Ekologie frčí i v erotice: Je libo solární vibrátor?

Šetrnost k přírodnímu prostředí nemusí být jen o třídění odpadu a recyklaci PET lahví. Vstřícný krok k ekologicky orientovaným zákazníkům učinily také firmy vyrábějící erotické pomůcky. Jejich novinky se dostávají ke slovu zatím spíš v cizině, postupně ale pronikají i na český trh.

100 % ekologický vibrátor
Tento diskrétní pomocník byl vymyšlen tak, aby se stal snem každé ekologické aktivistky. Nejenže je vyroben z recyklovaných materiálů, ale navíc může podat plný výkon i bez baterií. Stačí ho natáhnout – stejně jako autíčko na klíček. Je tu jen jeden malý zádrhel – aby mohl pracovat hodinu v kuse, musíte ho natahovat osm minut. Zato si ale můžete vybrat ze čtyř rychlostí… a udělala jste něco pro přírodu…

Vibrátor na solární baterie
Ruční pohon může ledakoho odradit, a proto je tu malý, ale šikovný vibrátor fungující na solární baterie. Ačkoli působí nenápadně a podobá se spíš iPodu nebo rádiu, přesto ho zřejmě nepoložíte vedle sebe na deku, aby se dobil, když se sluníte na pláži. Výrobci se ale dušují, že k jeho dobití stačí trocha světla. Nu, máte to vidět.

Spravedlivé kondomy
Jestliže rádi podporujete společnosti, které nevykořisťují pracovníky na gumovníkových plantážích, kupujte si kondomy od britské firmy French Letter Condoms. Budete tak žít s dobrým vědomím, že všichni zaměstnanci a rolníci, kteří se podíleli na výrobě vaší ochrany proti početí, dostali za svou práci slušně zaplaceno.

[[related]]
Veganské kondomy

Výrobci antikoncepčních prostředků nezapomínají ani na tu část populace, která striktně odmítá průmyslové využívání surovin živočisného původu. Veganské kondomy neobsahují mléčnou bílkovinu, již lze běžně najít v některých druzích latexu, a nejsou testovány na zvířatech.

Recyklovaný bičík
To, že si libujete v ostřejších sexuálních praktikách, ještě neznamená, že je nemůžete provozovat v ekologickém duchu. Pro milovníky S&M je na trhu bičík vyrobený z recyklovaných součástek z aut a náklaďáků… A pozor, jedná se o ryze ruční výrobu! Zajímavé řemeslo pro zručné živnostníky, co myslíte?

14.3.2012 10:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist