Mačingová dieta – hubnutí pro lenochy?

Potřebujete zhubnout do plavek a nedokážete se přinutit cvičit? Co takhle vyzkoušet dietu, podle Antonie Mačingové, nazvanou také „Schůdková dieta.“ Autorka slibuje hubnutí bez velké námahy, detox organismu a vyléčení ze spousty nemocí.

Vlastně to není dieta v pravém slova smyslu, ale 28 denní očista organismu.

V čem jídelníček spočívá?
Základem stravy je červená řepa, zelenina, ořechy, jablka, med, rozinky. Zapomeňte na přílohy, rohlíky nebo brambory, na maso se můžete těšit až po 14 dnech. Velký důraz se klade na pitný režim, kdy autorka doporučuje pít teplou převařenou vodu, ochucenou citrónem a medem, nebo mletou skořicí, čerstvým zázvorem a medem. Jaké množství? 3,5 – 4 litry denně.

Názory čtenářek, které dietu vyzkoušely:

Miluška
Pracuji jako prodavačka, když mi lékař oznámil, že jsem obézní a vyjmenoval mé zdravotní problémy, začala jsem přemýšlet, co s tím. Nemám ráda pohyb a na internetu jsem zahlédla tuto stravovací metodu. Začala jsem na jaře a po třech měsících jsem zhubla z velikosti 50 na 42. Upravil se mi krevní tlak, cholesterol a také bolesti nohou odešly. Jsem nadšená a přesto, že díky rodinným oslavám občas zhřeším, tak se vždy vracím zpět a dietu dodržuji nadále. Vyhovuje mi a nechci se již stravovat jinak.

článek

Natálie
Jsem studentka a Mačingovou jsem chtěla vyzkoušet na detox organismu a vylepšení postavy. Nejhorší byly první tři dny. Měla jsem křeče v žaludku i střevní problémy, vydržela jsem až do konce. Výsledek, nezhubla jsem ani deko a problémy se štítnou žlázou zůstaly.

Petra
Dietu jsem začala držet s nadšením, potřebovala jsem upravit zdravotní potíže – vysoký cholesterol, problémy se štítnou žlázou a samozřejmě jsem chtěla zhubnout. Zeleninu jsem vždy milovala a výsledky kamarádek mě skvěle motivovaly. Problémy nastaly hned v začátku, množství zeleniny i jablek, tělo odmítalo. Snažila jsem se na doporučení autorky vydržet, ale po deseti dnech jsem musela díky velkým zdravotním potížím skončit. Odpor k některým druhům zeleniny mi zůstal dodnes. Zhubla jsem, ale ne díky této metodě – pohyb, nastartoval mé tělo, tím správným směrem a za rok jsem zhubla 20 kg a má kondička je vynikající. Přesto tuto metodu neodsuzuji, jsou lidé, kterým pomohla, ale u mě to bylo právě naopak.

A jak taková dieta vypadá?

Prvních sedm dní jíte jen zeleninu na sto způsobů, mrkvový perkelt, červenou řepu, brokolici, prostě všechy možné druhy zeleniny ve třech hlavních jídlech. Osmý den můžete přidat k snídani jogurt a dvanáctý k obědu těstoviny, jak jinak než se zeleninou. Črtnáctý den můžete ochutnat poprvé drůbeží maso a stále držet tři jídla denně s hormadou zeleniny.

Líbí se vám tato metoda a vyzkoušely jste ji na sobě? Podělte se s námi, o vaše zkušenosti.

Foto zdroj: profimedia.cz

12.7.2013 8:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist