Kondom, sex na jednu noc a žvýkačka aneb Největší trapasy při pohovoru

Pokud umíš zachovat při pracovním pohovoru chladnou hlavu, gratulujeme, patříš k těm málo šťastným, které zřejmě jen tak něco nezaskočí. Pokud ne, věz, že v tom nejsi sama. Trapasy, co se na pohovorech stanou, by vydaly na pořádně tlustý román. Pobav se s námi a zavzpomínej i na své marné pokusy získat práci svých snů.

trapasy-pohovor-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Když trapas, tak trapas

Někdy prostě věci nejdou podle plánu. A nepomůže ani fakt, že ses večer předtím pečlivě nabiflovala a zjistila o firmě všechno dostupné, ani před zrcadlem dlouho cvičená grimasa sebevědomé mladé ženy, která dokáže i nemožné. Webový server Reddit.com se ptal na nejhorší zážitky během pracovního pohovoru a tady jsou některé odpovědi anonymních respondentů.

Nestihl jsem včas vyplivnout žvýkačku, zazmatkařil jsem a přilepil jsem si ji na dlaň. A ano, tu samou ruku jsem poté podal šéfovi.“ Je víc než jisté, že potencionální šéf z toho nebyl vůbec nadšený a tenhle žvýkačkový týpek pracovní pozici nezískal. Není sám.

Následující zkušenost například dokládá, že není dobré absolvovat pohovor v pondělí. „V neděli jsem skončil v posteli se ženou, s níž jsem něco popil na baru. Byl to klasický sex na jednu noc. Nevěděl jsem, čím se živí. A bohužel jsem se to dozvěděl v pondělí, kdy se mnou dělala pohovor…“ Ups. To nic moc. A další trapas, který se sexem taky dost souvisí: „Vyzvali mě, abych ukázal řidičák, když jsem ho vytahoval, vyskočil z tašky i kondom a samozřejmě rovnou na stůl před šéfa,“ směje se dnes už v pohodě třicetiletý uchazeč o práci.

Odpovědi na zvídavé otázky nám nejdou

Zvídavé otázky – těch se asi bojí nejvíce lidí. Občas dovedou člověka pěkně zaskočit. Ten pak zpanikaří a může plácnout pěknou pitomost. Například na dotaz, jakým zvířetem byste se nejraději stal a proč, odpověděl dotazovaný: „Nejradši bych byl želvou, jsem totiž stejně pomalý. A opravdu vůbec nikdy nespěchám.“ No, těžko říct, která firma by o takového pracanta stála.

Záludná může být taky otázka na tvou nejhorší vlastnost. Tady by upřímnost měla jít opravdu stranou. To už teď ví i jistá žena, která odpověděla: „Jsem extrémně líná a často vůbec nereaguji na zvonění budíku, protože prostě hrozně nerada vstávám do práce.“

Zrádný make-up

Někdy je méně více a platí to hlavně o make-upu. „Pohovor jsem absolvovala v přetopené místnosti. Navíc jsem se ještě potila ve vlněném saku. Atmosféra byla ovšem překvapivě uvolněná, řekla bych až žoviální, nezřídka se ozýval smích. Takže jsem se domnívala, že si vedu dobře. Na zpáteční cestě jsem se ještě zastavila na toaletě a zjistila, že se mi totálně rozmazal make-up a že vypadám doslova jako klaun…“

Nezískal práci, ale nového kámoše

Místo sice nedostal, nicméně následující adept alespoň našel parťáka. „Jednou jsem šel na pohovor a zavedli mě do takové malé místnosti. Pak přišel maník a sedl si naproti mně. Pár vteřin bylo velice trapné ticho. Pak jsem usoudil, že tedy začnu, a představil jsem se. Řekl mně taky, jak se jmenuje, a nechal mě myslet si, co je to za idiota, když neřekne ani, jaká je jeho pozice ve firmě. Po chvíli jsem se zeptal, proč jsme nezačali, jestli ještě na někoho čekáme. No, vyšlo z toho, že i on je uchazeč o místo a myslel si o mně to samé, co já o něm. Nakonec jsme spolu šli na pivo.“

Přečti si také:

A teď vážně. Opravdu chceš získat to místo? Tak zkus tohle:

  1. Vyplatí se dopředu si připravit odpovědi na otřepané otázky typu: Jaké jsou vaše silné a slabé stránky? Pokud byste chtěla být zvířetem, které by to bylo a proč? Je dobré přesně vědět, na jakou pracovní pozici se hlásíš a co se od tebe vlastně očekává. Stejně tak bys měla mít v malíčku vše o firmě, kam se hlásíš. A zcela jistě zaujmeš, pokud se dokážeš blýsknout nějakým neotřelým nápadem. Radami ale šetři, nechceš přece vypadat jako ta, která ví vždy všechno nejlíp.
  2. Projdi si ještě jednou svůj životopis. Vžij se do role personalisty a představ si, na co se tě v souvislosti s ním může zeptat. Dokážeš všechno jasně vysvětlit?
  3. Častou otázkou taky může být: „Na co jste ve své kariéře nejvíce hrdá? Co se vám nejvíce povedlo?“ Zkus si dopředu připravit tu nejšikovnější odpověď. Pokud máš nějaký třeba čísly doložitelný úspěch, neváhej se s ním pochlubit už v životopise. Mnohdy pak další šance nemusí přijít.

A jak jsi na tom ty a pracovní pohovory? Také se ti stal nějaký super trapas? Napiš nám ho diskuze. Budeme se těšit na příspěvky.

text: Marta Dostoupilová, zdroj informací Reddit.com, foto: shutterstock 

19.9.2022 3:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist