Proč mít za kamarády raději chlapy? Užiješ si legraci a budou tě chránit

Máš mezi kamarády jen samé holky? Děláš chybu. Přátelit se s chlapy totiž přináší spousty výhod, užiješ si srandu, můžeš s nimi jednat na rovinu a ještě tě budou chránit. A navíc se budeš cítit krásně a sexy, protože mezi muži budeš prostě bohyně.

kamaradi-1100x618.jpg Zdroj: iStock

Proč mít za kamaráda chlapa?

Že ti na přátelství s muži nepřipadá nic tak světoborného? Pak jsi to ještě zřejmě nikdy nezkusila, protože mít za nejlepšího kamaráda chlapa, to znamená mít spoustu výhod. Jakých? Tady je máš:

Jsou přímí a jednají na rovinu

Holky jsou prostě takové. Když tě vidí, vychvalují tě, jak moc ti to sluší, ale za rohem už vytáčí číslo jiné kámošky a hlásí jí, jak jsi dnes příšerně vypadala. Upřímnost prostě není naše silná stránka a ke všemu máme miliony vytáček. Prostě náš mozek funguje poněkud složitěji a dokážeme spletitě vymýšlet, co řekneme, abychom dosáhly svého. Chlap řekne přesně to, co si myslí a do ničeho se zbytečně nezaplétá.

„No, pod to se musím jen podepsat,“ souhlasí s námi čtenářka Lena (31 let). „Mezi kluky jsem vyrostla a společnost žen jsem poznala pořádně až v práci a můžu říct, že mě vlastně mrzí, že jsem se nešla vyučit automechanikem nebo svářečem. Měla bych totiž v práci klid. Takhle musím poslouchat neustálé drby a bez mučení přiznávám, že mi z toho jde někdy hlava kolem.“

Budeš vědět, co chlapi chtějí

I když budete s kamarádkami denně sedět u stolu a přemýšlet, co vlastně chlapi chtějí a jak, nedozvíš se to. Teprve když máš za kamaráda muže, dostaneš se jim pod kůži. Pár společných mejdanů s jeho kámoši a hned máš jasno, co se jim líbí v posteli, jaké mají rádi ženy i co na nich nesnáší. Možná budeš taky pěkně překvapená, protože chlapi nejen drbou, ale taky si řeknou skoro všechno.

Zasměješ se

Ne, že bychom my, ženy, neuměly vyprávět vtipy, ale většinou se sezení u kávy strhne v rozebírání vztahů nebo problémů v práci. Chlapi se ale nechtějí pouštět do žádných problémů, když jdou na pivo, chtějí je pustit z hlavy. Takže sice si ve zkratce řeknou co a jak, ale pak vše otočí v žert a skvěle se baví. Je to jejich obrana před tím, co je tíží. Takže jestli nechceš dnes večer dostat depresi, tak odřekni kafe s kámoškou a zajdi si na pivo s kámošem, který tě tutově rozesměje. Souhlasí s námi i čtenářka Ivana (29 let):

„Když potřebuju přijít na jiné myšlenky, vždycky se vydám za svým kamarádem Davidem. Vysypu na něj své problémy a on je s mávnutím ruky a dostatečně vtipným zhodnocením smázne ze stolu a já od něj odcházím uvolněná s pocitem naprosté pohody. Když jdu na kafe s kámoškou, problém rozebereme ze všech stran a úhlů, projdeme všechna co kdyby a proč a odcházím domů domlácená a v ještě větší depresi. Takže ano, já dávám přednost pokecu s chlapem.“

Přečti si také:

Neporadí ti s odstínem rtěnky, ale spraví pračku

Pokud jsi zrovna single, možná řešíš, kdo vymění žárovku, spraví protékající záchod nebo posune těžkou skříň. Jestli se přátelíš s chlapy, tak máš po problému. Kámoška ti sice poradí, kde je dobrý kadeřník a kde právě frčí výprodej kabelek, ale jakmile dojde řeč na počítače a další technické vymoženosti, většinou krčí rameny.

Budeš se cítit jako královna

Pokud půjdeš do kina s kámoškami, pravděpodobně budou pošilhávat po tom krasavci, co sedí vedle vás, ale jestli tam vezmeš své dva kámoše, máš jistotu, že se budou věnovat jen tobě. Pomohou ti do kabátu, podrží dveře a zaplatí drink, který si po filmu dáte. Prostě se budeš cítit obletovaná, i když zrovna s nikým nechodíš. Ale dej si pozor, aby za to nechtěli nějakou odměnu. Udrž si přátelství s mužem opravdu jen v přátelské rovině. Pokud začneš spát se svým kámošem, je možné, že o něj jako o kamaráda přijdeš, protože jeden z vás do toho začne plést city a je po přátelství.

„Měla jsem skvělého kamaráda,“ vzpomíná Radka (33 let). „Byli jsme spolu v podstatě neustále, věděli jsme o sobě úplně všechno. Chodili jsme spolu na večírky, do kina, na firemní akce. Je kus, takže se za ním otáčely jiné ženy, ale on si všímal jen mě. Bylo to moc fajn. Do té doby, než jsme po jednom divokém mejdanu spolu skončili v posteli. Od té doby to šlo s naším vztahem od desíti k pěti. Já se zamilovala, on ne a nechtěl mi ubližovat. Dneska ho občas potkám a je mi to líto, protože přátelství s ním bylo to nejlepší, co jsem měla. S ním jsem se cítila jako královna.“ 

 

23.11.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová | zdroj: autorský text

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist