Vyměnil tě za mladší? Dá se to ustát s hrdostí a bez zloby. Jak? Buď upřímná a nedolézej

Myslela sis, že tebe to nikdy nepotká, ale stalo se, manželství se ti rozpadlo a tvůj muž tě vyměnil za mladší ženskou. Bereš to jako křivdu a nejraději bys té nové zakroutila krkem. Přepadají tě pocity méněcennosti a připadáš si už stará a nechtěná. Tak s tím brzdi, poradíme ti, jak tomu čelit s hlavou vztyčenou a bez zbytečných scén.

rozchod-1100x618.jpg Zdroj: shuttestock

Jak ustát rozchod?

Prožili jste spolu krásná léta, vybudovali rodinné hnízdo, vychováváte děti a ty plánuješ co ještě dalšího se svým mužem prožiješ, když přijde rána. Tvůj manžel s kufrem v ruce odchází za mladší a tobě zbudou jen oči pro pláč.

Věk nehraje roli

Žena je krásná v každém věku, to si pamatuj, a v každé dekádě má prostě plusy i mínusy. Ve dvaceti je sice štíhlá jako proutek, tělo má pevné jako skála a prsa jsou tam, kde mají být, ale vnitřně bývá rozháraná, neukotvená a není to sice pravidlem, ale čím mladší žena je, tím ještě nemá vytříbený módní vkus. A naopak čím je starší, tím více ví, co jí sluší, a to platí i o make-upu.

Nehledě na to, že z lecjakého ošklivého káčátka vyroste nádherná labuť a je spousty žen, co spíše s věkem krásní, a výjimkou nejsou ani slavné herečky a zpěvačky, jen se podívej například na Cate Blanchett či Sandru Bullock. Tyto padesátnice si rozhodně na nedostatek půvabu stěžovat nemohou. Takže se přestaň bičovat za to, kolik ti je. Možná chtěl tvůj muž mladší, ale možná také ne a svou další lásku si kvůli věku nevybral. A je také dost možné, že mu u ní bude chybět tvoje vyzrálost, zkušenosti a trpělivost. Takže zůstaň taková, jaká jsi a určitě se ji nesnaž nějak napodobit.

Nehledej na ní chyby

Když náš milovaný muž odejde s jinou, míváme tendence na ni nenechat niť suchou. Je to pro nás potvora, co odloudila muže od rodiny, rozhlašujeme o ní, že má moc velký nos či zadek a nejraději bychom jí nafackovaly. I když se to blbě poslouchá, ona zase tak velkou vinu nenese. To tvůj muž se rozhodl opustit vztah. Kromě toho, je jedno, jestli je taková či maková, stejně na tom nic nezměníš. Tím, že na ni budeš jen házet špínu, si nijak nemůžeš a těžko se kvůli tomu tvůj muž vrátí. Dokaž mu, že jsi lepší a že nikoho nesoudíš.

Užívej si samoty

Tak je jasné, že první dny se promění v slzavé údolí, ale až utřeš poslední slzu, přestaň se trápit. Buď silnou a spokojenou ženskou. Pokud toho svého nevěrníka stále miluješ a ve skrytu duše doufáš, že se jednou vrátí, tak tím spíše bys neměla vypadat jako nešťastná bytost, co dokonce prosí o nějakou tu přízeň. Pokud budeš spokojená a krásná, určitě si toho tvé okolí všimne. A nejen tvůj bývalý muž, ale i ti ostatní a kdo ví, třeba nakonec vzplaneš pro někoho jiného, a i když se ten tvůj vrátí s prosíkem, ty už budeš mít oči pro jiného. A i kdyby se žádný muž neobjevil, najdi radost v nově získané samotě a svobodě a dělej si jen to, co chceš.

Přečti si také:

Buď upřímná

To ale neznamená, že svoje emoce v sobě potlačíš. Není nic špatného na tom, když prostě přiznáš, že je ti smutno a že tě jeho odchod mrzí. Rozhodně ale za ním nedolézej a nechoď po ulicích jako ztělesněné neštěstí. Každý má právo na svůj smutek, jen to chce najít nějakou rozumnou míru. Nikdo po tobě nechce, abys řádila na party jako za mlada, když máš v srdci úzko, ale rozhodně není strategické přestat o sebe dbát a ploužit se městem jako troska všech trosek.

Zkrátka měj svou hrdost, uvědom si, že jsi stále krásná a úžasná ženská, co jen prostě prožívá smutné období. Klidně i jemu můžeš říct, že zrovna štěstím do stropu neskáčeš, a že tě mrzí jeho odchod, bude to určitě lepší než hrát falešnou hru, ale i tak zůstaň hrdá žena.

Odpusť mu to

Poslední krok, který bys měla udělat, a který je opravdu těžký, je manželovo rozhodnutí přijmout, a dokonce mu odpustit. Přece jen máte něco krásného za sebou, a dost možná jste spolu zplodili děti, a tak není na místě, abys po zbytek života nenáviděla jejich otce. Co udělal, udělal. Nechceme to nijak ospravedlňovat, ale život zkrátka tyhle věci přináší a vztahy prostě ne vždy vydrží. Kdo ví, třeba jednou z vás budou přátelé a ty pochopíš, že jsi o toho člověka úplně nepřišla. A co si budeme povídat, leckdy pravé přátelství může být i více než nešťastné manželství. Je dost možné, že on už dávno nebude s tvou svou krasotinkou, ale v tobě bude mít už napořád oporu.

Ve videu si můžeš poslechnout názor odbornice na nevěru: 

2.11.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová | zdroj: autorský text

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist