Jakou ženu muž nikdy neopustí? Tu, co má zdravé sebevědomí a nápady v posteli

Někoho sbalit a mít vystaráno? Houby. Na vztahu se musí pracovat, jinak půjde do kytek. Jak se chovat, aby ti ten tvůj nedal vale? Dodržuj těchto pět nepsaných zákonů.

istock-1678002504-1100x618.jpg Zdroj: iStock

Jsou ženy, které muži neopouští

Jste spolu už nějaký ten pátek. I když se vůbec nehádáte a máte se rádi, už je to jiné než na začátku. Bojíš se, že láska vyprchává? Nezoufej předčasně! Můžeš totiž zařídit, aby tvůj kluk zatím nesundával růžové brýle a měl o tobě to nejlepší mínění ještě dalších pár let. Drž se těchto pěti rad a budeš pro něj jednička!

1. Nepřestávej o sebe dbát

Vzpomeň si na vaše první rande. Vyrazila bys na něj s neoholenýma nohama a nevytrhaným obočím? A co teprve ta odrostlá barva? Ani s ní bys moc parády neudělala. S odstupem času, když už je ruka v rukávě, to s péčí o vizáž už není tak žhavé, co? Žiletka vesele chátrá a pinzetu vytáhneš jednou za měsíc. Spoléháš snad na to, že si toho tvoje láska nevšimne? Chyba. Sice tě miluje, ale ještě pořád dobře vidí. A tobě se lenost může pěkně vymstít.

Jak to je? Muž chce mít stále vedle sebe tu, se kterou si začal. Pokud to dal dohromady s udržovanou kráskou, těžko se později spokojí se zanedbanou náhražkou a „něčím na ten způsob“. Dá se mu to vyčítat? Těžko.

„Já fakt nesnáším, když o sebe holka nedbá,“ říká třicetiletý Tomáš. „Jednou jsme byli s tou mojí v bazénu, a když jsem viděl ty její nehty na nohou, normálně jsem se za ni styděl,“ povídá zkroušeně. „Nikdo nechce, aby trávila hodiny v těch ženských salónech, ale když na sebe takhle kašle, holt se dívám i po jiných,“ vysvětluje na svoji obhajobu. Tak pozor, ať nedopadneš podobně…

2. Nežárli jako hysterka

Chlapům to sice hodně lichotí, když si je někdo hlídá a dělá si na ně nároky, ale všeho moc škodí. (A scén na veřejnosti, když se nevědomky otočí za holkou v minisukni, zvlášť.) Chápeme, že tě to vytáčí. Ale zažeň touhu začít ječet na celou ulici, nebo mu vrazit facku. Stíhačku sledující každý krok totiž žádný muž nechce. To si raději pořídí hlídacího psa – a vyjde to nastejno!

Jak to je? Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne a bude po srandě. Jednou ti odpustí, i podruhé nad tím možná mávne rukou. Ale potřetí už tvoje hysterické záchvaty bude tlumočit kamarádům v baru. A ti mu poradí, ať na nic nečeká a najde si někoho normálního. Ruku na srdce. Kdyby tohle dělal on tobě, mělo by to stejný vývoj.

„Moje ex byla šílená žárlivka, nedalo se to snášet,“ popisuje dvaatřicetiletý Petr. „Lustrovala mi telefon, Facebook, e-maily, prostě všechno,“ líčí naštvaně. „Největší vrchol byl, když mi na mé oslavě narozenin blahopřála kamarádova manželka a ona udělala příšernou scénu a všem zkazila večer,“ končí dramatický scénář s tím, že svou přítelkyni musel opustit, protože se cítil jako ve vězení s ostrahou.

3. Nepochybuj o sobě

Žena se zdravým sebevědomím je lákadlo pro všechny samce v okolí. Všichni takovou chtějí! Naopak zakomplexovaná chudinka, co se pořád vyptává, jestli není tlustá, hloupá, neschopná nebo ošklivá, odpuzuje líp než sprej proti hmyzu. Sebedůvěra je zkrátka sexy vlastnost. Ale ani s ní se to nemá přehánět. Pozor na to! O arogantní ředitelku zeměkoule taky není zrovna mela. Nejlepší je zlatá střední cesta.

Jak to je? Tvůj kluk si s tebou začal, protože jsi pro něj dokonalá. I se všemi tvými chybami. Kňouráním a ubezpečováním, jestli mu nepřipadáš při těle a tak dále, ho akorát přesvědčíš o opaku. On chce mít po svém boku ženu, která si věří. Ne děcko, které potřebuje chlácholit!

„Moje minulá přítelkyně byla taková… Jak to říct? Nevěřila si ani trochu,“ vypráví devětadvacetiletý Páťa. „Pořád se mě ptala, jestli se mi líbí, proč jí neříkám, že ji miluju, jestli mi vadí, že kilo přibrala. Furt něco, bylo to normální peklo,“ popisuje. „Asi tři měsíce jsem přemýšlel, jak jí šetrně sdělit, že odcházím,“ končí a dodává, že vážně nemohl jinak. Prý si s ní připadal jako u výslechu!

Přečti si také:

4. Nevyhýbej se ústupkům

Vztah je dřina plná kompromisů. Někdy není na škodu vyjít partnerovi vstříc a udělat něco, co tě ani v nejmenším nebaví. Chce tě vzít lézt na stěnu, ale ty máš panickou hrůzu z výšek? Rád se dívá na fotbal a touží ti vysvětlit pravidla? Vyhov mu, i když máš o zábavě zcela jinou představu. Bude si toho vážit a také ti to oplatí!

Jak to je? Kdyby se všechno točilo jen okolo jednoho v páru, to by to vypadalo! Šéf versus podřízený? To je začátek konce! Ber to tak, že když ty musíš občas vidět jednu třetinu sportovního utkání, on zase mrkne minimálně na jeden díl Sexu ve městě. A všichni budou spokojení. Oko za oko, ústupek za ústupek.

„Moje manželka byla malý diktátor, všechno muselo být po jejím, jinak byl oheň na střeše,“ barvitě popisuje pětatřicetiletý David, s upozorněním, že v takovém vztahu nemohl dýchat. „Jezdili jsme na dovolenou jen tam, kam chtěla ona. Chodili jsme na místa, která se líbila jen jí a čas jsme taky trávili v jejím stylu,“ pohrdavě kroutí hlavou. „Neměl jsem vůbec prostor na svůj názor, ani na své záliby,“ uzavírá a dodává, že ve chvíli, kdy podal žádost o rozvod, se mu dost ulevilo. Divíš se?

5. Nenech ho nudit se v posteli

Klid, nikdo po tobě nechce, abys hned teď vyrazila do sexshopu a nakoupila haldy latexových oblečků, bičíků a uniformu zlobivé pokojské. O tom to vůbec není. Je úplně fuk, jestli toho svého přepadneš ve flanelovém pyžamu, nebo v podvazcích. Hlavní je, že děláš to, co se mu líbí, a jednou za čas mu splníš nějaké to tajné přání. Za zásluhy, samozřejmě…

Jak to je? Snadná rovnice. Když mu dáš všechno, po čem touží, nebude mít chuť a náladu shánět to jinde. Samozřejmě mluvíme o normálních záležitostech typu orální sex či sem tam nová poloha. Ne o nezřízených orgiích na swingers party. Když bude žádat trojku s tvojí kamarádkou, místo ní mu raději ukaž dveře, pokud o to vyloženě nestojíš.

 „Já měl s jednou fakt problém v posteli,“ svěřuje se třiadvacetiletý Honza. „Dělalo jí problém snad úplně všechno, a to vůbec nešlo o žádný úchylárny, abyste si zase nemysleli,“ směje se. „Sice jsem ji měl moc rád, ale při představě, že už budu spát do konce života jenom s ní, jsem to všechno přehodnotil,“ říká rozhodně. „Když někdo není schopný udělat něco pro druhého, myslím si o tom svoje,“ zastává názor. Vidíš to stejně?

12.6.2024 7:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: autorský článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist