Dieta podle horoskopu: Zhubněte podle znamení zvěrokruhu!

Spousta z nás se ke hvězdám upíná v případě trablů v lásce. Ale podle jednotlivých znamení zvěrokruhu se dá určit daleko více, třeba také nejvhodnější dieta a způsob, jak ji dodržovat.

dieta-podle-horoskopu-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Takže, co je pro tebe to nejlepší a díky čemu se ti podaří shodit kila navíc? Se svými poznatky se svěřila astroložka Gillian Knowles serveru Healthista.com.

Skopec (21. 3. – 20. 4.)

Berani jsou velmi impulzivní, rádi startují nové projekty a rádi si dávají velké cíle. To znamená, že jsi schopná změnit denní režim bez dlouhých cavyků. Očekáváš ovšem výsledek možná příliš brzy, a pokud se nedostaví, ztrácíš motivaci. Proto je dobré hubnout s parťačkou, vzájemně se hecovat nebo zdravě soutěžit.

Tip: Namísto na sacharidy vsaď na bílkoviny.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Máš ráda dobré jídlo, takže hladovění by tě dovedlo na práh hluboké deprese. Jsi kreativní, takže určitě dokážeš servírovat spoustu zdravého jídla v pestrých pokrmech. Pokud jednou začneš, tvá vytrvalost a houževnatost ti nedovolí vzdát se.

Tip: Dej vale cukru.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Ráda děláš několik věcí najednou, takže skloubit režim dietní a cvičební ti nebude činit potíže. Jsi dost aktivní, takže kalorie spaluješ celkem lehce. Pro tebe je výzvou zůstat u jedné diety a také by sis měla sednout a najíst se v klidu.

Tip: Vyvaruj se fastfoodů.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Ty se jídlem často chlácholíš a přejídáš se, když je ti ouvej. Naplánuj si nový jídelní režim, který budeš dodržovat, díky němu by ses měla cítit lépe, jídlem depresi nevyřešíš.

Tip: Vyhni se nezdravým jídlům tvého dětství.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Pro Lvy je důležité, aby se cítili dobře a dieta jim k tomu může napomoci. Jsi sebevědomá a spontánní, to ti umožňuje začít, a navíc silná osobnost, takže jsi schopná vytrvat. Jen je zapotřebí ignorovat každého, kdo si z tvého nového jídelníčku tropí žerty a kdo se ti posmívá, že nepiješ alkohol.

Tip: Těžké omáčky nahraď lehčími marinádami.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Ráda si děláš seznamy, jsi v tom fakt dobrá, protože jsi praktická a systematická. Pečlivě si sestavuješ režim a počítáš kalorie. Takzvaná rychlovka není nic pro tebe. Nechceš se spokojit s příliš jednoduchým řešením. Problémem může být tvůj perfekcionismus. Nebuď k sobě tak přísná!

Tip: Vsaď na organická jídla, aby ses vyhnula alergiím.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Je tolik diet, a tak váhavé Váhy váhají, ke které se přiklonit. Když se pro jednu rozhodneš, snadno přejdeš na další a na další… Pro tebe je motivační možnost vypadat díky dietě lépe. Dodržuj ji společně se svou nejlepší přítelkyní.

Tip: Vybírej pokrmy bohaté na draslík: banány, ryby, jogurt, zelenou zeleninu.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Máš největší vůli ze všech znamení, takže když se rozhodneš pro dietu, zcela určitě ji dodržíš. Jsi vytrvalá a cílevědomá, dovedeš se skvěle ovládat. Proto jsi schopná se vydat i těžší cestou. Ostatním o tom neřekneš, jen se budeš usmívat, když budou říkat, jak skvěle vypadáš.

Tip: Nezapomínej na vlákninu.

Střelec (23. 11. – 22. 12.)

Máš ráda výzvy a ráda si dáváš cíle, nicméně když výsledek rychle nepřichází, ochabuješ. Nic neděláš napůl, takže i dietu budeš dodržovat. Problém můžeš mít s abstinencí. Dávej si realistické cíle.

Tip: Smetana, cukr a sůl se dají nahradit.

Kozoroh (23. 12. – 20. 1.)

Zarputile postupovat do cíle, jak typické pro Kozorohy. Ty nechceš žádná jednoduchá řešení, čím těžší dietní režim, tím lepší. Pokud vidíš světlo na konci tunelu, překonáš všechny nesnáze. Nebuď k sobě tak tvrdá, stravování je radost a ne soutěž ve vytrvalosti. Zkus aerobic či Tai Chi.

Tip: Pro tebe je důležitý vápník.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Přitahují tě neobvyklá řešení, jsi originální myslitelkou, inovátorkou, dělá ti zatěžko dodržovat pravidla. Pokud tě dieta omrzí, rychle ji přestaneš dodržovat, a naopak pokud se stane součástí tvého životního stylu, můžeš to přehánět. Zlatá je střední cesta.

Tip: Namísto alkoholu si dej zázvorovou limonádu.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Najít vhodnou dietu pro tebe není vůbec jednoduché. Stejně jako přejídání pro tebe může být problémem i podvýživa. Zařaď do svého týdenního režimu jógu, která ti pomůže odblokovat emoce.

Tip: Dodržuj pitný režim, máš tendenci jíst, když máš ve skutečnosti žízeň.

4 pravidla pro zdravý jídelníček

1. Nahraď sacharidy

Sacharidy obsažené v bramborách, cereáliích, rýži, chlebu mají tvořit třetinu denního příjmu potravy. Dají se nahradit celozrnnými variantami. Brambory jez neoloupané – obsahují více vlákniny a budeš mít pocit nasycení.

2. Dopřej si ovoce a zeleninu

Pět porcí ovoce a zeleniny? Jde to. Variantou může být 1,5 dcl neslazené ovocné šťávy, počítá se samozřejmě i vařená či rozmixovaná zelenina obsažená v omáčkách, polévkách atp.

3. Jez více ryb

A spíše čerstvé než uzené či v konzervách – ty obsahují zbytečně moc soli. Snaž se druhy ryb obměňovat, tučnější kombinuj s méně tučnými.

4. Omez cukr

Přestaň pít sladké limonády, omez koláče, sušenky, cereálie, alkohol. Dívej se na etikety, cukry totiž mohou obsahovat i sýry nebo párky. Množství 22,5 g na 100 g je přespříliš, 5 g na 100 g je nízký podíl cukru. Stejné pravidlo platí i u soli. Více než 1,5 g na 100 g znamená, že je jí v pokrmu příliš. Dospělí a děti starší 11 let by měli zkonzumovat maximálně 6 g soli denně, mladší děti ještě méně!

Foto zdroj: Shutterstock.com

12.6.2020 7:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist