Jak to vidí Lasice: Jak udržíš zájem partnera? Buď nad věcí a měj se na prvním místě

Na začátku jsou motýli v břiše a nechcete být jeden bez druhého. Ale ačkoliv to není zrovna romantické, zájem partnera je třeba udržovat. Zejména s postupujícím časem. Rozhodně ale nejde o to přehnaně se snažit a zavděčovat! Opakuji stále dokola, že tento přístup naopak vede k nezájmu druhého. Když mám něco jistého a samozřejmého, proč se snažit? Čím tedy zájem partnera udržet?

lasice-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Dát se na první místo

Dát se na první místo znamená už to, že znáš svoje potřeby a hledáš cesty k tomu, jak je naplnit. Nezahodíš všechno jen kvůli tomu, že máš chlapa! Vnímám, že dát na první místo sama sebe, je oříškem hlavně pro maminky s dětmi. Mají pocit, že si něco takového nemohou dovolit nebo že by ani neměly. Jenže to pak dopadá akorát tak, že “končí” totálně vyřízené, naštvané na partnera nebo i celý svůj život. Bouchne to v nich způsobem, ke kterému by se nikdy nedopracovaly, pokud by si svoje potřeby hlídaly a měly se zdravě na prvním místě. Přestože máš děti, nejsi jen matka, ale stále i partnerka a žena s vlastním já. Tím, že se dáš na první místo, přirozeně podpoříš zájem druhého.

Starat se o sebe

Pohodlnost stabilního vztahu svádí k pohodlnosti i v péči o svůj zevnějšek. Je jasné, že není reálné být paní dokonalou 24/7. To nikdo ani nečeká, co je ale důležité, je nevykašlat se na svůj vzhled. Muži jsou vizuální a tak je žádoucí udržovat se v přitažlivém stavu. A to nejen kvůli partnerovi, ale i kvůli sobě. Přirozeně se pak cítíme lépe, a když se cítíme dobře, jsme ve finále i příjemnější, ochotnější k sexuálním hrátkám a podobně.

Vážit si sama sebe

Chodí mi časté stížnosti od žen, že si jich partner neváží. Když se pak podíváme pod povrch, tak zjistíme, že ony si především neváží samy sebe. Partner jim tak jejich nastavení zrcadlí, překračuje hranice a nechová se k nim s takovou úctou a respektem, který by chtěly. Respekt a to, že si nás někdo váží, nezískáme tím, že budeme kňourat, aby nám ho dal. Ten se získává přístupem a musí vycházet zevnitř.

Mít vlastní aktivity

V zamilovanosti chceme všichni trávit co nejvíc času s protějškem. Přátelé a koníčky tak jdou mnohdy stranou. Důležité je tomu nepodlehnout dlouhodobě a zachovat si i vlastní život. Partner se nemá stát středobodem našeho vesmíru. Abys zůstala zajímavou, je nutné mít vlastní aktivity a přátele. A opět, když máš sama sebe na prvním místě, tak je logické, že máš i své vlastní činnosti a zábavu.

Přečti si také:

Být nad věcí

Zpočátku vztahu jsme tolerantní, nevadí nám (skoro) nic. To se ale časem většinou mění, sundáme růžové brýle, ve vztahu se staneme komfortními, a když se k tomu přidá ještě nějaká ta “křivdička”, začne nám vadit kde co. Nebo máme nějakou představu a očekávání, které jsme si namalovaly a pak se zlobíme, když partner neodpovídá onomu vysněnému obrazu. Řešit maličkosti, neustále pérovat za blbosti, to za chvíli poleze krkem každému chlapovi. Zachovej si nadhled a nenech se rozhodit každou maličkostí. Být nad věcí přispívá nejen k lehkosti vztahu, ale i k osobní pohodě.

Být sebevědomá a hravá

Sebevědomí v kombinaci s hravostí je přímo lasičí kombinace. 🙂 Cítit se dobře sama v sobě, být si vědomá své hodnoty a kvalit, to vše říznuté ženskou hravostí je něco, co do vztahu přidá “šťávu”. V dlouhodobých vztazích jsou tendence zabývat se už jen praktickými věcmi, rodinou a hravost vyprchává. Nenech se skolit každodenní rutinou a zachovej si hravost.

Oceňuj ho

Co si budeme povídat, i my ženy bereme spoustu věcí, které pro nás partneři dělají, jako samozřejmost. Sama znáš ten nepříjemný pocit, když si protějšek zvykne na to, že je stále naklizeno a teplá večeře na stole, kdykoliv si vzpomene. Jakmile to bere jako samozřejmost a neoceňuje tě, bude to v tobě vřít a projeví se to i na tvých reakcích. Stejné je to i opačně. Jestliže má zas jeho věci, které pro tebe, případně rodinu dělá a nebude se cítit dostatečně oceněn, bude strádat. A to pak poznáš i ty. Mužské ego potřebuje ocenění, a pokud ho nenajde u tebe, je také určitá pravděpodobnost, že si ho bude hledat jinde.

Buď rovnocennou partnerkou

Pozice ukřivděného dítěte, matky nebo učitelky/dozorkyně – to vše jsou pozice, ze kterých těžko vykřešeš harmonický vztah. Přesto je mnoho žen ve svých vztazích zaujímá. A ani jedno není pro opravdového chlapa sexy! Pozice rovnocenné partnerky opět není ve většině vztazích samozřejmě daná, stejně jako respekt a úcta. Být rovnocennou partnerkou je hlavně o tobě!

Jaký má recept na šťastný vztah Markéta Hrubešová, si poslechni ve videu: 

20.10.2023 2:00| autor: autorský článek vztahová koučka Nikola Rusnáková | zdroj: autorský článek vztahová koučka Nikola Rusnáková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist