Jak bezpečně odhalit nevěrníka?

Chceš vztah, jehož hlavním kritériem je monogamie? Pak ho nezakládej s týpkem, který v minulosti nasadil parohy své ex, nebo ho co nevidět čekají kulaté narozeniny. A jak s tím vším souvisí výplatní páska?

nevernik-1100x618.jpgCelá galerie 21 Zdroj: Shutterstock.com

Vždycky se říkalo, že nejhůře pokušení odolávají fešáci, jejichž tvář by se z fleku mohla objevit na titulní straně módního časopisu. Vidíš to podobně? Tak si představ, že je to jedna velká pomluva. Četné výzkumy totiž ukazují, že svalnatí hřebci s andělskou tváří a uhrančivýma očima rozhodně nepatří do kategorie chronických zahýbačů. Jak se tedy pozná ten, pro něhož je věrnost cizí slovo? Po letech intenzivního bádání, potu a vědeckého odříkání odborníci konečně odtajnili typické znaky záletníka. Jaká je stručná charakteristika muže, který láme srdce na potkání?

Zahnul jednou, zahne znova? Tak to sedí

Podle psychologů působících na americké Univerzitě Jižní Alabamy by se všechny ženy měly držet na pozoru před chlapíky, kteří už mají s nasazováním parohů své partnerce nějaké zkušenosti. Na základě jejich studie se totiž prokázalo, že u těch, kteří se cizoložství dopustili jednou, existuje vysoká pravděpodobnost, že si to budou chtít zopakovat. A co hůř – tamní lékaři dokonce tvrdí, že nevěra snižuje citlivost jejich mozku na negativní emoce spojené se lhaním. Jinými slovy, čím častěji svůdník ochutná zakázané ovoce, tím menší má ze svých skutků výčitky svědomí.

Náruživý uživatel sociálních sítí. Toho taky nebrat

Závěry jiného amerického výzkumu, které byly publikovány v časopise Cyberpsychology, Behavior & Social Networking Journal, varují, že ani vyznavači Facebooku, Twitteru či Instagramu nejsou právě nejlepšími partiemi. Experti, kteří mají tento průzkum na svědomí, došli k názoru, že čím častěji člověk využívá sociální média, tím větší má tendence k podvádění.

Kámen úrazu vlastně spočívá v tom, že on-line jedinci jsou více zapojeni do virtuálních vztahů, zatímco osudy těch skutečných je nechávají naprosto chladnými. A následky na sebe pochopitelně nenechají dlouho čekat!

Bohatý, nebo na suchu? Obojí je špatně

Na to, že „zazobaní“ pánové, co disponují penězi a mocí, nejsou úplně nejvěrnější, se poukazuje poměrně dlouho. Znamená to snad, že „obyčejní“ hoši, co mají hodně hluboko do kapsy, jsou na tom v tomhle ohledu nějak lépe? Tak tomu fakt nevěř. Studie zveřejněná Americkou sociologickou asociací odhalila, že drtivá většina mužů závislých na příjmech své manželky chodí po večerech „obhospodařovat“ své milenky. To je ale vděk, co?! Kam ten svět spěje. Boháč je zrádce, chuďas ještě větší – ideál bude nejspíš zlatá střední cesta!

Jeho věk končí číslem devět. Zlé znamení!?

Když tým pracovníků jisté vyhlášené internetové seznamky pro zadané analyzoval údaje svých klientů, nestačil se divit. Sonda do soukromí záletníků, kteří si neváží rodinného štěstí, zjistila, že věk nejčilejších uživatelů oněch webových stránek končívá číslem devět. Z toho jasně vyplývá, že blížící se kulaté narozeniny zvyšují pravděpodobnost nevěry víc, než by se mohlo zdát. No jo, co dodat, najít slušného chlápka, se kterým to vydrží, je zase o něco těžší… Jako by už takhle nebylo seznamování náročnou disciplínou! Ale ani nevěrníci to nemají jednoduché, přesvědčí tě naše fotogalerie:

Myslíš, že je na těchto vědeckých „objevech“ něco pravdy? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com, facebook.com

8.2.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist