Jak to vidí Lasice: Zbytečné chyby, které ženy opakují ve vztazích

Chybami se člověk učí, ale některé z nás opakují neustále ty stejné chyby. A pak se diví, že nedosahují takových výsledků, jaké by si přály. Jaké nejčastější chyby ve vztazích děláme?

lasice-1100x618.png Zdroj: iStock

Neděláš některou z těchto chyb?

Vyhrožuješ nadarmo

Vyhrožování, jehož hrozba není naplněna, je za mě jedna z opravdu zbytečných chyb, kterých se můžeš dopustit. Chceš, aby tě bral vážně, ale věčně něčím vyhrožuješ a nikdy to nesplníš nebo jen krátkodobě? A ještě se divíš, že na tvoje výhrůžky už není zvědavý a dělá si z nich “dobrý den”? Jsou věci, které nám zásadním způsobem vadí a chceme, aby to náš partner věděl a zařídil se podle toho. Například nevěra. Žena vyhrožuje muži, že jestli ji podvede, okamžitě od něj odchází. Jednoho dne u něj nevěru odhalí a co udělá? Po pár scénách odpustí a jede se dál. Nezapomene samozřejmě dodat, že ještě jednou a je konec.

A tenhle scénář se klidně opakuje několikrát, s tím, že příště je už ale opravdu konec! Jenže to říkala i před tím. Chlap se “otrká” a její výhrůžky bere naprosto na lehkou váhu, protože ví, že ji příště zase ukecá a ona svoji hrozbu nejspíš nikdy nenaplní. A to je stejné i ve všech dalších případech. Proto, pokud nejsi schopná svoje výhrůžky splnit, pak je alespoň vůbec neříkej. Jenom si tím podkopáváš vlastní půdu pod nohama.

Jdeš do vztahu po hlavě

Zamilování baví všechny, jsou to krásné euforické pocity a s naším protějškem chceme být co nejčastěji a ideálně jedno tělo, jedna duše a to nonstop. Jenže, pokud chceš zachovat ohnivý zájem u partnera, nemůžeš být neustále k dispozici a kompletně odevzdaná už po pár prvních schůzkách. Říká se tomu rychle oheň, rychle popel. Naskočíš do vztahu s tím, že už je to ten pravý a pak se divíš, že jeho zájem ochladl.

Nech chlapy trochu lovit a nedávej se jim hned na stříbrném podnose. Pořád chceš, aby si tě vážili, ale zeptej se sama sebe – jak si vážíš věcí, které jsou důležité, ale máš jich naprostý dostatek? Pokud chceš být pro muže jedničkou, o kterou se snaží a má touhu s tebou trávit čas, pak se nesmíš stát přísavkou hned po prvním rande.

Příliš se přizpůsobuješ

Každá z nás by měla mít nastavené hodnoty, priority, hranice a potřeby. Ženy, ať už v počáteční fázi vztahu, nebo v jeho průběhu, dost často oklešťují všechno možné, jen aby zapadly do života jejich partnera. Omlouvají to tím, že by to jinak nešlo. Muž si na přizpůsobování zvykne a těžko se to pak v průběhu vztahu mění. Ono mít život, kde se vše točí kolem muže a ty jsi ta, která se musí neustále ve všem přizpůsobovat, přestane dříve či později bavit i tu největší zavděčovačku. Dalším možným efektem je snížení tvojí hodnoty pro partnera. On se nemusí s ničím snažit, cítí, že uděláš všechno, aby ses mu přizpůsobila, zleniví a přestane si tě vážit.

Čtěte také:

Poukazuješ na nedostatky

Pro ženy je typické, že když mají něčeho málo nebo se jim něco nelíbí, stále na to poukazují a dožadují se změny. Skuhráním, že si na tebe neudělá čas nebo že ti doma s ničím nepomůže, jen ty nechtěné věci ještě prohloubíš. Abys to zlepšila, musíš nejprve změnit svůj přístup. V tomto případě se zaměřit na to, co se ti u partnera líbí nebo co udělal dobře. A pak chválit, chválit, chválit. Vzal tě výjimečně na hezkou večeři, kterou bys ráda častěji? Slepičí komentář je: “Ach jo, škoda, že mě vezmeš ven jen takhle výjimečně, je mi pak líto, když nikam nechodíme a ostatní pořád někde trajdají.” Lasice naopak řekne: “Moc děkuju, že jsi mě sem vzal, bylo to perfektní a moc jsem si to užila.”

Reakce muže? V první situaci se cítí nedostatečný, má pocit, že ho nedoceňuješ, může se ohradit, naštvat a říct si, že jsi nevděčná a příště už tě nevezme vůbec nikam. V lasičím komentáři je to jiná. Chlap se cítí oceněn, je hrdý, že dělá svoji partnerku šťastnou, a protože muži potřebují být chváleni, rád tě někam opět vezme, ví totiž, že to oceníš. A takhle je to se vším…

Dobrá zpráva, je že všechny uvedené věci jsou takové, které můžeme vědomě ovlivnit a rozhodnout se, jak k daným situacím budeme přistupovat. Už to, že si vezmeš za své alespoň některý z bodů, bude mít pozitivní efekt na tvůj partnerský život.

Pokud na vztah teprve čekáš, takhle se na něj můžeš připravit:

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist