Vzali jsme se podruhé a nelitujeme toho!

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, říká se. Přesto někdo neváhá a manželské soužití zkusí na více pokusů. Najdou se dokonce tací, kteří do toho jdou znovu se stejným partnerem. Nevěříte, že to může klapnout? Někdy ano!

Pohled Dany
„Pavla jsem poznala, když mi bylo dvaadvacet, nebyla to z mé strany láska na první pohled, ale spíše jsem ho pomalu poznávala a začal mě stále více zajímat, zamilovanost přišla postupně. Po dvou letech chození jsme se vzali,“ vzpomíná dnes třiatřicetiletá Dana, která má čerstvě za sebou druhou svatbu. A s kým jiným než s Pavlem! Musel tedy zákonitě předcházet rozvod. Proč k němu došlo? „Nejvážnější problémy přišly po roce a půl. Souvisely s bydlením, protože jsme se rozhodli nastěhovat se k Pavlově mámě. I když jsme měli částečně oddělené domácnosti, nefungovalo to. Pavel o změně nechtěl tenkrát ani slyšet, a tak vše dospělo až k rozvodovému řízení.“

Pohled Pavla
„Jsem o rok starší než Dana a v mém případě jsem věděl, že tuhle ženu chci hned od okamžiku, kdy mi ji kamarád představil,“ popisuje začátky vztahu Pavel. „Rozvodu jsem se snažil zabránit, ale neúspěšně. Jediné, co mě uklidňovalo, že nemáme děti.“ Pavel ještě přiznává, že bydlení nebylo ideální, ale v té chvíli neviděl kvůli finanční situaci žádnou jinou alternativu, a tak se o problému přestal bavit. „Dana není zrovna trpělivý typ člověka, a tak jsem ji ani nepřesvědčoval, že se situace časem určitě zlepší. Spíše jsem rozvod jen oddaloval, ale nakonec jsem ho tedy po několika měsících také přijal jako nejlepší řešení,“ uzavírá pohled do minulosti.

Jaký bude v posteli

Druhá šance
Dnes hovoří společně: „Znovu jsme se potkali po sedmi letech. Zase kvůli společným známým.“ Pavel zůstal po rozvodu ještě bydlet u své matky, ale potom povýšil v práci a vzal si hypotéku na byt. Dana se vrátila k rodičům, během let jí zemřel děda v nedalekém městě, po kterém zůstal volný domek, kam se nastěhovala. Když jsme se střetli na narozeninách našeho kamaráda, situace se otočila. Dana říká: „Když jsem bývalého manžela uviděla ve dveřích, zkoprněla jsem a prolétl mnou nebývale silný cit.“ Pavel naopak vypráví: „Znovusetkání se mnou hned nic neudělalo, spíše tam byla taková zvědavost, jak se bývalá žena po těch letech má.“ Protože si na dané akci nestihli příliš popovídat, domluvili si schůzku. Co se na ní událo, oba trochu tají, ale dnes jsou opět manželé a vypadá to, že spokojení.

Kdy to může vyjít, a kdy to nejspíš znovu nevyjde?
Pavlovi a Daně to zatím vychází ze zjevného důvodu. Během času vyřešili palčivý problém, který byl příčinou jejich rozvodu, a který pravděpodobně díky určité nevyzrálosti a nevhodnému načasování tenkrát nedokázali překlenout. I když měli několik dalších vztahů, do vážného soužití ani jeden z nich nedospěl a oba se tak setkali opět volní a bezdětní. V tomto případě se dá začít znovu. Kdy se to ale příliš nedoporučuje, souvisí s tím, co bylo příčinou rozpadu manželství. Nezkoušejte to, jestliže byl jeden, nebo oba z vás nevěrní. Překonat takovou minulost se většinou nepodaří. Nemá cenu také hledat štěstí u bývalého partnera, který má problémový povahový rys (například sklon k závislostem, negativismus, notorické lhaní apod.). Ačkoli se lidé věkem mění, základní charakter zůstává. Také si ověřte, zda mezi vámi i po několika letech zůstala alespoň špetka vzájemné přitažlivosti, bez ní to totiž také nepůjde.

Foto zdroj: profimedia.cz

24.4.2013 10:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist