Na Vánoce sama? Nevadí! Odjeď za teplem nebo uspořádej party

Na Vánoce se asi těší každý. Rodinná pohoda, dárky, klid. Jenže když jsi zrovna sama, tak už to tolik krásné není, že? Zatímco jsi poslední léta trávila vánoční svátky se svou drahou polovičkou, tak se teď po rozchodu děsíš toho, jak budeš doma bulet do polštáře a vzpomínat. Stop! Vánoce si můžeš užít i tehdy, když jsi bez chlapa. Přinášíme ti tipy, jak je nezapomenutelně prožít a na svého bývalého si ani nevzpomenout.

single-vanoce-1100x618.png Zdroj: iStock

Single o Vánocích? Nevadí!

Všude vidíš zamilované páry, jak se těší se na Štědrý den, v televizi běží reklamy se spokojenými rodinkami a ty jsi sama, bez manžela, bezdětná a říkáš si, že asi celý svátky strávíš v rodinném domku se svými rodiči. I to je možnost, ale co takhle využít toho, že ještě nemáš závazky a udělat si Vánoce tak, jak sama chceš?

Vánoce v Karibiku. Užij si svůj sen

Až si najdeš přítele a založíš s ním rodinu, a věř nám, že to bude dřív, než si myslíš, tak si té vánoční pohody doma užiješ až až. Přemluv kámošku, která je taky single a vydejte se do ciziny. Jasně, tak chce to oželet naše české tradice a těch spousty pohádek, ale uvidíš, že to bude stát za to. Proč si nepočkat na Ježíška někde hezky v teple u moře? Navíc uvidíš, jak se Vánoce slaví i jinde než u nás. Zkrátka Vánoce v takovém Karibiku musíš alespoň jedinkrát zažít. A pokud se ti nechce tak daleko, vyber si klidně nějakou bližší destinaci. Co si takhle zajet do Anglie či Irska a poznat jejich zvyky? Pokud se nechceš vzdát tradičních Vánoc, na které jsi zvyklá, naplánuj si dovolenou v Německu, tam mají podobné zvyky jako u nás.

Pomoc druhým

Častý obrázek Vánoc je spokojená rodina u rozsvíceného stromku s haldou dárků a cukrovím na stole. Ale ne každý má to štěstí tyto dny trávit v teple domova. Pokud jsi na dně z toho, že tě opustila tvoje láska a připadáš si jako ten nejnešťastnější člověk na světě, rozhlédni se kolem. Lidi bez domova jsou na tom o dost hůře než ty. Informuj se v charitě, jestli třeba nepotřebují na Vánoce s něčím pomoci. Některá azylová zařízení připravují štědrovečerní večeři pro všechny, co nemají kam jít. Třeba by se jim šikla nějaká šikovná pomocná ruka navíc, co myslíš? A pokud se trýzníš tím, že letos na Vánoce nemáš komu nakoupit kupu dárků, tak s tím ti může pomoci nejeden dětský domov. V nich se určitě najde spousta dětí, které by za tvůj dárek byly vděčné.

Přečti si také:

Sezvi všechny single

Nejsi jediná, kdo jak na potvoru je na Vánoce bez partnera. Určitě najdeš ve svém okolí spousty lidí, kteří se nedávno rozvedli či rozešli a trápí je samota jako tebe. Řeší, jak tyto svátky přežijí bez své velké lásky. Co si takhle udělat vánoční mejdan se všemi, kdo zůstali na ocet? Pozvi kámošky i kámoše, co jsou zrovna sami, a připravte si společně bramborový salát s kaprem, otevřete si víno a zakažte si řeči o bývalých. Kdo ví, třeba v nějakém osamělém kamarádovi najdeš nakonec životní lásku a na příští Vánoce už sama nebudeš.

S rodinou? Proč ne

Sice si na Štědrý den s rodiči nebyla už ani nepamatuješ a říkáš, že tohle je krok zpátky, ale proč ne? Možná je to poslední šance, jak prožít Vánoce jako ta opečovávaná holčička, co dostane kupu dárků. A je jedno, že ti je třeba už přes třicet, Vánoce jsou prostě rodinné svátky, tak proč je netrávit tam, kde jsi vyrůstala. Neodmítej nabídku své rodiny, třeba tě pozve ke štědrovečerní večeři tvůj bratr či sestra, a i když mají už své rodiny, určitě jim nebudeš na obtíž. A když už jsme u těch členů rodiny, víš určitě, že všichni tví příbuzní mají svátky s kým trávit? Co třeba nějaká opuštěná teta nebo stará babička? Možná by nějaká uvítala tvou přízeň.

 

21.12.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist