Podvedl tě, přesto s ním chceš zůstat? Poradíme, jak být ve vztahu po nevěře

Odpustit nevěru není nic lehkého, ale mnohem náročnější je pak v tom vztahu pokračovat. Jak znovu žít s mužem, který nás zradil, aniž bychom se pořád bály, kdy to zase udělá? Poradíme ti, jak být ve vztahu s někým, kdo nás podvedl.

vztah-po-nevere-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Přišla jsi mu na nevěru a po záchvatu vzteku ses rozhodla, že tomu tvému sukničkáři dáš ještě šanci? Jenže ono to není tak snadné, naučit se znovu důvěřovat je těžší, než se zdá. Říct si, že vše bude takové jako dřív, je jedna věc, ale žít podle toho, je věc druhá. 

Nebuď na koni moc dlouho

Nechceme po tobě, abys na sobě nechala dříví štípat a dělala, že se nic nestalo. Jestli tě tvůj chlap podvedl, je to prostě gauner, co si menší lekci zaslouží. Ale pokud ses rozhodla ho vzít na milost, jednoho dne mu budeš muset odpustit a pokračovat ve vztahu. Nějakou dobu po nevěře je přirozené, že ho budeš testovat, jestli tě opravdu miluje a klidně mu dej za vyučenou a nechej se znovu dobývat. Začněte zkrátka od začátku a dávej si na čas i s intimním životem, ale pak si jednoho dne řekni, že už toho bylo dost a vše špatné smázni. To nejhorší, co můžeš udělat, je, že mu to budeš vyčítat do konce života, nebo to používat ve svůj prospěch.

Zkušenost čtenářky: „Tohle přesně dělala holka mému bratrovi. Podvedl ji, přiznal se a doufal, že mu odpustí a nerozejde se s ním. A také se s ním nerozešla, ale často mu to připomínala. Měl sice máslo na hlavě, a taky se ze začátku snažil to všelijak napravit, ale ona mu to vyčítala i po roce. A hlavně toho zneužívala. Vše muselo být po jejím, protože on byl ten, kdo podvedl. Takže bratr měl ze života peklo a dělal vše, co si poručila. Takže ten vztah stejně zkrachoval,“ vzpomíná Vlaďka (34 let).

Nepátrej po další nevěře

Je těžké znovu začít věřit, ale pro zdravý vztah je to potřeba. Chovej se k němu tak jako k chlapovi, co nepodvedl. I ten může zahnout, a je jedno, jestli to už někdy udělal nebo ne. Prostě smaž to, co bylo před tím a nedělej ze sebe zbytečně stíhačku. Jestli jste si vše vyříkali a on tě na kolenou prosil, ať s ním zůstaneš a dušoval se, že miluje jen tebe, tak to tak prostě ber a nepátrej po tom, proč byl v práci přesčas nebo jestli opravdu v sobotu odpoledne byl se svým kamarádem v posilovně. A už vůbec mu nešacuj věci a neprohledávej jeho mobil.

Zkušenost čtenářky: „Když mě před rokem podvedl můj manžel, obrečela jsem to, ale pak jsem si řekla, že to s ním ještě zkusím. Přeci jen máme spolu malé dítě. Ale už mu nevěřím. Přijde mi vše podezřelé. Proč si koupil novou košili? Jde opravdu jen na pivo? Nedokážu se toho zbavit a bojím se, že se nám ten vztah stejně rozpadne,“ má obavy Lucie (39 let).

Oko za oko? To nefunguje

Tak když může on, můžu taky, říkáš si a s prvním chlapem hupsneš do postele? Tak to brzdi. Jestli jste se dali znovu do kupy a pracujete na novém vztahu, nekaž to ještě svou nevěrou. Dáváš tak prostor pro jeho další zálet a už se z nevěr nikdy nedostanete. Jestli tě to táhne k jinému chlapovi, tak buď s ním a svému nevěrníkovi dej vale, ale nespi s oběma s tím, že on to udělal taky.

Zkušenost čtenářky: „No tak já musím přiznat, že jsem byla nevěrnicí já. Když jsem chodila se svou první vážnou známostí, do cesty se mi připletl jiný muž a skončilo to několikaměsíčním záletem. Můj kluk se to dozvěděl, dal mi nůž na krk, že buď on, nebo ten druhý a já se rozhodla pro mého kluka. Jenže on se pak netajil s tím, že sem tam si odskočí za jinou. A argument? Když jsi mohla ty, můžu i já. Vím, že jsem ho podváděla jako první, ale já to dělala z vášně, jenže on z pomsty, a to mi přišlo divné. Rozešla jsem se s ním,“ svěřila se Pavla (28 let).

Čtěte také:

Odpusť mu

Jsi naštvaná, vzteklá a zahořklá. A kdo by nebyl, že? Ale až se vybrečíš do polštáře, jemu vynadáváš do všech lotrů, tak mu odpusť. Uleví se i tobě. Se zatrpklostí se špatně žije. A jak chceš vlastně být ve vztahu s někým, koho nenávidíš? Když se rozhodneš s ním zůstat, nezbude ti nic jiného, než přijmout jeho omluvy a konečně mu odpustit.

Zkušenost čtenářky: „Já svému nevěrníkovi odpustila. A musím říct, že to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. Přestala jsem mu vyčítat, co mi provedl, a řekla jsem mu, že ho miluji a odpouštím. Od té doby si mě váží a chová se naprosto skvěle,“ pochvaluje si Tereza (37 let).

A co ty? Dokázala bys nevěru odpustit a pokračovat ve vztahu? Nebo myslíš, že už to nejde slepit a je lepší se rozejít? Napiš nám do diskuze tvé zážitky s nevěrou.

Foto: Shutterstock.com

2.6.2022 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist