Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den dvacátý čtvrtý

Umíte naslouchat? Sami sobě, svým blízkým nebo svému tělu? Že ne? Tak je možná čas se to naučit. Není to nic těžkého.

Já na tom taky pracuju a už dlouho. Začalo to tím, že jsem přestala jíst hamburgery v Mekáči. Občas se tam zastavím pro zmrzku, ale jídlo jsem tam neměla už 7 let a vím, že už ho nikdy jíst nebudu. Před sedmi lety mi ale moc chutnal Big Mac. I když jsem se po celým meníčku cítila asi 3 hodiny špatně, stejně jsem tam jednou týdně zavítala. Většinou když jsem nestíhala. Přesně si pamatuji na ten moment, kdy jsem tam naposledy seděla, prázdný tác před sebou, a najednou mi došlo, že jsem pako. Proč jím něco, co mi nedělá dobře, i když mi to chutná. Za čas takhle podobně dopadla pizza. Už jsem ji neměla 4 roky a vůbec mi nechybí. Kuře z KFC jsme neměla už taky několik let a zjistila jsem, že pokud si dám špagety s masem, tak je mi dlouho těžko, už dva roky je nejím. Jediné špagety, které se mi skvěle tráví, jsou ze špaldové mouky.

I kdybyste se po našem společném detoxu vrátili zpět k svým zvykům, nespěchejte. Začněte postupně a pozorujte, jak se po zkonzumovaném jídle cítíte. Všimněte si také, v jakém prostředí a rychlosti jíte hlavní jídla dne.  Poslední dobou mnoho z nás do sebe nahází jídlo u počítače a vzhledem k tomu, že se soustředíme na čtení zpráv na Facebooku, tak ani nevnímáme, že sníme daleko více, než potřebujeme, anebo že oběd okamžitě zaplácneme sladkou sušenkou nebo čokoládou.

článek

Pokud chcete opravdu zjistit, kolik toho sníte a jestli vám dělá dobře, budete muset začít obědvat a večeřet v klidu a bez rušivých elementů. Možná si to i pište. Ze svých zápisků třeba zjistíte, že nemůžete kombinovat ovoce a masité pokrmy, nebo vám nedělá dobře smažené se zeleninovým salátem.

Co nás dnes čeká:

Snídaně: vařené jáhly + ořechy + sušené švestky + med

Oběd: salát z červené řepy + mořská treska na másle

Večeře: zeleninová polévka + prokládaná cuketa

Nevím, jestli je to tím, že to mám za pár, ale s dnešním jídlem jsem spokojená a hlavně jsem si užila prokládanou cuketu…na ní budu asi závislá .-)

Pa Monča

Foto: profimedia.cz

1.2.2014 12:00| autor: Monča

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist