3 zaručené tipy, jak přežít dovolenou a nezabít ho

Chcete poznat skutečně svého partnera? Vyražte s ním na dovolenou! Čtrnáct společných dní vám o něm napoví mnohem více, než půl roku scházení se v kavárnách, kinech nebo parcích.

Ze společné dovolené se může snadno stát ponorkové dusno. Spousta nenaplněných očekávání, nepříjemná překvapení i poznávání „opravdové“ tváře partnera. Ale i idylka, pohodové chvíle s člověkem se stejnými zájmy a příjemné pocity zamilovanosti. Jak se vyhnout zklamání a naplánovat si báječnou dovolenou? „Když spolu dva lidé chodí, snaží se trávit každou volnou chvíli ve společnosti toho druhého. Občas u sebe přespí, zajdou do kina nebo na oběd, jen málokdy jsou však spolu více dní v kuse. První společná dovolená může proto vztah důkladně prověřit, nejen ve smyslu upevnit, ale i dokonale rozbít,“ uvádí Martina Horáková z internetové seznamky a dodává: „Jisté je, že je to první velká zátěžová zkouška vztahu.“

Plánujte spolu

Při plánování dovolené je důležitá účast obou stran. Alespoň při té první, která obvykle přijde během několika měsíců. „Překvapení může být příjemné, pokud partner naplánuje takovou dovolenou, kterou si opravdu přejete. Ale jestli on rád chodí po horách a vám více vyhovuje opalování na pláži, může dojít ke kolizi,“ vysvětluje Martina Horáková.

článek

Důležité je již během vymýšlení mít na paměti zájmy nejen své ale i svého partnera. Co vás oba baví, co máte rádi, v jakém prostředí se cítíte pohodlně. Neméně důležité jsou i chutě a alergie. Neplavce, který nemá rád ostrá jídla a na slunci trpí vyrážkou, nejspíš týdnem v Egyptě nepotěšíte. Ideální je vybírat spolu a vše důkladně prodiskutovat. „Exotika nemusí být vždy jediné řešení, v Česku je přece také spousta krásných míst,“ radí odbornice na vztahy.

Myslete dopředu

„Pokud se dovolené opravdu bojíte, neriskujte a vyjeďte si nejdříve na společný víkend, klidně i tady u nás. Do kempu, hotelu, na kole, vlakem, autem, možností je spousta,“ vyjmenovává Martina. Výhodou společného času na rodné hroudě je poznání partnera v přirozeném prostředí. V případě nejvyšší nouze je navíc návrat domů velmi snadný. „Sbalit se a odjet je občas jediné možné řešení. Na druhou stranu má pobyt v domovině i svou výhodu – taková dovolená se dá snadněji prodloužit, pokud o to oba partneři budou stát.“

Podle určitých signálů lze již dopředu poznat, zda má cenu s partnerem vyjet na pár dní mimo domov. „Důležité je mít si co říct, sdílet koníčky, být naladěni na stejnou vlnu. Pokud jediné, co vás spojuje, je skvělý sex, na společnou dovolenou zapomeňte a užívejte si ho raději doma,“ dodává Martina Horáková.

článek

Dvojitý zážitek

Dovolená nekončí odjezdem z onoho konkrétního místa. Naopak by měla pokračovat ještě doma. „Komunikace je základním kamenem každého vztahu. Dejte si sklenku vína, prohlížejte fotky a hlavně si řekněte, jak jste si dovolenou užili. Vlastně si ji tak trochu užijete ještě jednou,“ radí na závěr Martina Horáková. Zpětná vazba o prožitých pocitech nejen vyjasní případná nedorozumění, ale dopomůže i k co nejlepší příští dovolené.

Foto zdroj: profimedia.cz

4.7.2013 10:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist