Speciál o hubnutí: Čokoládová dieta

Tak tohle je dieta snů. Nebo alespoň dieta snů každé milovnice sladkostí a čokolády zvlášť. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. Ani v této dietě není povoleno cpát se čokoládou hlava nehlava.

Čokoládová dieta vychází z posledních studií, při kterých bylo prokázáno, že čokoláda v malém množství není příčinou tloustnutí. Vědci dokázali, že lidé, kteří čokoládu konzumují pravidelně, mívají dokonce lepší hodnoty BMI, než ti, kteří čokoládu nekonzumují vůbec. Prý je to dané tím, že čokoláda urychluje metabolismus. A co víc. Konzumací čokolády prý děláte také mnohé pro své zdraví. Kvalitní, vysokoprocentní hořká čokoláda obsahuje antioxidanty, které naše tělo chrání před civilizačními chorobami i srdečním onemocněním.

článek

A jak vypadá taková čokoládová dieta?

Dieta Lennyho Neimarka je založená především na těstovinách a popcornu. A přitom je možné sníst každý den 30 g kvalitní hořké čokolády. Snídaně jsou ovocné, obědy a večeře jsou tvořeny těstovinami a zeleninou a popcorn je doplněk mezi jídly. Absolutně zapovězeno je červené maso, mléčné výrobky, sladkosti a smažená jídla.

článek

Názor čtenářky – Denisa 25 let

Tak nevím, ale tahle dieta mi přijde fakt postavená na hlavu. Kvalitní čokoládu si můžu dopřát a nemusím z toho dělat dietu. A taky mám pocit, že v ostatních dietách jsou těstoviny velmi často zapovězeny. Celkově mi přijde spíš jako nejlepší cesta k obezitě.

Názor odborníka:

Také si myslím, že čokoláda (jaká vůbec?) je zařazena kvůli své atraktivnosti. A kde jsou zdroje bílkovin k regeneraci svalů? Ano, tato sacharidová dieta by mohla nahrávat tloustnutí a ztrátě svalové hmoty.

článek

Na naše zvídavé otázky ohledně diet odpovídá odborník na slovo vzatý:

Ing. Ivan Mach, CSc.

Od sedmdesátých let se věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice. Je autorem mnoha titulů, překladů, odborných publikací a přednášek o výživě. Působí jako lektor řady vzdělávacích kurzů, je odborným garantem akreditovaného kurzu Nutris® (www.nutris.net) a přednáší výživu na 1. Lékařské fakultě UK a Masarykově univerzitě v Brně. Nyní působí jako sportovní dietolog, je prezidentem Aliance výživových poradců ČR a byl jmenován soudním znalcem v tomto oboru.

Foto zdroj: profimedia.cz

7.6.2013 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist