Čeho všeho se muži vzdají kvůli milence?

Je známá věc, že muži milují svá auta. Někdy až skutečně úzkostlivě pečují o tyto své miláčky na čtyřech kolech, no a nezřídka si s nimi i povídají. Je proto neuvěřitelné, že existuje „něco“, co muži milují ještě více – svou milenku, ženu z masa a kostí (tedy bez motoru, ABS apod.)!

Britský server Daily Telegraph v průběhu uplynulého měsíce realizoval průzkum, do kterého se zapojilo 900 respondentů – ženatých mužů. Cílem bylo zjistit, co všechno dokážou muži obětovat a vymyslet, aby mohli být co nejdéle (a pokud možno co nejtajněji) se svou milenkou a co z toho vlastně mají.

Co přináší milenka do života muže?
Ne každý muž dokáže být ženě věrný po celý život, přestože jde o ženu „jeho srdce“, kterou si vybral. Někteří dokonce tvrdí, že přesto, že si našli milenku, svou ženu stále velmi milují. Pro některé je milenka symbolem věčné mládí a zdrojem pohody, když na ně doma čekají i povinnosti a už docela „okoukaná“ manželka. Jiní si milenku „pořídí“ kvůli zpestření, jinak chatrného milostného života. Nebudeme posuzovat ani odsuzovat – vždyť nejen muži dokážou být nevěrní, viďte – podívejme se raději na konkrétnější výsledky průzkumu.

Chvilky štěstí na úkor rodiny
Většina ženatých mužů, kteří již milenku mají, jsou ochotni a schopni vzdát se mnoha důležitých věcí a dokonce i několika oblíbených činností proto, aby s ní mohli být co nejdéle, respektive co nejčastěji.
Ženatí muži tráví s milenkou mnohem více času, než se předpokládalo, a to samozřejmě na úkor své vlastní rodiny.

Čeho jsou tedy ochotni se vzdát?
Tak třeba peníze – taková milenka taky něco stojí… Avšak jen jedno procento „zkoumaných“ uživatelů je ochotno vzdát se společného večera s milenkou, kvůli tomu, že by tak ušetřili nějaké peníze. Šestnáct procent mužů by se raději obešlo bez nového auta jako bez milenky, patnáct procent by raději odložilo plánovanou úpravu domu a stejný počet mužů by klidně obětoval předplatné na fotbalové či jiné sportovní události. Dalších jedenáct procent uvedlo, že by se kvůli milence vzdalo členství ve fitness – vždyť nakonec, zasportovat si v posteli s milenkou je přece jen příjemnější. Deset procent by pak kvůli milence odložilo koupi nového mobilního telefonu a šest procent by dokonce kvůli milence obětovalo i plánovanou dovolenou.

Začal za vás šetřit? Podezřelé!
Jednou ze známek toho, že váš manžel zřejmě „kuje pikle“ s jinou ženou je šetření tam, kde to dříve nebylo obvyklé. Například pokud jste byli zvyklí chodit jednou za týden na společnou večeři do luxusnější restaurace a v poslední době se z tohoto rituálu stává jen občasné povyražení zredukované na jeden večer v měsíci, je pravděpodobné, že to nebude jen tak. Přestal s vámi chodit na kulturní akce? Už vás nebere na koncerty, do divadla, do společnosti? Možná potřebuje peníze, investovat do setkání s milenkou, proto mu zkrátka nezbývá na vás. Plat má přece pořád stejný, ne? A uživit z něj rodinu a ještě jednu dámu navíc není zřejmě snadné.

Není milenka, jako milenka
Ženy, které se stanou milenkami ženatých mužů, musí počítat s tím, že každý takový „ženáč“ má i svou rodinu. Většinou jsou připraveny na to, že budou s dotyčným jen jistý krátký čas. Pravděpodobně počítají s tím, že se zřejmě jejich drahý své rodiny nevzdá (zároveň však doufají v pravý opak), možná proto si chtějí dopřát trochu luxusu, který tedy od milence očekávají. Vždyť když s nimi nežije, ať alespoň obohatí jejich život o jistou dávku pohodlí-dary jistě žádná nepohrdne. Samozřejmě, existují i ženy, které se bohatému ženáči doslova nalepí na tělo a dokážou z něj neuvěřitelným způsobem cucat peníze – a je spodivem, že se vždy najdou muži, kteří se takto vysávat nechají.

Samozřejmě, jsou i ženy, které do mileneckého vztahu spadnou úplně nevinně, a možná ani nevědí o tom, že dotyčný má už jednu dámu doma (a navíc pár dětiček k tomu). V takovém případě je podle odborníků vhodné, rychle ze vztahu vycouvat – zejména, pokud nemáte čas a chuť na chvilkové hrátky. Navíc v případě, že vám nový milenec zatajil tak důležitou informaci, jako je jeho manželka a rodina, je téměř jasné, že s ním nemůžete počítat na celý život. Také se nabízí to, že takovýto nenapravitelný lhář bude klamat znovu a znovu. A třeba začne podvádět svou milenku s jinou milenkou…

Sara Hartleyová, vedoucí průzkumu serveru Daily Telegraph se na toto téma velmi zajímavě a obávám se, že pravdivě vyjádřila slovy: „Muži, kteří mají nějakou milostnou aféru, řeší v mnoha ohledech z psychologického hlediska velmi podobné situace jako muži, kteří jsou závislí na hazardu.

 

Připraveno v espolupráci s diva.sk

14.12.2010 2:00| autor: El

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist