Jsou tu Vánoce. Proč se v tom všem shonu toužíš pomazlit?

Všudypřítomný stres, davy a fronty? Možná i tohle doprovází nejkrásnější svátky roku, nicméně Vánoce mají i svoji příjemnější a o dost chlípnější stránku. Využij jejich výjimečnou atmosféru a prožij nezapomenutelnou slast!

vanoce-a-sex-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Vánoce mají být časem pohody, rozjímání a příprav na svátky narození Ježíše Krista. Tedy aspoň dřív tomu tak bylo. Dnes se staly spíš komerční záležitostí, nicméně i tak platí, že jaké si je uděláš, takové je můžeš mít. A to i na poli partnerských vztahů. Tušila jsi, že vědci objevili souvislost mezi prosincem, dny volna a dětmi narozenými okolo září roku následujícího? (Za nejfrekventovanější porodní dny se přitom považuje 9. a 19. září.) Nic takového neplatí ani pro Velikonoce, ani pro jiné další svátky. Vánoce jsou zkrátka časem mazlení, což dokazují i rozličné ankety. Podlehneš jejich sexy sbližovacímu kouzlu i ty?

Santa nebo Ježíšek? Teď je to úplně jedno!

Muži produkují kvalitnější sperma v zimních měsících. To se všeobecně ví. (Letní horka jejich plodnosti nedělají dobře.) Ze studie, která čerpala údaje z téměř 130 zemí světa, vyplývá, že lidé vykazují zvýšený sexuální zájem během velkých kulturních nebo náboženských oslav. Jedinci mají potřebu navzájem se dotýkat a být si blíž. Profesor Luis Rocha z americké Indianské univerzity, jenž za výzkumem stojí, dokonce uvedl, že co státní svátek, to odlišná kolektivní nálada.

Hudební doprovod v sexy rytmu

Co se však týče konkrétně Vánoc, tak ty jsou pro všechny národy časem sexu spojeného se zvýšenou plodností. Tři čtvrtiny milenců mají sex přímo na Štědrý den, přičemž každý druhý jedinec doufá, že k němu dojde minimálně třikrát během prosince. A pozor, většina párů si při vánočním milování pouští hudbu typickou pro tento čas, třeba jako „Rolničky, rolničky, kdo pak vám dal hlas…“

Populární je i All I Want for Christmas Is You (1994) od Mariah Carrey nebo Let It Snow (1962) v podání Bing Crosbyho, jednoho z nejpopulárnějších amerických zpěváků a herců všech dob. Veřejnosti je však známá i verze Franka Sinatry, kterou nazpíval v roce 1957. Uvolni se a zaposlouchej!

Nestíháš a jsi ve stresu? Takhle to změníš

Lidé evidentně pociťují větší motivaci k podpoře rodinného života během vánočních prázdnin, tedy v čase, kdy je kladen důraz na lásku,“ uvedl profesor Luis Rocha pro odborný magazín Scientific Reports, ve kterém byla studie uveřejněna. Taky už patříš k těm, koho pohltila příjemná atmosféra? Pak věř, že to má něco společného i se sociálními sítěmi.

Milostný tanec v odstínech rudé

Ač nevědomky, nechala ses strhnout davem. Vzestup sociálních médií totiž poskytuje bezmeznou moc v rámci kolektivní nálady a důrazně ovlivňuje masové chování lidí. Proto jestli ještě stále nemůžeš chytit tu správnou sváteční „nitku“, otevři si profil na síti a rozhlédni se, jak advent vnímají ostatní. V každém případě však platí, že si Vánoce můžeš užít se vším všudy a po svém. S partnerem si na sebe udělejte víc času, což znamená jediné – pestřejší milostný život.

Kup si nějaké červené spodní prádlo (červená je pro ženy, které se ve svém těle cítí dobře a umí si sex užít). Taky vyzkoušej novou erotickou pomůcku (dle průzkumů až 56 procent milenců touží po větší rozmanitosti v ložnici), ubytuj se na den, dva v romantickém hotelu, nebo naplánuj, jak svému partnerovi dopřeješ vášnivý sex přímo pod vánočním stromečkem. Na takové okamžiky se totiž nezapomíná!

A jak vánoční svátky vnímáš právě ty? Jsou pro tebe obdobím stresu, nebo naopak intimností?

foto-zdroj: shutterstock.com

16.12.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist