Příběh čtenáře: Žena mě ponižuje před naší dcerou

Manželské neshody jsou o to složitější, když jsou děti. Spory o výchovu tak mohou být na denním pořádku. Ale jedno je jisté, určitě by ani nejen z manželů neměl vztahovou krizi řešit manipulací dítěte. Podobně jako to dělá žena našeho čtenáře.

pribeh-ctenare-1100x618.png Zdroj: iStock

Trošku netradičně se nám se svým příběhem svěřil i náš čtenář...

Jedno je jisté, i když se hádáte tak, až se otřásá dům, ve výchově byste měli být jednotní a neměli toho druhého před dítětem srážet. Své o tom ví Aleš (38 let), který si dodal odvahy a napsal nám svůj příběh. Neví už totiž jak dál a bojí se, že se z toho všeho zblázní. Přečti si jeho povídání a třeba tě napadne, jak z toho ven.

„Asi není úplně obvyklé, že se muž zpovídá ze svých problémů takhle veřejně, ale napadlo mě, že by mi řada z vás mohla poradit,“ začal své vyprávění Aleš. „Budu se snažit být stručný a vystihnout přesně to, co mě trápí. Jen ve zkratce řeknu, kdo jsem a jaká je moje minulost. Byl jsem vždy tak trochu bohém, vystudoval jsem grafickou školu a nyní se živím jako grafik na volné noze. Svou ženu jsem potkal před osmi lety, když mi bylo třicet. Nyní máme spolu pětiletou holčičku, ale nedaří se nám počít druhé dítě. Možná proto je moje žena věčně podrážděná.

Podle ní jsem jen trouba, co nic neumí

A teď se dostávám k tomu, co chci říct. Mám pocit, že se manželka v poslední době proměnila, je na mě útočná, někdy i zákeřná. Ale není to navenek znát, před ostatními vypadá jako spořádaná manželka, co chodí do práce, stará se o domácnost, a ještě o sebe pečuje. Ale jen já vím, že tomu tak úplně není. Je sice pravda, že vaří a uklízí, ale já se také snažím. Jenže kolikrát mi udělá to, že moje jídlo, co jsem uvařil přes den, když jsem měl volnou chvíli, úplně ignoruje a uvaří něco sama. To by mi možná ani tak nevadilo, ať si jí, co chce, ale dokáže zmanipulovat i naši Terezku. Je mi pak smutno, když slyším od Terezky říkat, jak musí maminka vařit, protože táta by zkazil i vejce natvrdo.

A právě poštvávání Terezky proti mé osobě mě nejvíce trápí. Ale Magda, tak se moje žena jmenuje, to dělá rafinovaně.  Dělá ze sebe dokonalou matku a mě pořád za něco kárá. Někdy může mít i pravdu, ale myslím, že bychom jako rodiče měli táhnout za jeden provaz. Dcera totiž velmi rychle vycítila, že se může po tatínkovi vozit a maminka ji ještě pochválí. Takže když se mi doma něco nepovede, sesypou se na mě obě.

Přečti si také:

V očích ženy i dcery jsem sobecký ignorant

Další problém je ve výchově a v přístupu k dceři. Moje žena mě neustále hlídá, jestli náhodou něco nezanedbávám a jsem správným a milujícím otcem. Stalo se například, že jsem přemýšlel nad jedním grafickým návrhem pro klienta, byla neděle po obědě, a mě zrovna něco napadlo, tak jsem otevřel počítač. Byl jsem do toho tak zabraný, že jsem přeslechl, jak se mě Terezka na něco ptá. A moje žena mě hned napomenula, ať jí koukám odpovědět, a přestanu svou dceru ignorovat. To mě naštvalo. A takových věcí je více, neustále od své ženy poslouchám, jak se o Terezu nedokáži postarat, jak zanedbám základní věci. Jenže kolikrát se už bojím své dceři něco vytknout, protože hned běží za svou mámou a ta mi vynadá, že to s ní neumím. Jakmile okamžitě nevyhovím dceřině přání, žaluje mé ženě, že si s ní například nechci hrát nebo jít ven. Moje potřeby nikdo nevidí. A tak s ní lítám po venku, i když jsem nemocný.

Poštvala proti mně i dceru

Nejvíce mě štve, že je Terezka na její straně a chytá od ní její manýry. Manželčino ponižování je vlastně téměř denně, ale jak říkám, nejde o nic velkého, jsou to drobné narážky, které mě ale pomalu ale jistě dusí. Velmi často se to týká i stolování. Například, když manželka najde v lednici nějakou prošlou potravinu, pošle za mnou Terezku s dotazem, jestli to nechci, jinak se to bude muset vyhodit. Připadám si jako pes.

Rozvod? Nechci zůstat bez dítěte

Přitom Magda nebyla vždy taková, její protivné chování začalo, když se nám nepodařilo mít druhé dítě a ona nastoupila do práce. Možná je přepracovaná, nebo mi závidí, že můžu pracovat z domova. I tohle mi často vyčítá. Má narážky na to, že zatímco ona musí kolikrát do nečasu, já si jen otevřu notebook. A před Terezkou to pochopitelně komentuje tak, že ona musí do práce a tatínek je doma. Co si pak o tom dcera pomyslí? Že má neschopného otce, který nepracuje?  Rozvést se nechci, protože se bojím, jaké další zbraně by manželka proti mně vytáhla. Kdo ví, jestli bych pak mohl Terezku vůbec vídat,“ bojí se Aleš a neví, jak dál. Co bys mu poradila?

Další příběh najdeš ve videu:

 

13.11.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová | zdroj: autorský text

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist