo, v tomhle případě bohužel neobstojí. Jde totiž hlavně o ztrátu důvěry v partnera, která je pro virtuálně podváděný protějšek velkou ranou, přes kterou je obtížné se přenést. Příkladem je čtyřicetiletá Jana. „Nikdy jsem neměla ve zvyku šmírovat manžela, připadalo mi, že je to pod moji úroveň, ale jednou jsem se nechtíc k tomu namotala. Nechal otevřený počítač, který jsme společně používali. Když jsem se chtěla podívat na svoji došlou poštu, vypadla na mne stránka s hodně lechtivou konverzací. Byl to pro mne docela šok,“ líčí svoji zkušenost.

článek

Erotické fantazie lesní víly
Když se manžel vrátil, okamžitě na něj vyjela a erotikou jiskřící povídání s jakousi Lesní vílou mu pořádně omlátila o hlavu. „Přiznal se, že to dělal z nudy, prý mu náš sexuální život poslední dobou připadal stereotypní,“ říká Jana. „Chvíli jsem nemohla vydýchat představu, že by ta slova adresovaná Lesní víle mohl říkat ve skutečnosti nějaké jiné ženě, než jsem já. Ovšem zamyslela jsem se a zkusila v posteli pár novinek. Nakonec jsme to ustáli,“ říká spokojeně. Pokaždé to ale nemusí dopadnout tak dobře, jako v jejím případě. Odborníci se shodují na tom, že virtuální nevěra může odhalit a poukázat na problém v partnerském vztahu. Výhodou je, že jde o stadium problému, které se dá ještě v klidu řešit.

článek

Kde je zakopaný pes
Takže co dělat, když zjistíte, že partner si žhavě dopisuje o svých erotických představách nebo jiných zájmech? Nechte nejdřív vybouřit emoce a pak si s ním o tom v klidu popovídejte. Pokud jste schopni odpustit a pochopit a partner je ochoten se vám otevřít a vysvětlit, co ho k tomu vedlo, máte vyhráno. Našli jste, kde je ve vašem vztahu zakopaný pes. Ať už je to stereotyp v sexu, nebo třeba nedostatek zájmu o vaši osobu. V tomhle případě totiž platí, že toho, čeho se mu nedostává doma, hledá jinde ve virtuálním světě. A pokud mu to poskytnete, nebude mít důvod hledat jinde…

Jak byste zareagovaly, kdybyste zjistily, že váš partner neodolal virtuálním svodům? A vy sama, nechala jste se někdy virtuálně svést?

Foto zdroj: profimedia.cz

14.5.2013 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist