Speciál o hubnutí: Fazolová dieta

Diety už jsme v redakci vyzkoušeli opravdu různé, ale pustit se dobrovolně do fazolové diety si opravdu neumíme představit. Přesto se najde hromada lidí, kteří nadšeně tvrdí, že fazolová dieta opravdu funguje skvěle. Ba dokonce slibují zhubnutí až 38 kilogramů za půl roku.

Průkopníkem této diety se stal James Skeates z Anglie, který si každý den dopřál dvě konzervy fazolí v tomatové omáčce. Za půl roku se mu podařilo dostat svou váhu z neuvěřitelných 133 kg na celkem pohodových 95 kg. Podle Jamese mu dieta dokázala kromě úbytku kilogramů také vrátit zpět dávno ztracenou energii. Vůbec se navíc v dalším jídle neomezoval. Jako přílohu ke konzervě bez rozpaků zakousnul neloupané brambory, těstoviny nebo celozrnné pečivo.

Fazole jsou opravdu velmi nízkokalorické, ale nějak si neumíme představit konzumovat jich denně takové množství.

článek

Názor čtenářky – Marie, 35 let

Fazolová dieta? Už jen ten název mě děsí. Představa, jak jsem po celou dobu diety nafouknutá je příšerná. I když možná to je ten zázrak hubnutí, pokud člověk za den sní dvě konzervy fazolí, potom musí být nacpaný jak pumlíč a nemá už vůbec chuť k jídlu. Sama bych do toho asi nešla.

Názor odborníka

Dnešní populace opravdu špatně snáší luštěniny, natož v tak velkém množství. Prostě jsme si na ně odvykli! Fazole (např. adzuki) jsou zdrojem jak bílkovin, tak sacharidů i tuků (a dokonce minerálních látek a některých vitaminů) – opravdu je to téměř ideální potravina. Místo diety bych doporučoval konzumovat různé luštěniny v různých formách nejméně 3x týdně. Je to trochu pracné, ale vyplatí se to!

článek

Na naše zvídavé otázky ohledně diet odpovídá odborník na slovo vzatý:

Ing. Ivan Mach, CSc.

Od sedmdesátých let se věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice. Je autorem mnoha titulů, překladů, odborných publikací a přednášek o výživě. Působí jako lektor řady vzdělávacích kurzů, je odborným garantem akreditovaného kurzu Nutris® (www.nutris.net) a přednáší výživu na 1. Lékařské fakultě UK a Masarykově univerzitě v Brně. Nyní působí jako sportovní dietolog, je prezidentem Aliance výživových poradců ČR a byl jmenován soudním znalcem v tomto oboru.

Foto zdroj: profimedia.cz

12.6.2013 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist