Jak to vidí chlap: Odmítá sex, a přesto si po rozchodu našel jinou

Také jsi někdy randila s chlapem, který nebyl zrovna postelový přeborník? To se stalo i čtenářce Simoně, ten její měl na prvním místě práci a do sexu se mu moc nechtělo. Jaké však bylo její překvapení, když si hned po rozchodu našel jinou. Může takový muž mít normální funkční vztah? Na to se Simona ptá našeho chlapa, Tomáše Erbena.

jak-to-vidi-chlap-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Dotaz čtenářky Simony:

Zdravím Tome,

nevím, jestli sem můj dotaz patří, ale snad mi na něj odpovíš. Před rokem a půl jsem se rozešla s mužem. Problém byl v jeho velkém časovém vytížení a impotenci. Byl OSVČ, tudíž neustále řešil práci a byl stále ve stresu. Náš vztah trval jen tři měsíce. Mně je 47, on je o půl roku mladší. Ze začátku bylo vše skvělé, ve všem jsme si rozuměli, než přišlo asi po 3 týdnech na sex… nic. Nepřikládala jsem tomu význam, prostě to půjde příště. Ale ono to nešlo ani příště, ani za měsíc, ani za další měsíc… a přítel mi řekl, že má tyto problémy už dlouhodobě. Bývalá přítelkyně ho vystěhovala z ložnice a našla si milence a manželka před ní to samé. On se vždy soustředil jen na práci a vydělávání peněz a shromažďování majetku.

Nebyl schopen vůbec styku a odmítal i orální styk jak u mě, tak u sebe s tím, že to na začátku nedělá. Odmítal vyhledat i odbornou pomoc s tím, že se to upraví. Kupoval si jen volně prodejné léky na potenci v lékárně, které byly úplně k ničemu. Za celé tři měsíce mezi námi nedošlo vůbec k pohlavnímu styku a že bylo nesčíslně pokusů. Navození atmosféry svíčkami, společné koupání, erotické filmy… prostě dělali jsme všechno možné a nic. Nic jsem mu nevyčítala ani jsem netlačila na pilu. Ale práce byla u něj už po léta na prvním místě a tak jsme se rozešli. Při rozchodu mi řekl, že je samý problém a že mu zůstane už jen ta práce. I tak jsme si psali a on mě pořád oslovoval tím krásným zamilovaným způsobem.

Po roce jsem zjistila z Facebooku k mému velkému údivu, že si našel přítelkyni. Nejdřív jsem si myslela, že je to kamarádka, ale světe, div se, ona je to fakt přítelkyně! A už půl roku? Nechápu to? Jak je možné, že si byl schopný najít další ženu s tím svým handicapem? Kdyby to byl normální muž, tak to pochopím, ale takhle? Naštvaly mě i ty tři měsíce s ním, kdy jsem se trápila, že mám přítele impotenta, a kdyby mi to řekl na začátku, myslím, že by to bylo fér a já měla na výběr. Takhle jsem to zjistila až po měsíci, kdy jsem se do něj už bohužel stihla zamilovat. Vím, že je asi hloupé se na to ptát, ale kde bere muž s tímhle problémem odvahu k dalšímu vztahu, když mu předtím tři vztahy kvůli jeho impotenci skončily?

Děkuju za odpověď

Simona

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Simono,

na tvém dotazu je mi velice sympatické to, že se vymyká velké většině jiných otázek, které mi ženy posílají. Tím si vysloužil mou velkou pozornost. Jenže tím, budu úplně otevřený, to tak trochu končí, ten závěr tvého psaní by si zasloužil dostat na prdel. U toho se teď shovívavě usmívám – to píšu, aby sis nemyslela, že tě chci kárat. Asi ti napíšu něco trochu jiného, než bys očekávala.

Rád bych tě svou odpovědí hodil do správného klidu. Ten ti prospěje. Zařadila ses totiž svým přístupem nevědomky po boku jeho bývalé manželky i přítelkyně. I ony měly jistě po nějakou dobu dobré úmysly a omezenou trpělivost, ledacos vyzkoušely, ale pak svému milému zasadily ránu. Budiž ti ke cti, žes váš vztah regulérně ukončila, protože lépe jste si s tím holt, přes veškerou snahu, nedokázali poradit.

Svůj otisk jsi v něm nicméně zanechala – podle tvého vyjadřování jsi jeho situaci pečetila. Impotence je buď fyzického, nebo, daleko častěji, psychického rázu. My sami chlapi si ji nevymyslíme. Vzniká (ale i zaniká) interakcí se ženami. A pokud bych se na své cestě ke tvrdému klacku někdy zadrhl, poslední, co by mi pomohlo se zase postavit na nohy, je urputná snaha mé partnerky. Nemyslím jen v ten daný moment – asi i vzhledem k věku jsi reagovala správně – „půjde to příště“. Jenže té trpělivosti bylo málo. Vlastně jsi dost rychle přijala názor, že člověk s takovým „handicapem“, jak tomu říkáš, nemá ani nárok na vztah. Jakýpak ten váš měl mít asi šanci? Z tvého psaní není cítit laskavost, kterou muž v tu chvíli potřebuje. Jak hluboko tohle v chlapovi může vězet, zvlášť po letech, se ženě těžko vůbec sděluje.

Ovšem pozor, nechci vše házet na tvou hlavu. Naopak, z toho, co popisuješ, si daleko větší zodpovědnost nese sám. Protože tohle je jeho část života. Nejdůležitější otázkou a odpovědí pro něj samotného je vědět, proč nevyužít odbornou pomoc.

Třeba odpověď zná a ty sis tu důvěrnost nevysloužila. Vlastně jsi jednoduše přijala jeho pravidla hry. Odborník ne, práce ano, orál ne. Podle mě se za každou z těhlech kapitol schovává zajímavý dílek do skládačky. Třeba ta práce – být úspěšný ve své kariéře (teď nemyslím krátkodobý stres nebo vypětí) nijak nekoliduje s potencí. Ba naopak – úspěšný chlap, který si plní potřebu uplatnění, bude pravděpodobně slušně výkonný i v oblasti sexu (něco o tom vím :D). Jestli skutečně orál ani rád nedává, zvlášť v případě, že mu jinak ženu uspokojit nejde, je to také takový tajuplný pytlík s překvapením. Je ale jeho.

Přečti si také:

Co myslíš, dělá to pusou své nové přítelkyni?

A teď teprve se dostávám k celému jadérku tvého psaní. Simčo, proč tě tolik dráždí, že by měl novou známost? Je to tvé ego, které se dotčeně odvolává na promarněné tři měsíce? Kdybych ti řekl, že jsou spolu šťastní, protože si jeden člověk bez potřeby sexu našel druhého podobně naladěného, co to v tobě vyvolá?

Možná jsem ti neodpověděl žádný z dotazů typu „kde bere odvahu“, protože si myslím, že tenhle tvůj dopis vlastně není vůbec o něm, ale primárně o tobě. Aspoň o tobě by být měl. Zkus svou pozornost přenést k sobě a s někým tuhle situaci do hloubky probrat, uvidíš, co zajímavého ti z toho vypadne.

6.12.2023 2:00| autor: Tomáš Erben vztahový kouč

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist