Kamarádství s výhodami může fungovat. Nezapomeň však na ochranu a pozor na lásku

Jsi single a nijak tě to netrápí, užíváš si svobody a jsi ráda, že nemusíš řešit partnerské neshody. Ale občas ti chybí nejen pohlazení, ale i sex? Tohle se dá vyřešit kamarádstvím s výhodami. Ale pozor, má své mouchy a je potřeba dodržet několik pravidel.

kamarad-taky-rad-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Jsi už dlouho sama a tvůj kamarád je na tom podobně a tak se rozhodnete, že spolu budete spát, i když mezi vámi žádná velká láska není? Tohle užívání nese ale spousty rizik. Rozhodně nechceme být nijak prudérní, ale než začneš mít pravidelný sex s kamarádem, dobře si to rozmysli. Zkrátka tyto poloviční vztahy mají své výhody, ale i nevýhody. Podívej se na ně s námi.

Pozor na lásku

V dnešní době se sex nebere zase tak vážně. Prostě jde jen o vzájemné uspokojení, a pokud nejsou ve hře city, tak není co řešit, říkáš si? Jenže příroda nás nastavila trochu jinak. Ty city se totiž mohou znenadání objevit. Už se ti někdy stalo, že ses zamilovala do muže až po té, co jsi s ním strávila vášnivou noc? Není divu, při pohlavním styku se totiž probouzí hormon oxytocin, nazývaný také hormonem lásky, a zapříčiní to, že se do člověka, se kterým spíme, snáze zamilujeme. A spát s člověkem, kterého milujeme a on nás ne, je fakt vysilující.

Mnoho žen doufá, že se muž po čase do nich také zamiluje, ale pokud to nepřišlo okamžitě, je možné, že to prostě nepřijde nikdy. Samozřejmě, že může nastat i opačná situace, kdy je zamilovaný muž a žena si jen užívá. Říkáš si, že to tě nemusí trápit, tak holt někomu zlomíš srdce? Ale jde přeci o tvého kamaráda, ne? Riskuješ ztrátu přátelství jen kvůli několika vášnivým večerům. Nebude lepší si prostě chvíli počkat, až přijde ta opravdová láska?

Ochrana je nutnost

Pokud ses přesto rozhodla do tohohle podivného vztahu-nevztahu jít, měli byste si spolu nastavit pravidla. Vyřešte zejména otázku ochrany. I když si říkáš, že jsi prostě moderní holka a na sexu není zase nic tak výjimečného, tak proč si to nerozdat se svým kamarádem, měla by sis uvědomit, že tě může takové dobrodružství i nemile překvapit. Zatím to, že spolu spíte, je tajemství jen tvoje a tvého kamaráda, ale co když otěhotníš? Možná si pak příliš pozdě uvědomíš, že spát se má jen s tím, koho milujeme.

Jsi jeho jediná kamarádka do postele?

S tím souvisí i pohlavní nemoci. Jasně, tak nakazit tě může i člověk, kterého miluješ. Ale to můžeš vyřešit třeba tím, že než na to poprvé skočíte, zajdete si na testy a pak se tak nějak předpokládá, že intimita už bude jen mezi vámi. Jenže kamarád s benefity se věrností nijak nezavazuje. Nebo ano? Tohle si nastavte, než si spolu začnete užívat.

Protože jestli si k tobě zaskočí každý pátek si užít sex, je možné, že středeční večery tráví tímto způsobem ještě s nějakou jinou kamarádkou nebo den předtím ulítl s neznámou holkou z baru. Zkrátka riskuješ svoje zdraví, pokud spíš s někým, kdo má mravní zákony dost benevolentně nastavené. Takže raději použij kondom a předem si nastavte, jak to s tou věrností máte.

Přečti si také:

Blokuješ si svou budoucnost

Většina přátel, kteří spolu spí, aniž by to mysleli nějak vážně, jsou srozuměni s tím, že až se jeden z nich někde zamiluje, jejich společným hrátkám bude konec. Jenže pokud máš vedle sebe někoho, s kým si rozumíš, a s kým je ti dobře i v posteli, motivace najít si někoho jiného už není tak silná.

Navíc místo toho, abys chodila s kamarádkami do baru lovit muže svých snů, trávíš čas s chlapem, kterého nemiluješ, ale ostatním tím dáváš jasný signál, že někoho máš. Nebo nám chceš namluvit, že když jsi se svým kamarádem v baru poté, co jste se parádně pomilovali, že se vzájemně nedotknete nebo nehodíte po sobě očkem? Tyhle věci zkrátka muž, který prochází kolem vás a měl by o tebe potenciální zájem, vycítí. A tím tak vyřadíš ze hry muže, se kterým bys to mohla myslet vážně.

Mám si ho nakonec vzít?

Dostáváš se do bludného kruhu, kdy jsi čím dál víc se svým kamarádem s výhodami a řekneš si, proč tedy nezůstat s kamarádem už napořád. Zkrátka jednoho dne zjistíš, že když je ti s ním dobře, fajn si pokecáte a rozumíte si i po sexuální stránce, tak proč spolu nebýt i na vážno? Jenže tím nadobro pohřbíš své sny o velké lásce. Je sice pravda, že v každém vztahu postupem času dojde k otupění citů a o nějakých výbušných projevech vášně už nemůže být ani řeč, ale když přijde krize, a ta přijde, tak mnoho párů si vzpomene právě na ty zamilované začátky.

A co teprve, až toho svého osudového muže potkáš a dojde ti, že jsi udělala chybu, když sis vzala svého kamaráda jen proto, že vám to klape v posteli? Pokud mezi vámi nepřeskočila ona pověstná jiskra a nevzpláli jste k sobě pravou a nefalšovanou láskou, svatbu si hodně dobře promysli.

Jak takové kamarádství s výhodami může vypadat v praxi se můžeš podívat tady:

Zkušenosti čtenářek:

Lenka (32 let): „Když mi bylo dvacet pět, tak jsem jednoho takového „kamaráda taky ráda“ měla. Začala jsem totiž budovat profesní kariéru a na nějakou velkou lásku stejně neměla čas. Ale chuť na sex byla. Trvalo to rok, než jsem potkala někoho jiného. Můj kamarád to vzal sportovně a dodnes si občas zajdeme na kafe. Ale už tedy bez toho sexu. Podle mě na tom tenkrát nebylo nic špatného.“

Kateřina (28 let):Já už bych nikdy se svým kamarádem nespala. Mám s tím špatné zkušenosti. Jeden čas jsem byla docela dlouhou dobu sama a volné večery trávila se svým kamarádem a pak s ním začala i spát. Vůbec jsem ale netušila, že on ke mně něco cítí, a když jsem mu jednou oznámila, že jdu s někým na rande, ztropil mi žárlivou scénu. Příšerně jsme se pohádali a vyvrcholilo to tím, že kontaktoval mého nového přítele a napovídal mu o mně šílenosti.  Chápu, že žárlil, byla chyba s ním spát,“ vzpomíná Katka.

Jitka (36 let): „Tak já mám opačnou zkušenost. Tak dlouho jsem spala se svým kamarádem, až jsem se do něj zamilovala. A já byla tak hloupá, že jsem pořád doufala, že se v něm také probudí ty pravé emoce. Vlastně to skoro jako vztah i vypadalo, chodili jsme spolu na výlety, na večeře, do kina. Ale pak mi došlo, že on tím jen zaplňuje prázdný prostor. Že mě nemiluje a nikdy milovat nebude. Je blbost si říkat, že když spolu trávíte čas, rozumíte si a ještě spolu spíte, je to vztah. Není a víte, jak jsem to poznala? Že mi jednoho dne oznámil, že odjíždí na rok do Anglie. V normálním vztahu by to se ženou konzultoval nebo ji vzal s sebou,“ svěřila se Jitka.

Aneta (29 let): „Podle mě tady nejde o to, že by žena musela spát jen s tím, koho miluje. Když mě někdo přitahuje, tak se s ním vyspím a neřeším to. Ale spát s kamarádem jen proto, že oba potřebujeme sex, je prostě divné. Jednou jsem to také chtěla vyzkoušet, když jsem byla u mého kamaráda na návštěvě a on mi navrhl, že bychom mohli spolu nezávazně spát. Ale nešlo to, je to sice hezký kluk, ale jen když jsem se k němu přiblížila, abych ho políbila, musela jsem se smát. Bylo to nepřirozené,“ podělila se o svůj zážitek Aneta.

A jak se připravit nový vztah, poradí odborník ve videu: 

 

19.10.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová | zdroj: autorský článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist