Jak se ubránit svodům nevěry? Máme pár tipů, jak odolat pokušení

Tvé manželství je až na nepatrné výjimky jako nebe bez mráčků a ty jsi rozhodnuta s tímto chlapem vydržet až do konce života a samozřejmě s předpokladem, že mu budeš věrná. No jo, ale to se lehce řekne, ale hůře udělá. Příležitostí k mimomanželským hrátkám máš jistě více než dost, tak jak se jim bránit?

jak-se-ubranit-nevere-2-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Nemůžeš vypustit z hlavy toho sexy chlapíka, kterého potkáváš každé ráno u autobusové zastávky a jen se hrozíš toho, co když tě jednou pozve na kafe. Sice si to ve skrytu duše přeješ, ale to si nikdy nepřipustíš, protože jsi zadaná. A to šťastně a to poslední, co potřebuješ, je tvůj úlet. Poradíme ti, jak nevěře předejít.

Flirt nic neznamená

Líbí se ti nový číšník ve tvé oblíbené kavárně, a tak tam raději přestaneš chodit nebo vždy, když se na tebe podívá, cudně sklopíš oči? Nejsme přeci v 19. století, pamatuj si, že flirt je povolený. Jestli okolo tebe krouží nějaký krasavec, klidně se na něj usměj nebo provokativně zakruť zadkem. To, že s někým flirtuješ, ještě neznamená, že se s ním vyspíš. Znamená to jen to, že kdybyste oba byli nezadaní, tak čistě hypoteticky je možnost, že byste se spolu vyspali. A to je právě na tom to krásné a u toho můžeš klidně zůstaň. Nepodvedeš, ale nebudeš si připadat jako ženská, co si už vybrala a nemůže se na jiného chlapa ani podívat.

Stanov si hranice

Každá z nás má tu mez jinde. Někdo nebere za nevěru ani líbání či dokonce mazlení, někomu jinému vadí už erotické SMS. Sama si ujasni, co považuješ za nevěru a co ne. Jestli si myslíš, že jeden polibek nic neznamená, tak se zbytečně netrap tím, že si na večírku políbila neznámého krasavce. A pokud považuješ jako nevěru to, že se vzájemně hladíte, snaž se tomu předejít. Když budeš vědět, čeho se bojíš, lépe se na to připravíš.

Kamaraď s ním. Jinak ti růžové brýle nikdy nespadnou

Možná sis toho tvého idola postavila na piedestal a máš pocit, že on je prostě pan Božský. Možná si dokonce říkáš, že on by stál za hřích a hlava nehlava se s ním vrháš do postele. Říkáš si, že prostě tohoto dokonalého chlapíka musíš mít za každou cenu. Jenže pak uběhne několik týdnů, ty se s ním párkrát sejdeš na kávě a zjistíš, že je to ňouma, co tě nedokáže ani rozesmát. Než uděláš chybu, které bys litovala, nejdříve objekt tvé touhy pořádně poznej. Klidně ho pozvi na kafe, kamaraď se s ním. Tím, že se mu budeš vyhýbat, si budeš o něm vytvářet nepravdivé představy. A uvidíš po nějakém tom měsíci kamarádění, třeba tě touha po něm naprosto přejde a máš po problému.

Mluv o tom

Po večerech si zoufáš, protože se bojíš vášně, která je v tobě čím dál silnější od té doby, co se v práci objevil nový kolega, a ten je prostě ztělesněním erotického ideálu? Cítíš vinu už jen proto, že se takový cit v tobě probudil a máš obavy, jestli mu nepodlehneš? Ale proč se trápit, když jsi vůbec nic neudělala. Místo tajného brečení doma do polštáře si zajdi s kámoškami na víno a uvidíš, co se stane, když svoje obavy vyslovíš nahlas. Budeš se divit, kolik tvých kamarádek má stejné představy a nijak se tím netrápí. Nakonec se tomu všechny zasmějete a tobě se uleví.

Každý chybuje

Když se ti holt nepovede zůstat věrná a stane se, že jednou ulítneš, nepranýřuj se za to. Jestli z toho není láska jako trám a ty ses rozhodla zůstat se svým partnerem, radíme ti, aby ses v tom už nijak nebabrala. Tak jasně, že nevěra není hezká věc, ale co jiného chceš dělat, než to v tichosti přejít? Kdyby ses přiznala, riskovala bys, že o fungující vztah přijdeš, a to přeci nechceš. Možná doufáš, že si se svým přítelem či manželem vše vyříkáte a on ti nastaví náruč v rámci velkorysého odpuštění a vše bude pak zalité sluncem. Ale nebude. Akorát vše hodíš na něj a místo toho, aby ses vnitřně trápila ty, bude se trápit ten druhý.

Jak se bráníš ty touze po někom jiném, než je tvůj partner? Dokážeš ukočírovat své city a víš, že to vždy přejde nebo sem tam zahneš?

Foto: Shutterstock.com

19.6.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist